PERMISE 2013

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

PERMISE 2013

Mesaj de APSHD » 25 Oct 2012, 21:14

:wallbash: Din informatiile pe care le am de la ANPA sunt ferm convins ca nu vom avea nici anul viitor la inceputul anului acele faimoase timbre care trebuie lipite pe verso la permisele de pescuit .
Si ce ma mirat cel mai mult este faptul ca nu-i prea intereseaza pe cei de la ANPA aceasta situatie.
Deci si anul viitor vom pescui la inceputul anului pina in martie - aprilie 2013 ca si in fiecare an tot pe baza de chitanta. :wallbash: :lol1: :headbash: :elkgrin: :respekt:

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: PERMISE 2013

Mesaj de anem » 25 Oct 2012, 21:25

APSHD scrie::wallbash: Din informatiile pe care le am de la ANPA sunt ferm convins ca nu vom avea nici anul viitor la inceputul anului acele faimoase timbre care trebuie lipite pe verso la permisele de pescuit .
Si ce ma mirat cel mai mult este faptul ca nu-i prea intereseaza pe cei de la ANPA aceasta situatie.
Deci si anul viitor vom pescui la inceputul anului pina in martie - aprilie 2013 ca si in fiecare an tot pe baza de chitanta. :wallbash: :lol1: :headbash: :elkgrin: :respekt:
in semn de protest poate nu ar fi o idee tocmai rea ca lumea sa nu isi mai plateasca deloc permisul ... as fi curios ce reactie ar avea cand si-ar da seama ca le lipsesc niste sume destul de frumoase din bugt ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: PERMISE 2013

Mesaj de johnnybravo » 26 Oct 2012, 01:15

acum doi ani s-au dat amenzi pe capete in ianuarie-febriarie in MH pt ca nu aveau platita cotizatia la trezorerie ;)

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: PERMISE 2013

Mesaj de ranga » 26 Oct 2012, 09:36

anem scrie: in semn de protest poate nu ar fi o idee tocmai rea ca lumea sa nu isi mai plateasca deloc permisul ... as fi curios ce reactie ar avea cand si-ar da seama ca le lipsesc niste sume destul de frumoase din bugt ...
N-ai cu cine. :wallbash:

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Mister Fisherman » 26 Oct 2012, 10:39

APSHD scrie::wallbash: Din informatiile pe care le am de la ANPA sunt ferm convins ca nu vom avea nici anul viitor la inceputul anului acele faimoase timbre care trebuie lipite pe verso la permisele de pescuit .
Si ce ma mirat cel mai mult este faptul ca nu-i prea intereseaza pe cei de la ANPA aceasta situatie.
Dar ce nevoie mai avem de acele timbre din moment ce nimeni' nu vine sa te intrebe de sanatate ? Cred ca nici nu se mai meria discutat acest subiect ,din moment ce poti pescui cu permisul si chitanta de la trezorrie care face dovada platii taxei pe 2013


PS
Sau poate ca ANPA ne pregateste o surpriza de proportii si ne transforma pe toti in pescari "sportivi " , conform legii 69/2000 , iar atunci se schimba kalymera pentru ca vom fi nevoiti sa cotizam direct la cooperativa . Si astel se va implini visul de "marire" al stapanului apelor de la Alba iar cismele si halatul vor face parte obligatoriu din tinuta fiecarui pescar :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: PERMISE 2013

Mesaj de old_radu » 26 Oct 2012, 10:48

...inca un subiect de "lalaiala".... :oops:
...bun venit , dar cam "prematur"
...si sunati din zurgalai , hei , hei !... :lol:

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Re: PERMISE 2013

Mesaj de pityu » 27 Oct 2012, 22:17

Vesnica ... problema !!! Era sa spun ... pomenire :lol:

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: PERMISE 2013

Mesaj de MARIUS POPA » 01 Noi 2012, 08:42

old_radu scrie:...inca un subiect de "lalaiala".... :oops:
...bun venit , dar cam "prematur"
...si sunati din zurgalai , hei , hei !... :lol:
Deja incepem discutiile, nu ne saturam de ele oare dupa 1 ianuarie incolo?! 8) 8)
Nu va mai asudati degetele pe acest subiect, este vreme mai tarziu!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: PERMISE 2013

Mesaj de George1985 » 24 Noi 2012, 15:21

Eu nu am mai platit cotizatia de ani de zile, iar controale ioc!
Pentru ce sa platesti o suma, ce-i drept modica pentru nimic?
Sa treaca politia cu firele in apa sau sa stea la un pahar de vin cu braconierii la canalul de la Cernavoda (apa calda) in perioada de prohibitie? Mai erau si in hainele de serviciu, cata nesimtire!
Si sa pazeasca plasele impreuna, cata corectitudine domnilor fata de pescari in general :!:

Goldelian
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 21 Feb 2012, 18:01

Re: PERMISE 2013

Mesaj de Goldelian » 26 Noi 2012, 14:47

George1985 scrie:Eu nu am mai platit cotizatia de ani de zile, iar controale ioc!
Pentru ce sa platesti o suma, ce-i drept modica pentru nimic?
Sa treaca politia cu firele in apa sau sa stea la un pahar de vin cu braconierii la canalul de la Cernavoda (apa calda) in perioada de prohibitie? Mai erau si in hainele de serviciu, cata nesimtire!
Si sa pazeasca plasele impreuna, cata corectitudine domnilor fata de pescari in general :!:
Bine zis

Scrie răspuns