Permise pescuit pe anul 2016 platite cu cardul bancar

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Permise pescuit pe anul 2016 platite cu cardul bancar

Mesaj de APSHD » 10 Iul 2016, 18:49

In regula dominlor , platiti la banca , dar Permisul propriu zis cine vi-l elibereaza :?:
Chitanta nu tine loc de Permis. :respekt:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Permise pescuit pe anul 2016 platite cu cardul bancar

Mesaj de Tavi » 10 Iul 2016, 19:12

APSHD, cred ca m-am exprimat destul de clar:
Tavi scrie: De fapt va fi emis candva, pentru ca acum nu exista (din cate stiu eu). Neexistand permisul, singura dovada posibila ramane documentul de plata!
Asadar, au aparut permisele? A eliberat careva, ANPA sau vreo asociatie permise pe 2016????
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Mircica.17
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 29
Membru din: 04 Oct 2015, 10:07
Localitate: Buzau

Re: Permise pescuit pe anul 2016 platite cu cardul bancar

Mesaj de Mircica.17 » 10 Iul 2016, 20:47

[quote
Asadar, au aparut permisele? A eliberat careva, ANPA sau vreo asociatie permise pe 2016????[/quote]

Am întrebat eu la ANPA Galați, acolo am plătit prin Februarie, si mi-au zis sa merg liniștit cu chitanța pentru ca nu vor mai emite carduri.

Cele bune !

Marfaru
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 18 Iul 2016, 15:28

Re: Permise pescuit pe anul 2016 platite cu cardul bancar

Mesaj de Marfaru » 11 Aug 2016, 11:12

Am fost azi dimineata la ANPA - vina mea, nu m-am documentat temeinic si nu stiam ca nu se mai elibereaza permise - sa-mi fac un permis; n-am mai avut pana acum niciodata permis (am dat doar pe balti cu plata in rarele ocazii cand merg la pescuit).

Asta evident dupa ce-am platit taxa, am cumparat timbrul, mi-am facut copii, etc

Doamna de-acolo a ridicat din umeri si m-a trimis la o asociatie, sa le mai platesc si alora cotizatia de membru de 50 de lei si POATE imi elibereza ei permis, ca ea nu ma poate ajuta cu nimic.

Asadar, eu ce naiba fac? In cateva zile plec in concediu si am planuri mari :) E noaptea mintii ca autoritatea nationala in domeniu sa nu-mi poata elibera un permis, sau macar o adeverinta, ceva, orice. Cica s-a schimbat legislatia si cam intr-o luna vor putea elibera permise pe noua lege.

Pot macar sa ma folosesc de acea chitanta? La Marea Neagra ce fac? N-o sa am nici viza aia de granita.

Scrie răspuns