bete Nories

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

bete Nories

Mesaj de adi777 » 03 Noi 2010, 12:31

Are cineva sau a avut bete Nories ?
As dorii o parere.
Multam !
TEAM ATOM

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 03 Noi 2010, 13:01

-uite un link cu 4 bete de cast JDM la teste: de aici iti poti face o parere destul de buna despre ele:
http://www.tackletour.com/reviewsupercastfin06.html

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 03 Noi 2010, 15:01

Ungureanu Ovidiu scrie:-uite un link cu 4 bete de cast JDM la teste: de aici iti poti face o parere destul de buna despre ele:
http://www.tackletour.com/reviewsupercastfin06.html
stiu asta, pe mine ma interesa daca a avut cineva experienta reala cu ele. Tackletour sustine mult Megabass, nu sunt chiar asa de obiective testele lor.
TEAM ATOM

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 03 Noi 2010, 15:29

-singurele bete japo pe care le am sunt un daiko de putere light si un palms de putere xxul, ambele sunt extraordinare.. nu vad de ce nories nu ar fi, daca specificatiile date de ei sunt ceea ce-ti trebuiesc tie, ar trebui sa fie pe masura asteptarilor tale sau poate chiar sa le intreaca :roll:

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 03 Noi 2010, 15:52

Am si eu Megabass, Evergreen si Deps. Eram curios de o comparatie cu Nories :lol:
Sunt convins ca sunt excelente. Nu mai iau prea mult dupa tackletour pentru ca sunt partinitori.
Oricum merci pentru raspuns !
TEAM ATOM

Avatar utilizator
PescarNebun
senior
senior
Mesaje: 438
Membru din: 05 Mai 2009, 09:25
Localitate: Craiova/Moreni
Contact:

Mesaj de PescarNebun » 03 Noi 2010, 17:44

Tackletour sustine Megabass. Interesanta afirmatie, mai ales avand in vedere ca ei nu au produse megabass de vanzare.... Doar vreo cateva voblere.:roll: :lol:
Some people xxx for xxx, some people xxx for voracious prehistoric
dinosaurs, more commonly known as Muskellunge.

evin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 220
Membru din: 13 Ian 2010, 18:35

Mesaj de evin » 03 Noi 2010, 17:48

N-am pescuit cu Nories, dar sunt curios, ce iti place mai mult intre megabass si evergreen?

Avatar utilizator
Ungureanu Ovidiu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 287
Membru din: 07 Noi 2008, 10:20
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Ungureanu Ovidiu » 03 Noi 2010, 18:34

evin scrie:N-am pescuit cu Nories, dar sunt curios, ce iti place mai mult intre megabass si evergreen?
si de ce? :D

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 03 Noi 2010, 19:28

Sunt ambele excelente. Evergreen sunt ca senzitivitate peste Megabass. E ca o comparatie intre Mercedes si BMW. Bine betele Megabass pe care le am sunt pentru crankuri, jerkbait, spinner-bait si swimbaituri ca aplicatie, iar Evergreen-ul e pt jiguri, nu am bete pt acelasi tip de aplicatie ca sa fac o comparatie pur obiectiva. Mai am un Deps care are o rezerva de putere uriasa, recomandat pt Swimbait-uri mari. Toate sunt fenomenale ce pot sa spun mai mult :)
Despre tackletour pot sa spun ca favorizeaza Megabass pentru ca firma Megabass are interese serioase pe piata americana, Evergreen nu pare interesat de piata americana, nu am dovezi, dar mie asa mi se pare :lol: . Dar diferentele sunt oricum mici intre acesti producatori.
TEAM ATOM

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 03 Noi 2010, 19:52

adi777 scrie: betele Megabass pe care le am sunt pentru crankuri, jerkbait, spinner-bait si swimbaituri ca aplicatie, iar Evergreen-ul e pt jiguri, nu am bete pt acelasi tip de aplicatie ca sa fac o comparatie pur obiectiva.
aha !

da !

ma adi ... si cum ma rog se face diferentierea aia in aplicatii... aia e pt aia si ailalta pt ailalta ?
ieverergrinu tau tusheste dac zvirle si boblere ? pardon crankuri ,jercuri si mai stiu io ... ? :D

Scrie răspuns