Pt maestrii in jerkbainting de la Sacalaia

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 17 Noi 2009, 14:16

grecu scrie:pozele cu arsenalu unde is ???
le pun si pe alea no problem, trebuie sa fac recensamantul si le pun
TEAM ATOM

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 17 Noi 2009, 14:23

ce rau e sibianul :D s-a indarjit sanjele-n el sa-i faca pe maharajahii jerkbaiturilor si foanfelor, tocmai la stiuci.
cu toate astea asa paria pe Tavi, am auzit ca are coliba pe Avrig si cand mere "la o bere" cu bajetii el de fapt se antreneaza intensiv, in asteptarea zilei Z. :twisted:
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 17 Noi 2009, 14:32

Sper ca provocarea este valabila si la lumina zilei, astfel incat acest concurs al "challengerilor" impotriva "veteranilor" sa si devina realitate. Mai exact "veterani" vs "challengeri", caci veteranii au deschis subiectul.

Doar nu a fost doar o provocare lansata sub imperiul curajului dat de un pahar de butura in plus, nu ? :D
La urma urmei, la bautura rosteste omul marile adevaruri. Si la bautura spune omul ce gandeste, pe sleau, fara ocolisuri.... :)
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 17 Noi 2009, 14:36

adi777 scrie:Stai linistit Adeline ca vine imediat Dumitru si rezolva problema :lol:
of ! nu mai scap de voi nicaieri... :D

va era dor de mine ?

ba tata ... daca-i tavaleala seriosa... caci cu voi una dooo tot la concurs se´ajunje... :lol: io ma bag sponsor cu´o naluca woblerjig cum am promi... cu conditia sa´si ia Tristian lanseta aia ap to doishpe ozi... ca sa unde in sfirshit si Shoco nalucile ... :lol: si ma bag si la´un pariu... pe o sticla de troscau ... :lol: (se putea altfel ? :lol: ) ca daca se mobileaza si´o ceata da flai... flaiu cistiga...

probabil Dragos74 se bga de data asta caci nu mai scrie´n regulame ca tre musai sa lanseze cu vintu din spate... :lol:

Avatar utilizator
adi777
veteran
veteran
Mesaje: 732
Membru din: 16 Oct 2006, 16:46
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de adi777 » 17 Noi 2009, 15:15

razvan m. scrie:Sper ca provocarea este valabila si la lumina zilei, astfel incat acest concurs al "challengerilor" impotriva "veteranilor" sa si devina realitate. Mai exact "veterani" vs "challengeri", caci veteranii au deschis subiectul.

Doar nu a fost doar o provocare lansata sub imperiul curajului dat de un pahar de butura in plus, nu ? :D
La urma urmei, la bautura rosteste omul marile adevaruri. Si la bautura spune omul ce gandeste, pe sleau, fara ocolisuri.... :)
nu are legatura, provocarea ramane
TEAM ATOM

Avatar utilizator
shoco
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 274
Membru din: 30 Noi 2004, 13:59
Localitate: Cluj

Mesaj de shoco » 17 Noi 2009, 15:22

Lucrurile incep sa aibe o aroma placuta :)

Eu accept provocarea si sunt convins ca Tristian se baga si el,daca nu am rezerva :)

Sacalaia are niste avantaje si dezavantaje :

Avantaje : este stiuca, sunt barci de 2 persoane, putem face un concurs amical frumos acolo si mai mult, putem organiza un cadru privat.

Dezavantaje : noi cunoastem locul si nu mi se pare corect, trebuie prins un moment bun de pescuit - inca e prea cald si multa iarba

Personal as prefera o locatie neutra, cum ar fi Cehul Silvaniei (apa mica-multa iarba) sau orice alta locatie, preferabil unde sa nu las 100 de jerk-uri in apa din pricina orgoliului competitional.

Daca va convine Sacalaia, pot organiza o chestie super faina, cu cazare/mancare, etc.
Putem face pe un weekend , 2 zile de pescuit, cu sustinatori,aplaudaci si tot ce vrei :)

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 17 Noi 2009, 15:23

As avea si eu o locatie decenta-cu mega dintoase- numa ca e cam departe de combatanti.
Oltenia..brrrrrr
:D
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 17 Noi 2009, 15:35

fix din cauza vejetatiei care´mi taza arsenalu m-am lasat si io de pescuit...

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 17 Noi 2009, 15:42

mi-e ciuda deja...

aveam si io doo naluci la viata mea... si´acu nici in poze nu mi-o mai pot masura calumea...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 17 Noi 2009, 16:00

jupan leba, tu esti invitat special si onorific in echipa de fly, experienta ta la umede va face diferenta
io nu ma bag la concurs, prefer sa fac pe detinatorul de beri or samfin
sustin varianta Avrig doar asa ca mi-e aproape sa dau o fuga si sa beau o bere cu baietii
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns