Spinning Case Study la F&H Channel

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 19 Dec 2014, 20:59

Imagine
Un nou Studiu de Caz la Spinning l-am facut pe lacul de la Sarulesti. Am cautat, evident, salaul si am pescuit in paralel cu Stefan, administratorul lacului, folosind 2 metode - eu pescuit la jig clasic, el la jig articulat.
Imagine
Ce a rezultat, va invit sa vedeti in filmul UN SALAU NUMIT DORINTA, pe care il puteti viziona in aceasta perioada la Fishing & Hunting Channel.

Sambata 20 decembrie - ora 8:00 - Studiu de caz la spinning – Un șalău numit dorință
Duminica 21 decembrie - ora 12:00 - Studiu de caz la spinning – Un șalău numit dorință


Iata si cateva imagini din film - https://www.youtube.com/watch?v=zKKx80T2_rM
Vizionare placuta!

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de tudor » 19 Dec 2014, 22:42

Pacat de salaul ala gaurit si cu gripul de parca cu carligul nu era de ajuns. Era mai frumos de scos cu mana. O gaura ajunge. :cry:

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de mynu_cs » 26 Dec 2014, 19:43

Cleanul cu 1000 de ochi – partea 1

unde pot sa vad emisiunea?
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 27 Dec 2014, 01:02

Acum nu se mai difuzeaza, fiind alt film din serie. Va fi pe online, dar probabil de la anul

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 04 Ian 2015, 14:33

Daca iti place Spinningul, te invit la un Studiu de caz pe acest subiect. Iata cand poti urmari emisiunile din aceasta serie: http://port.ro/studiu_de_caz_la_spinnin ... topic_id=1

timisoara2015
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 22 Mai 2015, 17:33

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de timisoara2015 » 22 Mai 2015, 21:30

Salutare tuturor colegilor...superbe emisiuni... locuri..metode de pescuit ...Dar in privinta pescuitului as sugera celor care realizeaza emisiuni cu tematica de spinning sa faca emisiuni si pe apele din tara nu doar pe lacuri sau zone protejate :p ...nu vreau sa fiu inteles ca fiind rautacios. :wink:

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 22 Mai 2015, 21:37

Raul Topolog, Lacul Belis de la Cluj (2 emisiuni) si urmeaza lacul Vlahii de langa Cernavoda - premiera in 28 mai - si de-abia filmata emisiune la spinning din caiac de pe lacul Lunca 3, langa Jurilovca. Am incercat sa ajung in cat mai multe colturi... anul asta or sa mai fie in program lacul Bicaz, Delta Dunarii si niste surprize ... Multumesc de aprecieri!

Avatar utilizator
Maniacs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 245
Membru din: 25 Mar 2014, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de Maniacs » 23 Mai 2015, 10:23

La surprize apare si Neajlov? Cred c-ar fi interesanta o emisiune filmata pe raul Neajlov la clean, stiuca sau de ce nu la ambele ...

Bafta,
Vremurile frumoase au trecut ...

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 25 Mai 2015, 08:31

Cu siguranta am sa incerc ceva pentru ca merita ...

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Spinning Case Study la F&H Channel

Mesaj de cristi.albu » 10 Iun 2015, 09:43

Fiecare partidă de pescuit la răpitori reprezintă o provocare. Nicio zi nu seamănă cu alta, nicio apă nu se încadrează în tipare fixe. Împreună cu invitații mei, pescari de calibru din elita pescuitului la răpitori, analizăm diferite partide de pescuit, tehnici și echipamente adaptate fiecărui stil în parte, pentru a le explica celor mai puțin experimentați secretele răpitorilor din adâncuri. Studiu de caz la spinning, o serie de emisiuni pentru fiecare pasionat de pescuitul răpitorilor. Va astept in pagina dedicata seriei - https://www.facebook.com/SpinningCaseStudy (LIKE-ul vostru e binevenit) - sau pe siteul F&H Channel - http://fishingandhuntingtv.com/ro/scs Multumesc!

Scrie răspuns