prinsi in offside in prohibitie

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 03 Mai 2010, 13:39

MANUBIBANU scrie:am fost saptamana trecuta la salau pe mures,chiar in zona orasului(ARAD),nu mi-a venit sa cred cati oameni erau la pescuit;la feeder majoritatea
din pacate nu avem ce face :cry: :wallbash:

Apel gratuit la 112 si ceri jandarmeria ( au contrac cu ANPA)
sau reprezentant Anpa din localitate , cauti nr de tel si il suni zici locul cu tare si trimite el Jandarmii .... Au fost o gramada de apeluri false si nu prea ies ptr. orice telefon ca benzina costa .... :roll: :roll:
La AJVPS poti sa suni ca ori nu ridica ori zica ca pe ei nu intereseaza ,dar cu un limbaj ,pecare ar trebui ascultat ...
chiar cum se poate inregistra cel mai usor o convorbire telefonica ? stie cineva ?

kio
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 04 Aug 2008, 12:02

Mesaj de kio » 04 Mai 2010, 06:23

Acum vreo 15 ani eram la pescuit la munte. Unul dintre afluentii raului otravit. Zeci de pastraviori morti. Am facut poze si am sunat la filiala. Raspuns: "Trebuie sa faci sesizare scrisa si sa spui cine esti, altfel nu putem sa ne deplasam". Si erau 100 km dus-intors!

CuBarcaInDelta
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 03 Mai 2010, 14:29
Localitate: Tulcea

Mesaj de CuBarcaInDelta » 04 Mai 2010, 08:41

De 2-3 ani de zile a disparut somnul de pe bratul Sf.Gheorghe. Oare de ce? Dau nenorocitii cu curent de nu se poate. Si autoritatile? .... cui credeti ca vand acei nenorociti pestele? ... proprietarilor de pensiuni ... adica autoritatilor ...

Ca sa va zic asa ... anul trecut imi era pofta de un salau ... cum nu am prins nimic am vrut sa cumpar de la pescari, dar nu aveau pentru ca erau prea multe comenzi de satisfacut din partea pensiunilor .... asa ca am decis sa caut ghiciti unde?...la autoritati si surpriza .... am cumparat de la un sef de politie al unei localitati de pe langa Dunare....

Deci .... cam asta este situatia ...

Scrie răspuns