SCANDAL !!!

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
dominte
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 15
Membru din: 25 Oct 2004, 08:34
Localitate: Timisoara
Contact:

SCANDAL !!!

Mesaj de dominte » 14 Feb 2005, 08:54

salutare,
nu stiu care dintre dvs. au vazut emisiunea lui Tibanu de pe Prima din weekendul acesta...

nu am retinut exact locul in care pescuia stiuca....

ce m-a scandalizat:

omul avea cel putin vreo 7-8 stiuci frumusele in barca....
in ritmul asta, sa-i explice cineva omului ca nu se face mare lucru in tzara asta. de catch and release nu cred ca a auzit omul.
mai zic si eu ca iei una, hai doua.... dar restul ?????

de pescuit sportiv nu cred ca a auzit....

pacat ca arw-ul a ajuns sa ii faca reclama braconierului astuia.

emisiunea "pescar hoinar" cred ca ar merita mai mult....

tibanu le tot da inainte cu hai sa ocrotim natura, si saraca delta si din astea, da el ce face ???? imi venea sa il string de git prin televizor!!!!

rusine tibanule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rusine tibanule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rusine tibanule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rusine tibanule !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

(scuze anticipate celor sensibilosi la ce am spus)
KKT pe betze

Dominte Claudiu
www.netconcept.ro

Cosinus
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 27 Oct 2004, 11:45
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cosinus » 14 Feb 2005, 09:44

Salut!
Emisiunea Tibanu' pescuieste si vaneaza este, dupa parerea mea, cea mai slaba emisiune de profil.
Cat despre catch and release... nu sunt sigur ca a auzit de asa ceva. Oricum, Tibanu nu are nimic in comun cu pescuitul sportiv.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 14 Feb 2005, 09:51

Voi nu ati observat ca asta (Tibanu) e numai dupa mancare si bautura? Tot timpul e uns pe barba si cu ochii bulbucati... De vanatoare nu stiu, dar la pescuit e || (paralel).
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
dominte
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 15
Membru din: 25 Oct 2004, 08:34
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de dominte » 14 Feb 2005, 10:02

adilucu scrie:Voi nu ati observat ca asta (Tibanu) e numai dupa mancare si bautura? Tot timpul e uns pe barba si cu ochii bulbucati... De vanatoare nu stiu, dar la pescuit e || (paralel).
pai sa fie uns cu ce vrea el pe barba si sa aiba in cap j`de mii de beri sau ce o mai bea el.... da nici chiar asa....

ce ar fi sa ii trimitem o rusinica la tibanu@primatv.ro ?

oare ce zice arw-ul de braconierul asta ?
KKT pe betze

Dominte Claudiu
www.netconcept.ro

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 14 Feb 2005, 10:10

Imi pare rau ca nu am vazut emisiunea incriminata (desi am facut un obicei din a nu-l vedea pe Tibanu). Sunt de acord ca emisiunile "Cu Tibanu la pescuit si vinatoare" de cele mai multe ori nu au nici o legatura cu pescuitul, ci mai curind cu turismul in zone piscicole si propuneri gastronomice specifice locului.

Insa, inteleg ca a prezentat un tip cu vreo 7 stiuci in barca.
Ce ati fi vrut sa arate, daca asta e realitatea. Avind in vedere insa dependenta emisiunii de sponsori, nu m-ar mira ca lucrurile sa stea taman invers, adica cele 7 stiuci sa fi fost rodul stradaniei a 14 pescari o zi intreaga.
Insa sponsorul stie ca pescarul vrea sa plece din Delta cu peste ... cit poate duce. Si Tibanu stie. Si voi stiti si cu toate astea nu stringeti de git 99% din pescarii intilniti pe balta.

Avatar utilizator
nmmarine
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 06 Mai 2004, 21:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

Tare emisiunea asta la Prima

Mesaj de nmmarine » 14 Feb 2005, 10:43

Dragi Rapitori,

Despre emisiunea asta..v-am transmis si eu ieri un mesaj. pe care acum il repet"Dragilor
Acum cateva secunde la Tibanu in locul sonorului normal, se audea sonoru' de la ProFM cu nu stiu ce comentariu la adresa lui Gigi Becali; acum ce sa inteleg ca Steaua este sponsor la Prima TV sau Prima s-a infratit cu ProFM-u?".

