SCANDAL !!!

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 20 Mar 2005, 23:45

stiuca la harpon in perioada ei de boiste? :shock: :shock: :shock:
near the beer

Avatar utilizator
mrvily
Moderator
Moderator
Mesaje: 476
Membru din: 30 Dec 2004, 23:03
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mrvily » 20 Mar 2005, 23:58

Don- Costica,
Tibanu asta n-are tata n-are mama de unde vreti s-a aiba caracter :?: :?: :?: credeti ca asta stie de boiste :?: nu stie domle,nu stie,doar sa ne enerveze stie, oare cum de il suporta bosi de la tv :?: eu unu l-as stringe de git putin cite putin pina i-ar iesi ochi din orbite. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
caius
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 11 Oct 2004, 08:02
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de caius » 21 Mar 2005, 01:57

costica_fishing scrie:stiuca la harpon in perioada ei de boiste? :shock: :shock: :shock:

Indiferent in ce perioada este tot BRACONAJ se numeste, acest gen de "pescuit" se poate practica legal doar in apele marine in apnee (fara tub de aer comprimat doar labe,ochelari,snorkie si harponul).

Asa deci cei doi baieti (scafandri) care au dat si un interviu impreuna cu Tibanu sunt apti de un dosar penal de toata frumusetea, daca cineva le face plangere penala .

Salutari !
caius delamarian

fff
senior
senior
Mesaje: 490
Membru din: 17 Noi 2004, 11:24

Mesaj de fff » 21 Mar 2005, 10:03

Caius,
1. imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, pescuitul cu orice fel de unealta intepatoare (harpon, sulita, furca, trident, etc) ESTE INTERZIS INCLUSIV IN MAREA NEAGRA!

2. daca balta de langa Bucuresti unde a filmat Tibanu' face parte din categoria amenajarilor si are administrare privata iar administratorul a permis acest gen de "pescuit", d.p.d.v. LEGAL nu e nici o problema (vezi in textul de lege unde se mentioneaza ca in astfel de amenajari pescuitul poate fi practicat conform regulilor impuse de administrator). D.p.d.v. moral insa problema semnalata de tine ramane si personal consider ca acest gen de pescuit n-ar trebui popularizat sub nici o forma.

Luci
veteran
veteran
Mesaje: 617
Membru din: 07 Iul 2004, 11:53
Localitate: Cluj

Mesaj de Luci » 21 Mar 2005, 12:30

Am si eu o curiozitate "naiva" fata de acest subiect. AGVPS-ul sau alt "organ" in drept, nu se autosesizeaza?. Politia face chestii de astea cand asista la o spargere live, procuratura la fel, in momentul in care in presa scrisa se discuta despre te miri ce delapidatiune sau incalcare de lege. In privinta acestui individ nu se intampla nimic??? :?

Luci
veteran
veteran
Mesaje: 617
Membru din: 07 Iul 2004, 11:53
Localitate: Cluj

Mesaj de Luci » 21 Mar 2005, 12:50

In privinta reclamei ARW in emisiunea lui Tibanu.

Eu zic ca e o contrareclama. In momentul in care cineva incearca sa isi promoveze produsul ( produsele) intr-o emisiune de proasta calitate si facuta de un imbecil si un mare braconier, atunci imaginea celor doua ajung sa se suprapuna. Ideea e ca in momentul in care se promoveaza o masina de sport super luxoasa, imaginea de promovare a acesteia se fac cu oameni tineri, frumosi, femei superbe, etc.. Rapala face promovare cu pesti mari, stiuci incredibile si sportivitate. Daca ARW face o astfel de promovare, eu ca un consumator de produse ajung sa am imagina lui Tibanu cand voi cumpara o mulineta de la ARW. Acesta este un aspect.
Apoii in momentul in care emisiunea lui execrabila are sponsori, el crede ca are succes pe piata, in concluzie se comporta in consecinta.
Asa ca trageti voi concluziile.
Eu zic ca Marius Cocarla nu are nevoie de o astfel de promovare, intr-o astfel de emisiune, fara suparare...


Opinia mea..

Avatar utilizator
gemba111
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 243
Membru din: 11 Mar 2005, 20:52
Localitate: tg_mures

Mesaj de gemba111 » 21 Mar 2005, 17:29

luci
probabil nu ai urmarit acest subiect de la inceput. marius a facut precizarile necesare referitor la aceasta emisiune. totodata a clarificat ca arrow si el personal nu au nici o legatura cu acest gen de braconaj pe care ni le prezinta acest individ cu nasul rosu. ( nu de frig ci de prea multa VODCA )

de trei ori rusinica TIBANULE :!: :!: :!: :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
gemba111
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 243
Membru din: 11 Mar 2005, 20:52
Localitate: tg_mures

Mesaj de gemba111 » 21 Mar 2005, 17:32

apropo am destule produse bune de la arrow si oricit ma straduiesc nici una din ele nu-mi aduce aminte de tibanu sau emisiunea lui. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
caius
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 11 Oct 2004, 08:02
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de caius » 21 Mar 2005, 19:58

fff scrie:Caius,
1. imi pare rau ca trebuie sa te contrazic, .

In ceea ce priveste Marea Neagra ai dreptate,asa este , eu ma gandisem cand am scris la Adriatica,Mediterana... , caci am niste prieteni pe dincolo care practica un astfel de "pescuit " si stiu de la ei aspectele astea, la noi in Mare nu stiu ce ai putea sa vezi , poate pe Tibanu intr-o zi ...

Cat despre balta de langa Bucuresti nu stiu ce statut avea, poate ne ajuta cineva din Buc care a vazut emisunea si cunoaste baltile .

Salutari !
caius delamarian

Scrie răspuns