suntem si Sibieni ?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 27 Iul 2020, 13:27

Salutare Emil! Las.ca destul m.ai omorat cu avatii tai ;) Desi eu tot cu aia cu dintii'n gura..:)
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 27 Iul 2020, 15:18

Salut Emile👍Ehhh,lasa,nici aici nu e prea grozava treaba.Iarna in schimb mă delectez cu aia prinși de tine.Te-am tot amenințat în trecut că o să înghețăm câteva zile pe Po împreună😂,acum chiar că "ai scăpat"data fiind situația actuala.Cine știe ce va mai fi,până atunci bine ai venit pe topicul asta😉

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de anem » 28 Iul 2020, 10:06

Zamfi scrie:
27 Iul 2020, 13:27
Salutare Emil! Las.ca destul m.ai omorat cu avatii tai ;) Desi eu tot cu aia cu dintii'n gura..:)
stiu Aline preferintele tale ... cu toate ca nu prea reusesc sa le inteleg :D
OldSVF scrie:
27 Iul 2020, 15:18
Salut Emile👍Ehhh,lasa,nici aici nu e prea grozava treaba.Iarna in schimb mă delectez cu aia prinși de tine.Te-am tot amenințat în trecut că o să înghețăm câteva zile pe Po împreună😂,acum chiar că "ai scăpat"data fiind situația actuala.Cine știe ce va mai fi,până atunci bine ai venit pe topicul asta😉
dupa cum ti-am mai spus in repetate randuri ... astept sa se materializeze "amenintarea". Cu alte cuvinte ... te astept oricand ti se arata de niste avati de ger. ideea e ca daca totul iese asa cum ne dorim s-ar putea ca iernile petrecute pe aici sa fie numarate ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 28 Iul 2020, 12:46

Ahaaaaa...venim acasa! Pai dupa ce ai "golit" Italia....:) ))))
Aia care nu au dintii'n gura se zbat prea tare cand pui mana pe ei! Triple in mana am avut destule si nu mai imi doresc! Salaul prefera gumele, deci jig , deci un carlig...Desi imi aduc aminte de un 4/0 in palma la Sacel cu Mynu_ cs :) ))))
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de anem » 28 Iul 2020, 14:22

Zamfi scrie:
28 Iul 2020, 12:46
Ahaaaaa...venim acasa! Pai dupa ce ai "golit" Italia....:) ))))
nu Aline ... daca totul iese asa cum vrem schimbam emisfera in cativa ani ... sper ca nu prea multi :D
Zamfi scrie:
28 Iul 2020, 12:46
Aia care nu au dintii'n gura se zbat prea tare cand pui mana pe ei! Triple in mana am avut destule si nu mai imi doresc! Salaul prefera gumele, deci jig , deci un carlig...Desi imi aduc aminte de un 4/0 in palma la Sacel cu Mynu_ cs :) ))))
tocmai din motivul asta in multe cazuri prefer sa folosesc gripul ... mai ales in faza scoaterii nalucii din bot. m-am ales si eu de-a lungul timpului cu triple prin mai multe zone ale corpului :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 28 Iul 2020, 17:20

Personal nu folosesc gripul decat pt poze :headbash: Scot pestii cu mana 90% din cazuri si de aia....Daca schimbi emisfera...ce sa zic? Imi pare rau de pestii aia australieni ! Sau neo zeelandezi sau ce o fi :P
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 28 Iul 2020, 18:26

La prima zbatere,ancora din spate cu o parte în arătător și încă o parte in degetul mare...cusute la propriu.Dupa socul inițial a urmat încă o zbatere care mi-a proptit ultima parte din ancora in palma sub degetul mare.A fost durere până am reușit să eliberez cumva pestele de ancora de pe burta ca să mă pot "opera"la fața locului😬A fost cel mai nasol moment,d'alea simple cu cate o singura parte in mana au devenit banale😂

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Zamfi » 28 Iul 2020, 19:30

Mai eu am ajuns si la Urgente! Cu un vobler de 9 cm in mana...Am iesit de acolo ca din razboi , cu mana bandajata pana la cot :wallbash:

Ps: cum e Oltul? Poate ca joi....
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 28 Iul 2020, 19:46

De o săptămână nu l-am vazut.,atunci scăzuse și vedeam bine năluca la 30cm sub apa.Cu ploile astea presupun că e din nou mare și tulbure.Duminica Cibinul arăta rău,Nu m-ar deranja așa tare tulbureala cat faptul că e foarte rece pentru perioada asta.

Avatar utilizator
OldSVF
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 11 Iun 2020, 14:32

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de OldSVF » 29 Iul 2020, 22:22

Zamfi scrie:
28 Iul 2020, 19:30
Ps: cum e Oltul? Poate ca joi....
Am ieșit azi după amiaza vreo trei ore.Pe unde am pescuit eu,era ușor crescut dar foarte murdar.Capturi: un clean venit pe primul lanseu și cu o gura cat un canal,estimat la vreo 60cm.Daca eram acasă și trimitea cineva poze cu apa poate nu ieșeam,așa că...nu se știe niciodată.😉

Scrie răspuns