Subscriu si eu pentru Pescar Hoinar- e mare diferenta intre Nea Tibanu si
dr. Spill. Se vede ca totusi varsta si experienta anilor face diferenta de valoare.
Nu uitati stiuca trebuie sa.. o prinzi.. fotografiezi..si da-i drumu', ca ai sa vrei sa pescuiesti si saptamana viitoare.. si tu, si altii.. si nepotii

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 14 Feb 2005, 11:15

salut adrian,

mesajul despre care vorbesti l-ai transmis pe e-mail pe lista de discutii Rapitori a site-ului pescarul.com
rapitori.ro n-are nici o legatura cu lista respectiva


dan

MariusC
senior
senior
Mesaje: 362
Membru din: 05 Aug 2004, 12:13
Localitate: Bucuresti

Re: SCANDAL !!!

Mesaj de MariusC » 14 Feb 2005, 12:24

dominte scrie: pacat ca arw-ul a ajuns sa ii faca reclama braconierului astuia.
Treaba e pe dos, adica Tibanu face reclama firmei Arrow, dar nu asta e esential ci, alaturarea emisiunii cu firma noastra.

Stim desigur ca foarte multi dintre pescarii etici contesta felul in care se prezinta pescuitul in aceasta emisiune. De aceea decizia de a ne alatura acesteia cu un contract de pubilicitate a fost destul de controversata in interiorul firmei noastre.
Trebuie sa tineti cont ca Fir Intins de la Antena 1, a disparut.
Trebuie de asemenea sa faceti diferenta intre o societate comerciala si un ONG. Spre deosebire de o organizatie non-profit, firma noastra TREBUIE sa faca profit, pt ca altfel dispare, are resposabilitatea salariilor din 60 de familii.
Pot sa va asigur ca, oridecateori am iesit la pescuit cu colegii mei (cam rar din pacate), un spirit de sportivitate si etica a calauzit aceste iesiri in natura.
De altfel, cred ca emisiunea ar putea fi vazuta ca avand doua parti: cea care prezinta diverse escapade la pescuit si vanatoare si cea in care Arrow prezinta diverse produse, noutati, acorda celor norocosi premii in articole de pescuit sau vanatoare. Cred ca este limpede pt. oricine ca Arrow este doar sponsor al emisiunii si nu realizatorul acesteia.
In acelasi timp, avand in vedere importanta pe care o are latura educativa a unei emisiuni de pescuit, vom incerca sa influentam in bine aceasta productie TV (asa cum am incercat si la Ant.1), lucru pe care il puteti face si Dvs. In emisiune este prezentata adresa de email a lui Tibanu. Trimiteti protestul Dvs. oridecateori este depasita granita sportivitatii si a eticii. Sunt sigur ca astfel de voci vor determina incet-incet, reorientarea emisiunii catre alte valori (personal am constatat ca Tibanu este receptiv la genul acesta de sugestii).
Va informez ca o colaborare cu Pescar Hoinar este pentru moment imposibila (sau de neacceptat).
Am crezut ca in afara de a fi prezenti in paginile PM si Av.L.P. trebuie sa fim prezenti si intr-o emisiune de pescuit. Stiti foarte bine ca "publicitatea e sufletul comertului".
Daca am gresit, in numele firmei noastre, imi cer scuze.
Numai bine si Fir Intins!
Marius Cocarla
Arrow Int. SRL

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Re: SCANDAL !!!

Mesaj de Adi_ » 14 Feb 2005, 12:45

MariusC scrie: Va informez ca o colaborare cu Pescar Hoinar este pentru moment imposibila (sau de neacceptat).
de ce?
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

MariusC
senior
senior
Mesaje: 362
Membru din: 05 Aug 2004, 12:13
Localitate: Bucuresti

Re: SCANDAL !!!

Mesaj de MariusC » 14 Feb 2005, 14:36

adilucu scrie:
MariusC scrie: Va informez ca o colaborare cu Pescar Hoinar este pentru moment imposibila (sau de neacceptat).
de ce?
Din cauza conditiilor televiziunii publice. De frica CNA-ului sufla si-n iaurt.

Scrie răspuns