permis "alternativ"

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns

ati plati permis "alternativ" ?

da, nu mai vreau sa dau bani degeaba la ajvps-uri
62
98%
nu, mai bine dau bani la ajvps ca fac treaba buna
1
2%
 
Voturi totale: 63

adrian ionascu
senior
senior
Mesaje: 338
Membru din: 14 Iun 2005, 13:54
Localitate: Bucuresti

Mesaj de adrian ionascu » 10 Feb 2006, 16:13

CNAFP s-a format in 2003. ANPA, care coexista cu CNAFP dar a preluat mare parte din atributiile CNAFP in materie de strategie, reglementare, reprezentare si control (prin preluarea Inspectiei Piscicole) a fost infiintata in 2004 prin modificarea directiei de pescuit si piscicultura si s-a extins si reorganizat in 2005.
Apele Romane nu este succesoarea CNAFP, care exista in cotinuare. Apele Romane nu mai au nici o treaba cu exploatarea potentialului piscicol de la infiintare CNAFP. asa cum spui si tu.
stiu situatia din anii 1999 - 2001 cand Apele Romane solicitau suplimentar bani pescarilor pentru acces la resurse (pescuit). dar s-a rezolvat odata cu aparitia legii Pescuitului (192/2001)

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini » 10 Feb 2006, 17:16

"In prezent se mentioneza ca Administratia Nationala Apele Romane (succesoarea companiei)..." adica am vrut sa spun succesoarea Companiei Nationale Apele Romane, ca de aici pleaca mica neintelegere :lol: eu cand spuneam companie ma refeream la CN Apele Romane si tu la CNAFP.
In rest totul s-a vrut un ad-memoire al luptei seculare a pescarilor aradeni pentru iesirea de sub tutela AJVPS.

adrian ionascu
senior
senior
Mesaje: 338
Membru din: 14 Iun 2005, 13:54
Localitate: Bucuresti

Mesaj de adrian ionascu » 10 Feb 2006, 18:32

am inteles acum. :?

Scrie răspuns