PG - viza frontiera

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

fanelul
veteran
veteran
Mesaje: 674
Membru din: 20 Aug 2009, 00:49

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de fanelul » 09 Iun 2012, 14:54

Eu am discutat cu unele PF-uri si a ramas sa transmit prin fax copia anpa, Ci si cererea. Puneti va rog aici numere de fax sau email-urile de unde v-ati rezolvat "problema" PG-ului. Personal o consider o tampenie dar daca nu se poate fara ea....
RX6 & Daiwa SS owner!

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de Ionut Petrea » 23 Iun 2012, 00:51

Subscriu...o adresa de e-mail unde se pot trimite documentele scanate? :?
Intotdeauna C&R

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 05 Iul 2012, 16:37

Am primit de cateva zile si PG-ul pentru Timisoara!!! :D :respekt:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 05 Iul 2012, 17:11

ijpf.galati@mai.gov.ro ; la fel (se schimba doar judetul in adresa) pentru Calarasi, Olt, Mehedinti, Tulcea, Timis,
Giurgiu, pentru Tulcea mai este si frontiera@ijpftulcea.ro ; inspectorat@ijpf-teleorman.ro ; inspectorat@ijpfdolj.ro ;
contact.ijpfcaras@igpf.ro ; Pentru numerele de telefon, accesati site-urile pentru PF din fiecare judet! :)
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 05 Iul 2012, 17:25

Dupa ce am trimis in urma cu o luna prin mail documentele necesare scanate, am luat din nou legatura cu cei de la PF Caras-Severin si trebuie sa le trimit prin posta carnetul de membru de la asociatia unde sunt inscris(nu are importanta in ce asociatie esti inscris, totul este sa ai un carnet, pe permisul ANPA nu se pot aplica alte autocolante decat cele de la ANPA, care vor fi tiparite incepand cu 2013), viza fiind sub forma unui autocolant!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 05 Iul 2012, 22:30

Am primit astazi prin fax PG-ul pentru Dolj!!! :D :respekt:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de moneytehnik » 06 Iul 2012, 07:22

La MH se lipeste un autocolant cu viza pol de frt pe permisul ANPA. Trebuie sa mergi la sediul din Dr.Tr. Severin, str. Serpentina Rosiori, nr.3 si cel ce-i de serviciu la poarta iti da viza pe loc.
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de dalea robert » 06 Iul 2012, 17:21

In legatura cu PG-ul din Mehedinti, nu stiu cum l-au luat altii, mie mi l-au trimis tot prin posta, sub forma unui bucati de foaie cu stampila si semnatura, pe care a trebuit sa trec numarul permisului ANPA, deoarece pe copia scanata pe care le-am trimis-o nu se putea citi prea bine. Cat despre permisul ANPA, nu se poate aplica nimic altceva in afara de autocolantele de la ANPA care vor fi tiparite pentru urmatorii 8 ani, daca cineva accepta aplicarea altor vize, o face pe barba lui, cei de la sediul central al ANPA mi-au confirmat acest fapt!!!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

lucianfiat
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 212
Membru din: 07 Ian 2007, 19:48

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de lucianfiat » 06 Iul 2012, 17:42

In Mehedinti se pune un autocolant pe cardul ANPA, asta se rezolva la poarta in cateva minute.
Sunt foarte operativi cei de acolo, in 10min mi-a pus viza pe 9 permise.
http://www.pescuitlafeeder.ro
http://www.pescuitlafeeder.ro/forum

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: PG - viza frontiera

Mesaj de moneytehnik » 07 Iul 2012, 12:45

dalea robert scrie: Cat despre permisul ANPA, nu se poate aplica nimic altceva in afara de autocolantele de la ANPA care vor fi tiparite pentru urmatorii 8 ani, daca cineva accepta aplicarea altor vize, o face pe barba lui, cei de la sediul central al ANPA mi-au confirmat acest fapt!!!
Hartia pe care o lipeste politia de frontiera se da jos foarte usor si anul viitor poate se va scoate de tot necesitatea vizei(e o tampenie, o reminicenta a epocii de aur... PG- suna comunist). Poate... daca nu vor gasi ei o solutie. Oricum lipirea acestui colant nu strica permisul anpa. Problema se pune daca ai nevoie de vize pe toata frontiera, si toti ar proceda ca la MH... ar imbraca permisul in autocolant.

P.S. Cred ca ar trebui initiat un protest sau o petitie pentru scoaterea necesitatii vizei, macar pentru cei ce pescuiesc de pe mal. De exemplu , daca cineva vine sa pescuiasca in Cazanele Dunarii cu o barca pneumatica si cu inca un prieten, ar terbui sa mearga la sediul Sectorului P.F. Orsova si sa anunte ca in urmatoarele trei zile pescuiesc in zona.Ce atatea avize, care-i diferenta dintre aviz si aprobare, ce fel de aviz este?
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

Scrie răspuns