"Pescari sportivi"

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
pokemon
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 20 Aug 2011, 11:17
Localitate: La Chilia-n port

"Pescari sportivi"

Mesaj de pokemon » 07 Sep 2012, 17:36

Mare pacat ce se intampla pe la noi! S-a gandit cineva daca fiecare specie de peste nu ar mai face icre si ar face unul sau doi-trei pestisori ca mamiferele? :( Acum am fi dat orice sa vedem un peste in apa!

Uite cum indivizii din filmul de mai jos retin ei crapul de nici 200 de grame! Si ma uit ca se si mandresc cu capturile! Plus ca arunca cutii de bere in apa......mari marlani!

http://www.youtube.com/watch?v=BKYArdfcKIQ


Si aici mai grav :

http://www.youtube.com/watch?v=iL9EJEif ... re=related


Nu cred ca vreodata unii se vor civiliza ! :-|

Avatar utilizator
moneytehnik
veteran
veteran
Mesaje: 644
Membru din: 04 Noi 2009, 21:03
Localitate: Dunărea

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de moneytehnik » 07 Sep 2012, 21:27

pokemon scrie:Mare pacat ce se intampla pe la noi!

http://www.youtube.com/watch?v=BKYArdfcKIQ

Asta e de pe vremea lu nea Branconerul sef.
Daca atat-i duce mintea...
Macar umpletile postarea de urari!!!
O zi în care nu rîzi, e o zi pierduta. (Charlie Chaplin)

vasivoicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 289
Membru din: 05 Noi 2004, 01:32

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de vasivoicu » 12 Sep 2012, 15:58


mircioneolt
veteran
veteran
Mesaje: 938
Membru din: 12 Noi 2009, 13:25
Localitate: Rosiorii de Vede

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de mircioneolt » 12 Sep 2012, 17:08

sport national pe olt :(

Avatar utilizator
Ionut Petrea
veteran
veteran
Mesaje: 627
Membru din: 24 Dec 2008, 21:39
Localitate: Bucuresti

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de Ionut Petrea » 12 Sep 2012, 17:26

Daca iti zic ca uploaderul filmuletului de pe Youtube( Gagu Ionut) este politist in Galati ma crezi?Il cunosc de acum cativa ani, cand am avut ocazia sa merg cu el la pescuit culmea, tot la Mata Aradeanu.
intre timp se pare ca s-a transformat :twisted: , probabil nu mai merge spaga ca pe vremuri, pe cand l`am cunoscut era altfel omul. :shock:
Intotdeauna C&R

Avatar utilizator
pokemon
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 20 Aug 2011, 11:17
Localitate: La Chilia-n port

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de pokemon » 13 Sep 2012, 07:58

De ce nu e peste? Din cauza multora ca asta.Varse(vintire),plase....
Daca ar face ce ar trebui politia si sa treaca la aplicarea legilor la acesti indivizi ar fi o treaba!
Dar nu exista! Va fi asa mereu.

http://www.youtube.com/watch?v=k245OlRBdek

ionutvrl
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 09 Aug 2010, 11:10
Localitate: galati

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de ionutvrl » 15 Apr 2013, 19:02

pestele prins in filmare era doar niste platicuta, rosioara si catva carasi. Balta este privata si se poate retine ce vrei. nu exista nici o ciortanica in juvelnicele acelea. In al doilea rand nu a aruncat nimeni cutii de bere in apa.

ionutvrl
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 09 Aug 2010, 11:10
Localitate: galati

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de ionutvrl » 15 Apr 2013, 19:09

cred ca din cauza asta nu mai este peste ca am prin noi cateva platicute, rosioare si carasi. asta e durerea voastra. dar ca cei care detin balta si braconeaza cu navoadele ce mai spuneti? va lansati in comentarii absurde ca retin peste sudimensionat. In primul rand am platit o taxa si in afara de crap orice se poate retine sub orice dimensiune. si tot gunoiul a fost strans la plecare. ce cutie de bere vedeti voi aruncata in apa??? oare o cutie goala de bere nu pluteste???

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de anem » 16 Apr 2013, 08:42

ionutvrl scrie:pestele prins in filmare era doar niste platicuta, rosioara si catva carasi. Balta este privata si se poate retine ce vrei. nu exista nici o ciortanica in juvelnicele acelea. In al doilea rand nu a aruncat nimeni cutii de bere in apa.
ionutvrl scrie:cred ca din cauza asta nu mai este peste ca am prin noi cateva platicute, rosioare si carasi. asta e durerea voastra. dar ca cei care detin balta si braconeaza cu navoadele ce mai spuneti? va lansati in comentarii absurde ca retin peste sudimensionat. In primul rand am platit o taxa si in afara de crap orice se poate retine sub orice dimensiune. si tot gunoiul a fost strans la plecare. ce cutie de bere vedeti voi aruncata in apa??? oare o cutie goala de bere nu pluteste???
saracul de tine ... lumea te judeca doar pentru ca pastrezi niste carasei si platicute sub limita legala ... rea ii lumea nu-i asa?

personajelor de genul asta ar trebui sa le fie taiat accesul la apa :twisted:

ps: nu exista "o ciortanica" ... e "un ciortan" sau ciortanica ... cum spui? un crap sau o crapa?
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: "Pescari sportivi"

Mesaj de rcorbu » 04 Mai 2013, 13:03

Cam aiurea sa vorbesti de pescuit sportiv in balti private cu taxa, unde proprietarul hotaraste regulamentul.
Sa nu exageram, daca pomeneai de o apa neamenajata era de inteles, dar pentru baltile private se plateste o taxa si nu e chiar mica.

Scrie răspuns