Pescuitul si codul STAM ACASA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de adrian99 » 12 Mai 2020, 21:03

nu este vb de exceptie...clar se poate merge la pescuit incepand cu data de 15 sau 16mai.dar "ficusul" a pus ceva de o declaratie:de care?va aparea un model ca pana acum?scrisa de mana?sau?
dupa cum spunea pescarm Dunarea era plina de pescari.cum au ajuns acolo?nu au fost opriti de nimeni?hai nu pe toti insa n-am auzit nimic,amenzi sau altceva...
iarasi incompetenta crasa,data limita la maximum,nici nu stiu daca vor avea timp sa legifereze...
deja o bataie de joc la adresa natiunii romane...
nu zic ca altii sunt mai buni dar sper ca-n toamna(daca vor fi alegeri)sa se vada.insa dupa cum se lucreza este posibil sa-l vedem pe "sica mandolina"si anul viitor...cu masca sau fara :wallbash:

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de johnnybravo » 13 Mai 2020, 06:40

Neajunsurile si frustrarile cumulate pe timp de pandemie se vor reflecta in rezultatul alegerilor atunci cand se vor organiza, actualii stiu asta si vor amana alegerile atat timp cat ei considera, daca vor fi sau nu constransi de modelul altor state ori cand considera ca si-au mai reparat un pic imaginea...

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de Zamfi » 13 Mai 2020, 06:58

Deci o dam in politica! Ok! Ca oricum vine pescuitul si refulam :)
Dar pentru "admiratori" ...cum ar fi fost pandemia asta cu Dancila presedinte? Numa intreb...Si acum sa inceapa balul !!! :lol1:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de adrian99 » 13 Mai 2020, 08:29

aline,eu m-am referit si ma refer la masurile luate.ce legatura are Dancila cu asta?
vrei sa spui ca sub aceasta guvernare(guvernare care a fost posibila cu ajutorul psd-ului,intrucat Catu si Orban dadusera bir cu fugitii :D )epidemia de Covid 19 a fost gestionata exemplar?stiu o sa-mi spui ca atat s-a putut,ca altii ar fi facut mai putin,etc.unde sunt vocalii(februarie-martie)ciolos,barna,caramitru,cei care voiai sa duca tara pe un drum mai bun?astia care asteapta sa fie votati de peste 30%din electorat :wallbash: ....
deci s-o na dam in politica dar nici in ipocrizie

revenind la pescuit;intre 15 si 18mai nu este nici stare de urgenta dar nici stare de alerta.mergem la pescuit.daca esti oprit de politie ce spui? :)

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de Zamfi » 13 Mai 2020, 12:08

Pai daca nu e nici una nici alta ...de ce sa spui ceva?! :)
"Politia te va oprii doar ca sa-ti umfle roata "...vorba cantecului ,nu? Serios acuma, va faceti prea multe probleme...Personal ma tem sa nu vina o vreme cand ne vom oprii singuri...In rest sa avem sanatate! Hai ,la pesti cu voi ! :respekt:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
ady_fly
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 13 Aug 2012, 17:37

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de ady_fly » 14 Mai 2020, 12:07

Suspansul continuă!
Apreciez orice postare serioasă cu referire directă la modalitățile de deplasare în afara localității, nu neapărat pentru pescuit, în contextul stării de alertă ce se va instaura (cu/fără declarație, excepții, etc.).
Mulțam.
:respekt:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de adrian99 » 14 Mai 2020, 12:15

Orban declara ca-si va asuma conducerea Comitetului pentru Situatii de Urgenta si incepand de maine se va instaura asa numita stare de alerta.
asta este o postare serioasa?(sursa este hotnews.ro)

Cucu Ionel
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 16 Ian 2006, 17:41
Localitate: Timisoara

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de Cucu Ionel » 14 Mai 2020, 13:29

Ady, cunosc pe cineva care a fost la pescuit la Cetariu-Oradea, (este crapar) in perioada asta, fiind singura balta deschisa in pandemie. A plecat din Hunedoara pana la Oradea cu declaratie scrisa, motivul fiind ca se duce sa vada un tractor la nu stiu ce dealer de asa ceva din zona, ptr. lucrari agricole. N-a avut nicio problema cu controalele. De asemenea, am coleg la serviciu care a plecat din Timisoara pana la Vanju Mare, in MH., doar sa-si duca fiu-sau si viitoarea nora la parintii ei. I-a dus si dupa o saptamana s-a dus si i-a adus inapoi, pe declaratie spunand exact ceea ce a facut, adica i-a dus si i-a adus pe copii la si de la tara. Fara nicio problema la controale, atat in Tm. cat si pe traseu. Ma gandesc ca, daca pana acum s-a putut cumva, apoi acum cand ai voie sa mergi la pescuit, individual, n-o sa mai fie probleme.
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de adrian99 » 14 Mai 2020, 14:42

cred ca se duce dracului si acest w-end...pacat de vreme.n-am iesit de la sfrasitul lui martie...dar mai astept.
spun asta intrucat sunt sanse mari sa ne-o "traga" :shock: ficusul,marind starea de urgenta inca 3 zile..pentru acoperirea vidului legislativ...
daca se va intampla asa PeNeLe o "sa ma doara tare"in toamna...15% :lol1:

Avatar utilizator
Maniacs
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 245
Membru din: 25 Mar 2014, 13:29
Localitate: Bucuresti

Re: Pescuitul si codul STAM ACASA

Mesaj de Maniacs » 14 Mai 2020, 14:46

Cred ca depinde foarte mult si de cine te opreste (bine acum dupa ce le-a dat CCR-ul in cap li s-a cam rupt de controale) ... Oricum astia pe la noi prin sud sunt mai ai dracu ... In Bucuresti aglomeratia a inceput sa creasca de dinainte de paste, politie din ce in ce mai putina, eu am muncit tot timpul si n-am fost intrebat niciodata de sanatate ... acum traficul e cam la 75-80% din ce era si inainte (se vad doar ca-s scolile inchise) ... La dedeman & hornbach e mai rau ca la mall, asa a fost pe toata perioada starii de urgenta ...
Vremurile frumoase au trecut ...

Scrie răspuns