Pescuit pe rauri 2016 - Braconaj

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Pescuit pe rauri 2016 - Braconaj

Mesaj de pikeman » 15 Oct 2016, 22:03

lucky_51 scrie:Faptul ca nu ai reusit sa-ti faci cota de peste pe anul acesta te-a dus la concluzia ca braconierii ti-au luat portia ? :?:
hai serios , ia mai citeste postarea omului care a si deschis un topic pe subiect si mi se pare ca nu se plange ca nu si-a facut cota
Adrian a fost de bun simt la raspuns, tu... o arzi aiurea :!: chiar astept foarte interesat sa imi arati cum
Introducerea ta spre subiectul pe care vrei sa-l dezbati a fost facuta ca de unul care a ramas cu frigiderul gol

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Re: Pescuit pe rauri 2016 - Braconaj

Mesaj de lucky_51 » 16 Oct 2016, 11:01

adrian99 scrie:lucky_51 problema braconajului piscicol s-a dezbatut de nenumarate ori....pe acest forum si pe altele.
toti aratam cu degetul statul roman...il consideram singurul vinovat
uite cei de la Bacau si-au facut o asociatie,lupta(la propriu)cu braconierii,au reusit sa incline(cat de cat balanta)...ramane de vazut pentru cat timp
revenind-nila spunea ca ar iesi in strada sa demonstreze pentru incercarea de mai bine...
tu ai face asa ceva?ai avea initiativa sau ai astepta sa faca altii?
sunt destui pe acest forum care pozeaza in aparatorii dreptatii dar sunt printre cei mai mari "sacosari"
Fac parte dintr-o asociatie careea ii revine obligatia de a sesiza si la o adica si organiza astfel de actiuni la care as participa cu draga inima. Recunosc la ora actuala cu legislatia existenta nu as avea curajul de unul singur. S-au vazut cazuri in care au fost sesizate autoritatile si neadeverinduse sesizarea pentruca intretimp vinovatii au spalat putina cel care a facut sesizarea a fost sanctionat. Cat despre sacosa nu esti in masura sa faci astfel de afirmatii pana nu vezi cu ochii tai.

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Re: Pescuit pe rauri 2016 - Braconaj

Mesaj de lucky_51 » 16 Oct 2016, 11:04

nila scrie:Va salut,
Anul acesta a fost pentru mine cel mai slab an pe rauri , pe langa capturile slabe am constatat o crestere a braconajului , practic singurul rau unde am vazut ca mai misca ceva este Siretul (CRE B
:idea:

Scrie răspuns