STIATI CA..........................(e de citit)

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
THE-_CROW
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 191
Membru din: 29 Sep 2006, 19:56

Mesaj de THE-_CROW » 14 Feb 2007, 09:05

....Cata "caldura" in subiectul asta....dar cum de s-a racit.. :?: :?: :?: ......poate nu mai are importanta....ca tot nu s-a rezolvat nimic.. :( :( ......mare pacat...... :!: :!: :!: ...

THE-_CROW
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 191
Membru din: 29 Sep 2006, 19:56

Mesaj de THE-_CROW » 14 Feb 2007, 09:11

.....Postarea asta mi-a placut cel mai mult...

pikeman scrie:Oricum eu zic sa facem astfel de asociatii dar care musai sa aiba vro 5 politisti NECORUPTI, toti membrii asociatiei sa aibe drept de paza astfel incat sa se ajunga ca toti pescarii de pe balta sa aibe un astfel de drept si sa fie FRATI. Odata ajunsi in acest punct cand eu merg si gasesc o plasa o tai linistit, daca comenteaza careva scot din buzunar si arat ca am dreptul de a confisca respectivul obiect si daca sunt nervos sa sun la unul din cei 5 politisti. Daca respectivul sare la bataie convoc Adunarea Generala a Pescarilor care sunt pe balta la momentul respectiv si facem perchezitie la buzunarul respectivului si amenda se va duce direct pe numele lui.
Oricum ceea ce vreau sa zic aici este ca poate se cumintesc stiind ca toti pescarii vor putea legal cu drept sa confiste acele produse, mai ales ca nu exista zi sa nu fie pescari pe balta...si cu pescuitul noaptea le va fi mai greu sa bage plasa.
CONCLUZIA DE AICI CARE VREAU SA O EXPUN ESTE: SA NE FACEM DREPTATE CU MANA NOASTRA - banii pe care ii cotizam in propriile asociatii vor fi pentru paza pe care o vom face noi, credetima, ies de mai multe ori la pescuit pe an (cam 80 iesiri) decat numarul de filtre organizate de AJVPS Fagaras+Brasov (0 - in 3 ani), deci...consider ca merit sami autocotizez paza numai pentru setca pe care am scoso de pe o balta si un pripon taiat.

Ce zici de ideile astea...mai e mult de la vis la realitate iti zic eu :cry:
......Bine ai zis aici Pikeman.... :!: :!: :!:

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

Mesaj de pescuitorul » 14 Feb 2007, 10:20

din pacate asta e natia noastra de romani.in loc sa dezbatem subiecte care ne ard vorbim vorbe goale despre tot felul de prostii pe care le viseaza cate unu peste noapte.
Oricum rusine ptr atitudinea unor conducatori care au cam disparut dupa ce timpul le-a aratat oamenilor ca am avut dreptate cand am facut acest topic. Rusinica Rusinica.


Atentie mare. Vor urma surprize mari in pescuit.
Va voi tine la curent.

THE-_CROW
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 191
Membru din: 29 Sep 2006, 19:56

Mesaj de THE-_CROW » 14 Feb 2007, 17:16

pescuitorul scrie:din pacate asta e natia noastra de romani.in loc sa dezbatem subiecte care ne ard vorbim vorbe goale despre tot felul de prostii pe care le viseaza cate unu peste noapte.
Oricum rusine ptr atitudinea unor conducatori care au cam disparut dupa ce timpul le-a aratat oamenilor ca am avut dreptate cand am facut acest topic. Rusinica Rusinica.



Atentie mare. Vor urma surprize mari in pescuit.
Va voi tine la curent.
....Surprize... :roll: ... :?: ...sper sa fie placute. :!: :!:

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 02 Mar 2007, 22:23

Chiar..... ce fel de surprize :?: :?: :?:

marcel v
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 112
Membru din: 17 Sep 2006, 06:49
Localitate: OR.VICTORIA jud.Brasov
Contact:

Mesaj de marcel v » 03 Mar 2007, 08:42

pentru Pescuitorul daca intr-adevar reusiti la SB sa faceti ceva ca lumea in starpirea braconajului, te rog eu frumos ,hai si pe la filiala Fagaras vreo doi -trei ani ca si aici e jale :P JALE MARE Si-au tras astia niste jeep-uri............ :evil:
Vreme buna ,fir intins !

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 03 Mar 2007, 14:26

eu il secondez pe pikeman in tot ce a scris si are dreptate dacat bani la ajvps(nu vreu sa jignesc pe nimeni) mai bine cotizam la 5 politzisti NECORUPTI. mai este cinva pe forumul asta de aceeasiparere cu pikeman??? vb acum

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 03 Mar 2007, 14:30

...romanul face haz de necaz...Stiati ca....?Pestele mananca de doua ori pe zi,inainte de venirea si dupa plecarea...pescarului. :lol:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 03 Mar 2007, 14:33

pescuitorule tiam zis k am auzit lucruri bune si nebune(crazy :respekt: ) despre u dar crezi k ai putea sa faci o tura dar asa de diminetza pe la turnu rosu(uitate in galeria mea) si uite ce am luat de la un copil de 12 ani .......concluzia este k trebuie educati si ei despre pescuitul cu asa ceva ......daca de la varsta asta se face asa ceva slabe sanse pt noua generatie.....

teai gandit cumva sa te duci prin scolii in clasele primare sa susti o prezentare a pescuittului sportiv si pedepsele pt branconaj????
poate asa vom avea o generatie mai buna.

daca vrei pun pariu k uni de aici tear ajuta in asa ceva doar cere ajutorul si ti se va da
daca vrei eu unu te ajut in chestea cu shcolile doar dami un mp si .se rezolva

Avatar utilizator
dan popa
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 01 Dec 2006, 09:33
Localitate: Focsani , Vrancea

Mesaj de dan popa » 05 Mar 2007, 21:59

ce-i aia ???.... cumva vreo ancora de vapor?? :roll: :roll:

Scrie răspuns