Permis 2009 ...

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 23 Mar 2009, 13:16

eu am tot trimis e-mail-uri la adresele de la iasi, dar n-am primit niciun raspuns, si nici nu voi primi, cu siguranta (mi-am platit taxa la Trezorerie si astept o modalitate de a-mi ridica permisul)

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 23 Mar 2009, 13:54

Dupa un stat la rand de 2 ore ,am reusit sa-mi scot in sfarsit permisul de pescuit de la ANPA Cluj. Acte necesare: chitanta emisa de trezorerie in valoare de 30 lei (in original)si copie dupa carte identitate. Bucurie mare, dar nu se stie pana cand.Gurile rele zic ca se discuta de concesionarea apelor, cu toate ca inspectorul ANPA zicea ca se poate pescui pe orice apa a domeniului public in baza permisului si a CI.

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 23 Mar 2009, 14:12

danone scrie:Dupa un stat la rand de 2 ore ,am reusit sa-mi scot in sfarsit permisul de pescuit de la ANPA Cluj. Acte necesare: chitanta emisa de trezorerie in valoare de 30 lei (in original)si copie dupa carte identitate. Bucurie mare, dar nu se stie pana cand.Gurile rele zic ca se discuta de concesionarea apelor, cu toate ca inspectorul ANPA zicea ca se poate pescui pe orice apa a domeniului public in baza permisului si a CI.
si eu cred ca mai devreme sau mai tarziu va incepe actiunea "concesionare"...

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 23 Mar 2009, 19:26

boistean scrie:si eu cred ca mai devreme sau mai tarziu va incepe actiunea "concesionare"...
:shock: :shock:
bah baieti,
voi sunteti masochisti??? :twisted:

Avatar utilizator
boistean
veteran
veteran
Mesaje: 1144
Membru din: 04 Mar 2009, 12:16
Localitate: printre pietre
Contact:

Mesaj de boistean » 24 Mar 2009, 09:25

nu, doar romani care traiesc in ROMANIA :oops:

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini » 24 Mar 2009, 09:44

Ceva informatii cu privire la modalitatea aradenilor de a intra in posesia mult doritului permis?

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Mesaj de lazarini » 24 Mar 2009, 12:12

lazarini scrie:Ceva informatii cu privire la modalitatea aradenilor de a intra in posesia mult doritului permis?
Imi dau singur quote :D

Deci, pt aradenii interesati, din informatiile furnizate de inspectorul ANPA in cursul zilei de maine, 25 martie, d-na Voda (responsabila pe Arad) va intra in posesia permiselor de pescuit, care urmeaza a fi distribuite prin asociatii (acolo unde este cazul), respectiv direct persoanelor interesate in baza procedurii deja cunoscute. Am fost sfatuit ca in cursul zilei de maine sa iau legatura cu d-na Voda (la nr de tel de pe site-ul ANPA) care va oferi explicatii cu privire la locul si programul de eliberare a permiselor.

danone
veteran
veteran
Mesaje: 901
Membru din: 19 Mai 2006, 13:04
Localitate: Cluj si Belis

Mesaj de danone » 24 Mar 2009, 12:54

Cine vrea permise ANPA poate sa le obtina de la Cluj. Aici au inceput sa se distribuie in baza unei copii dupa CI sau buletin ,respectiv chitanta de trezorerie in original. In primele zile a fost aglomeratie, insa acum sunt doar cate trei-patru persoane la rand. Cred ca se distribuie si persoanelor din oricare judet, pt. ca inspectorul care le elibereaza pe loc ,nici macar nu te intreaba de unde esti sau unde domiciliezi. Asadar daca aveti drum prin Cluj puteti contacta ANPA.
Adresa: Calea Dorobantilor nr.69
Program de lucru:doar Luni si Marti intre orele 10-14

gpdorin
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 09 Noi 2007, 10:36
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de gpdorin » 25 Mar 2009, 15:20

lazarini scrie:
lazarini scrie:Ceva informatii cu privire la modalitatea aradenilor de a intra in posesia mult doritului permis?
Arad, str. Episcopiei, nr. 44.
Program: marti si miercuri intre orele 10-15.

Scrie răspuns