Alegere ulf 2,10

discutii despre lansete, mulinete, fire, naluci, etc. destinate pescuitului rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Sorin, Moderatori

vgb
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 208
Membru din: 28 Iun 2010, 12:40

Re: Alegere ulf 2,10

Mesaj de vgb » 04 Mar 2019, 05:02

rapace scrie:
01 Dec 2018, 19:13
Multumesc la toti pentru sfaturi dupa cautari asidue si cu ajutorul lui Ily am decis sa imi iau un Yamaga blank blue curent 72/tz nano ce cantareste 73 de gr,am iesit mult din bugetul propus, comanda este facuta acum astept joarda ce o voi imperechia cu un certate 2506 custom . Multumesc se poate inchide...
Interesanta alegere ai facut; sper sa nu te astepti la vre-un parulet ca o sa fii surprins :D

Eu am acelasi model din seria anterioara (72/CII) si e o lanseta extrem de versatila in limitele ei. Un varf fin si surprinzator de puternica pe cotor. Nu ar fi prima optiune pt gume cu carlig ascuns, dar merge excelent cu topwatere si poppere mici, cu stick bait-uri mici (ex. lucky craft wander) sau spy bait-uri (duo), plus cicade mici si jiguri metalice.

Poate dupa ce o sa o pescuiesti putin, scrii niste impresii :D Spor!

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: Alegere ulf 2,10

Mesaj de rapace » 11 Mar 2019, 00:06

Este super ok blancurile nano fiind ceva mai fast decat seria anterioara (fiind cica ‘spécial jig’) din schéma de curbura data de yamaga ,pana acum am utilizat doar gume pe ea si cicade, topwaterele nefiind prinzatoare pe lacul unde pescuiesc eu....personal sunt multumit lanseaza binisor cu jig de 3g peste 40m , cred ca se poate si mai bine ....sunt destul de sensibile.....si tocmai aia era si idea sa nu fie par ca am destui pari prin rastel.....am luato strict pt bibaneala si ocazional pt niscai clenisori

Scrie răspuns