STIATI CA..........................(e de citit)

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

STIATI CA..........................(e de citit)

Mesaj de pescuitorul » 23 Mai 2006, 09:10

Este asteptat fiecare cu ceva nou pe acest site.
Va multumesc

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

F. interesant

Mesaj de pescuitorul » 23 Mai 2006, 09:16

STIATI CA.................
Noua organizare in domeniiul pescuitului in Romania(ANPA si CNAFP)acorda dreptul de pescuit comercial pe apele pe care exista si autorizatii de pescuit sportiv???????????????????????????
Exempul: pe barajele de pe Olt in curand o sa vedeti in timp ce pescuiti ca vin unii care habar nu au ce inseamna pescuitul si scot sute de kg de peste cu plasa si nimeni nu are ce sa le faca ptr ca EI AU AUTORIZATIE DE LA BUCURESTI.
Cred ca e foarte interesant ce se va intampla
PS: 1.stiti de ce nu e Romania in UE?
2.Mult respect domnului Marius Tuca ptr curajul de a scrie despre un ministru ceea ce a scris in ziarul de ieri"Flutur deasupra unui cuib de prosti" :D

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: STIATI CA..........................(e de citit)

Mesaj de ss » 23 Mai 2006, 09:31

pescuitorul scrie:Este asteptat fiecare cu ceva nou pe acest site.
Va multumesc
Sar-na pentru indicatie!!! Daca nu descoperea agvpsul siteul asta, sa ne scoata din ignoranta, nu stiam ce sa scriem p-aci :lol:
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

Elninho
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 18 Mai 2006, 07:32

Mesaj de Elninho » 23 Mai 2006, 09:59

Exact la asta ma asteptam !
Chiar ma mira ca pana acum nu s-a gasit nici un iluminat sa atace primul reprezentant al AGVPS prezent pe site.
Dragi colegi, va rog, renuntati la mistourile si caterinca ieftina ce ne caracterizeaza. Nu trebuie sa fim mitocani, smecheri sau duri cu cei care vor sa ne ajute.
Si daca unii tot nu se pot abtine, macar pe langa niste critici nefondate sa vina si cu idei proprii, originale, mai demne de bagat in seama decat ale altora.

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 23 Mai 2006, 10:09

Voi umblati de frica in gasca, sau, dat fiind faptul ca sunteti "tinere talente", proaspat aparute pe forum, aveti... mai multe nume de botez?
Topicuri de genul: Stiati voi copilasi... ca fiecare tre' s-o ajute pe tovarasa invatatoare, de la unii care au aterizat pe forum de 2 zile si 7 mesaje, seamana cu felul cum proletarii cu 4 clase s-au sters undeva cu tot ce-a fost pana la aparitia lor :evil:
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 23 Mai 2006, 10:13

domnul pescuitorul,

dar stiati ca pe barajele de la olt s-au dat autorizatii de pescuit industrial de multa vreme, si se baga setca langa setca de ani de zile ?

si ajvps-ul n-a avut nici o problema cu asta ?


stiati ca ajvps-ul nu face nici un control niciodata pe barajele izbiceni, rusanesti, frunzaru, desi incaseaza taxa pe permis
stiati ca acolo controale face doar politia de frontiera, si nu am vazut vreodata vreun reprezentant ajvps ?


stiati ca ajvps-ul, desi colecteaza taxa anuala pentru barajele de la olt, nu a bagat in ultimii ani vreo icra de peste in lacurile respective ?

Elninho
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 18 Mai 2006, 07:32

Mesaj de Elninho » 23 Mai 2006, 10:28

@ss
Daca asta e mentalitatea generala, atunci am motive reale de ingrijorare.
Dar vreau sa cred ca nu toti membrii cu state vechi :oops: ai acestui forum impartasesc opiniile si mistourile de cartier periferic. Am vazut cum au crescut in amploare topicurile despre braconaj si am sperat ca efectul lor se va vedea si live. Dar chiar nu ma gandeam ca unii considera de cuviinta ca prin nesimtire, jigniri si glume proaste sa incurajeze o initiativa de altfel buna.
Mult succes Alex, fire intinse tuturor pescarilor.

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 23 Mai 2006, 10:46

Elninho scrie:@ss
Daca asta e mentalitatea generala, atunci am motive reale de ingrijorare.
Dar vreau sa cred ca nu toti membrii cu state vechi :oops: ai acestui forum impartasesc opiniile si mistourile de cartier periferic. Am vazut cum au crescut in amploare topicurile despre braconaj si am sperat ca efectul lor se va vedea si live. Dar chiar nu ma gandeam ca unii considera de cuviinta ca prin nesimtire, jigniri si glume proaste sa incurajeze o initiativa de altfel buna.
Mult succes Alex, fire intinse tuturor pescarilor.
Dupa 5 zile pe site n-ai idee care e "mentalitatea generala".
Mistourile de "cartier periferic" sunt scrise in alt limbaj, tovarasi, pe care nu-l agreez si pe care l-am infierat in repetate randuri!
N-am idee cand ai apucat sa citesti sutele de posturi despre braconaj de pe forum in cele 5 ( cinzi ) zile de cand bantui pe aici.
"Nesimtire", adica nu-s de acord cu tine, "jignire", adica am tupeu si ti-o si spun, "glume proaste", adica n-ai inteles nimic. Iti lipseste unanimitatea???
"mult succes Alex" e esenta tuturor celor 8 masaje ( pardon mesaje ), pe care le-ai executat pana acum. Plateste bine Alex asta, ca ma intereseaza un ban facut usor, din limba... de lemn
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

Elninho
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 18 Mai 2006, 07:32

Mesaj de Elninho » 23 Mai 2006, 12:10

Si care a fost rostul sutelor de posturi ? Zero
Nu iau bani de la filiala, nu beneficiez de avantaje, doar am ajutat la actiuni anti-braconaj si voi ajuta in continuare cand va fi nevoie.
Asa ca las-o balta, nu iti mai strica ochii in fata monitorului daca tot nu ai nimic de spus si incearca, macar o data, sa pui in practica ceea ce spui.


ps. Ce relevanta are numarul de mesaje postate sau "numarul de zile pe site" ? Este dovada clara a ascutitului spirit de observatie de care dai dovada ?

Acum serios, hai sa terminam cu atacurile. Daca are cineva ceva util de spus, este binevenit.

Avatar utilizator
ss
senior
senior
Mesaje: 308
Membru din: 07 Apr 2005, 12:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ss » 23 Mai 2006, 12:19

Corect!!! Esti invitatul meu :lol:
PESTELE NU ESTE UN FEL DE MANCARE

Scrie răspuns