Patron de magazin de pescuit-braconier=dosar penal

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 09 Ian 2007, 18:49

Nu pot decit sa salut initiativa Prieteni Pescari de-a inscrie o pista in turneu ceea ce cred ca va fi benefic pt. toata lumea .
Nu sunt de acord insa cu denigrarea vreunui organizator din turneul 2006 pt. ca stiu exact cita munca si stres implica o asemenea treaba.
Am mai spus-o si o repet ,au fost mici probleme la fiecare dintre etape in 2006 pe care sper ca simbata sa le discutam ca in 2007 sa nu se mai intimple.
Asociatiile ce au organizat sau cele ce vor organiza etape in 2007 trebuie sa inteleaga ca pescuitul de competitie nu e o joaca pt copii ci o lupta barbateasca care trebuie luata de toata lumea in serios.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 09 Ian 2007, 19:48

De acord cu Valistrati!
Ce a fost a fost, daca aveti sfaturi pentru a fi mai bine in viitor spuneti-le sa fie prinse in regulament, dar nu mai are rost acum sa scurmam prin gunoi.
Mai sunt 3 zile si va vedeti fata in fata sa va spuneti ofurile si sa stabiliti cum sa fie. In mod sigur 2007 va fi mult mai bun!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 14 Ian 2007, 17:14

leba scrie:
valistrati scrie: Pina la aceasta ora nu s-a anuntat din partea Moldovei nici un alt organizator sau alta locatie.Oare de ce?E simplu de organizat?Prea mare raspundere sau teama de-a nu lua picioare in fund ca Nucu Buculei?
Poate ne vom lamuri curind.
rabdare Vali. putintica rabdare. Prieteni Pescari incearca ceva. nu spun acum unde, cum si ce.
se stie ca nu e simplu.
toate la timpul lor.
Rabdare am ,dar se pare ca timpul a "expirat "si voi nu v-ati hotarit inca .Poate altadata.......desi sincer e pacat dar asta nu e problema mea.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 15 Ian 2007, 08:32

valistrati scrie:
leba scrie:
valistrati scrie: Pina la aceasta ora nu s-a anuntat din partea Moldovei nici un alt organizator sau alta locatie.Oare de ce?E simplu de organizat?Prea mare raspundere sau teama de-a nu lua picioare in fund ca Nucu Buculei?
Poate ne vom lamuri curind.
rabdare Vali. putintica rabdare. Prieteni Pescari incearca ceva. nu spun acum unde, cum si ce.
se stie ca nu e simplu.
toate la timpul lor.
Rabdare am ,dar se pare ca timpul a "expirat "si voi nu v-ati hotarit inca .Poate altadata.......desi sincer e pacat dar asta nu e problema mea.

Crede-ma ca si mie imi pare rau.
poate la anul.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 15 Ian 2007, 16:41

Desi nu e problema mea ,cred ca ar trebui sa "cerneti "putin sita asociatilor PP.Pe cei pe care ii cunosc personal sunt oameni deschisi la minte care se pare ca inca nu pot convinge "aripa conservatoare"ca e nevoie de deschidere .Asa cum ai spus Leba poate...la anu.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 15 Ian 2007, 16:53

valistrati scrie:Desi nu e problema mea ,cred ca ar trebui sa "cerneti "putin sita asociatilor PP.Pe cei pe care ii cunosc personal sunt oameni deschisi la minte care se pare ca inca nu pot convinge "aripa conservatoare"ca e nevoie de deschidere .Asa cum ai spus Leba poate...la anu.


consider ca n-ai zis nimic. asta ne priveste pe noi si numai pe noi, Vali. eu am postat doar ca informare si vad ca deja s-a ajuns prea departe.
cat despre conservatori vs. liberali si asta e o discutie foarte lunga.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 15 Ian 2007, 17:04

Cu siguranta e problema voastra si v-a ramine a voastra ,vroiam doar sa transmit ca lumea spinningului s-ar fi bucurat daca v-ati fi alaturat si voi la ceea ce se incearca :gruparea tuturor pasionatilor de spin sub acelsi acoperis.Poate intr-un viitor se v-a realiza acest lucru.
In rest numai de bine tuturor.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Scrie răspuns