PG - viza frontiera

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 07 Iul 2012, 16:49

Aveti dreptate, coltul de hartie de fapt este un autocolant! Am observat abia aseara! Ce nu inteleg eu este faptul ca pentru Mehedinti s-a putut trimite prin posta, iar de la Caras-Severin trebuie sa trimit carnetul de membru al unei asociatii, pe care il am, dar din cate am inteles legislatia conditioneaza primirea vizei de detinerea permisului ANPA, nu de inscrierea intr-o asociatie, chiar daca aceasta masura cu viza tip autocolant nu se poate aplica decat in prezenta unui suport pe care sa o atasezi, aplicarea procedurii in sine mi se pare cam aberanta, adica daca este autocolant, sa-l poti detine si fara a fi atasat undeva, cum este viza din Mehedinti!?! Ce nu inteleg, din nou, este procedura care difera de la un judet la altul, chiar daca In afara unui singur judet am gasit intelegere si bunavointa in aplicarea legii! Oricum, simplificarea procedurii si generalizarea ei ar fi benefice pentru toata lumea!!! :wink:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 17 Iul 2012, 11:52

Am primit si viza pentru Olt, pentru mine si pentru inca un prieten pentru care am trimis documentele prin mail! :D
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de moneytehnik » 17 Iul 2012, 22:55

Vezi sa nu le incurci cand pleci la pescuit !!! Tine-le intr-un clasor.
De la MM ai obtinut-o?
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 18 Iul 2012, 00:04

Inca nu, daca poti sa ma ajuti cu niste sfaturi, sau daca ai vreun drum prin zona, ti-as fi recunoscator, daca mi-o scoti tu, dau o bere!!! :lol: :wink:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de csaa » 20 Iul 2012, 17:33

unde vrei la MM? In zona Viseu?
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 31 Iul 2012, 20:40

csaa scrie:unde vrei la MM? In zona Viseu?
Sincer, pana acum n-am ajuns mai sus de Blaj, in Ardeal, in vestul tarii, asa ca nu stiu cum sta treaba prin zona respectiva! Oricum, sper sa ajung, am auzit numai lucruri frumoase despre acele locuri! :respekt:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 01 Aug 2012, 10:31

Saptamana trecuta am inceput sa primesc - dupa cateva zile dupa ce am trimis documentele prin mail - vizele pentru un prieten, Calarasi, Galati, Timisoara si Olt, oricum vad ca au inceput sa se miste lucrurile. Daca pentru mine am facut treaba asta experimental, acum se vede ca s-a imbunatatit procedura si perioada de asteptare! :respekt:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

csaa
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 231
Membru din: 17 Feb 2008, 11:03
Localitate: OLTENITA

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de csaa » 01 Aug 2012, 15:11

dalea robert scrie:Sincer, pana acum n-am ajuns mai sus de Blaj, in Ardeal, in vestul tarii, asa ca nu stiu cum sta treaba prin zona respectiva! Oricum, sper sa ajung, am auzit numai lucruri frumoase despre acele locuri! :respekt:
Daca vrei sa pescuiesti acolo da-mi un p.m. Seful Sectorului Viseul de sus imi este prieten.
Lupta STEAUA!!! (cu sau fara ciobani)

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 01 Aug 2012, 22:05

csaa scrie:
dalea robert scrie:Sincer, pana acum n-am ajuns mai sus de Blaj, in Ardeal, in vestul tarii, asa ca nu stiu cum sta treaba prin zona respectiva! Oricum, sper sa ajung, am auzit numai lucruri frumoase despre acele locuri! :respekt:
Daca vrei sa pescuiesti acolo da-mi un p.m. Seful Sectorului Viseul de sus imi este prieten.
Multumesc!
P.S. Subscriu semnaturii, dar mai rai sunt altii, care-l influenteaza!! :wink:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de moneytehnik » 20 Aug 2012, 21:44

Stie cineva cim se obtine viza PF la Botosani? Dureaza?
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

Scrie răspuns