suntem si Sibieni ?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de grey-wolf » 25 Feb 2017, 18:10

APSHD scrie:
Sper sa putem incheia si cu Asociatia din Judetul Sibiu un asemenea Contract de Reciprocitate , dar nu stiu cu cine ar trebui sa iau legatura pentru a perfecta un asemenea Contract. :respekt:
Puteati deveni membru cu drepturi depline al asociatiei si o propuneati in AGA ! Sigur se rezolva :shock:
Tratati acest raspuns ca pe o gluma , pur si simplu nu am putut sa ma abtin :lol:
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de jhonny » 25 Feb 2017, 20:02

Reciprocitatea au stabilit-o, imperativ, prin art. 23 pct (4) din OUG 23 din 2008 modificat cu OUG 85 din 28 noiembrie 2016. Asa ca nu mai este necesar contracte care sa ce? Se aplica textul de lege care este imperativ.

Întrebati un avocat(nu pe muiescu) ce inseamna prevederi imperative ale textului de lege.
De asemenea nu va luati dupa Decizia 54 din 24.02.2017 a domnului consilier superior detasat la ANPA, Dimulescu, care la art.2 din decizie, pune un text care vine in contradictie cu OUG. :respekt:

Nicky67
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 28 Mar 2012, 17:59
Localitate: sibiu

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Nicky67 » 27 Feb 2017, 18:52

miine la ora 17 la restaurant Bliss calea turnisorului adunare membri pescari si vinatori
# Sa gresesti este uman, dar ca sa zapacesti de tot lucrurile ai nevoie de un calculator. #

danstiucaru
veteran
veteran
Mesaje: 1481
Membru din: 20 Apr 2009, 14:39

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de danstiucaru » 19 Mar 2017, 13:08

Eloo.uite ca am vz și pescari corecți care eliberau peștii sub dimensiunea admisă de lege
Faina treaba.sănătate și paa

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8211
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de dan bobei » 27 Mar 2017, 13:59

Cum mai arată Oltul?

ily
veteran
veteran
Mesaje: 789
Membru din: 05 Feb 2011, 15:15
Localitate: sibiu

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de ily » 28 Mar 2017, 20:28

dan bobei scrie:Cum mai arată Oltul?
Un pic mare si un pic taiat


Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8211
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de dan bobei » 31 Mar 2017, 19:36

ily scrie:
dan bobei scrie:Cum mai arată Oltul?
Un pic mare si un pic taiat
Multam' de info.


Cioban din Marginime
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 02 Iun 2016, 16:49

Re: suntem si Sibieni ?

Mesaj de Cioban din Marginime » 26 Iul 2017, 12:18

Ca de obicei,pe vremea asta a anului urc pe Somesull Cald.Iau legatura cu prietenul clujean,expert in zona:Somesul e mic,nu mananca,catch and release(ceva nou),controale ale jandarmeriei montane.Mai sa fie!E prea frumos sa fie adevarat.Dar jandarmii cer permis ANPA.N-au treaba cu autorizatia de la ,,Ocol'.Bun,ne reanoim permisul ANPA.(care oricum era inoit de inspectorul din Sibiu anul trecut sub forma de adeverinta tidula).Acum incepe epopeea.Cine emite permisul?Ptr ca nu am avut rabdare sa citesc,,romanele"de pe forum ,aparute din ianuarie 2017,in care se dezbateau balbaielile Ministerului Agriculturii si dezvoltarii....,precum si a ANPA-ului,mi-a trebuit ceva vreme sa parcurg toate actele emise de organele de mai sus.OK,AJVPS-ul e ,,pus din nou in pita",,,la baie" cu promisiunile cu permisul gratis.Asta n-ar fii mare lucru,dar circul acum incepe.Directia Silvica nu emite autorizatie fara permis ANPA.Ptr ca inspectorul ANPA nu raspunde,iau legatura cu AJVPS-ul sibian care gospodareste apele concesionate(asa cum spune Ordinul ANPA-ului),,Nici o problema,veniti cu buletinul si gata."Nubani,nu membru...E prea simplu sa fie asa.Ma duc la sediu,dau buletinul si primesc permis albastru!,,pai,eu vreu alb,ma duc la munte,nu la mare!".Doamna,foarte amabila de altfel(acritura veche a diparut in sfarsit),,N-am auzit de permis alb"Ii explic pe scurt ,Ionica (inspectorul ANPA) numai albastre ne-a dat.(Cam banui de ce nu s-au dat albe,in sfarsit)Cum trec prin Alba spre Somes,ia sa iau legatura cu AJVPS-ul local Aici alta distractie:daca nu ai o bogata experienta cu net-ul,in veci nu dai de numarul lor de telefon.Sun pana la urma,trezesc din somn o secretara:asta n-auzise de permise albe sau albastre,dar pana la urma imi da mobilul unui sefut din zona:,,apai ocolul da autorizatie si fara permise",pai o fii dand ocoalele din Alba,dar mie imi trebuie din Cluj!Am sunat la AJVPS-ul din Cluj.Pana la urma au si permise albe,dar numai daca ma fac membru la ei.Bine si asa,mai ales ca ma costa de 3(trei,am scris bine3) ori mai ieftin decat un abonament de membru in Sibiu!!!.Sper sa se termine epopeea la Cluj,dar nu sunt deloc sigur.Cine a spus ca speranta moare ultima? De ce dracu n-am plecat ca alti oameni normali in '90? Macar aveam unde pescui ,nu mai vorbesc de nervi,etc,etc. (Ciobanul din Marginime)

Scrie răspuns