NOUL O.M.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: NOUL O.M.

Mesaj de Tavi » 27 Iul 2017, 07:35

Nu e nicio problema, dimpotriva, vei fi premiat cu o sticla de ulei si o punga de faina.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

albatrin
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 132
Membru din: 03 Mai 2007, 11:57

Re: NOUL O.M.

Mesaj de albatrin » 27 Iul 2017, 09:03

adrian99 scrie:erau ocupati cu arbitrajul... :D
APC21 nu participă la arbitraje, doar unii membrii ai asociaţiei "pe persoană fizică".
Despre Snagov... poate este mai bine aşa !
Cristi Nedelcu
0722.880.939
Vrei să fii fericit o zi, îmbată-te; un an, însoară-te; o viaţă, apucă-te de pescuit !!!

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 02 Aug 2017, 18:40

http://portal.just.ro/57/SitePages/Dosa ... id_inst=57

Ce parere aveti ?
Vedeti de ce nu am participat la Licitatie.

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de lazarini » 02 Aug 2017, 20:58

APSHD scrie:http://portal.just.ro/57/SitePages/Dosa ... id_inst=57

Ce parere aveti ?
Vedeti de ce nu am participat la Licitatie.
Nu se refera la Ordinul 60, ci doar la niste ape care fac obiectul unui contract (105/2006).
Care sunt acele ape?

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 04 Aug 2017, 07:48

Sunt aproximativ 50% din apele pe care le-au scos la Licitatie.
De geaba le-am tot trimis fel de fel de Instiintari si Notificari ca ei tot le-au scos la Licitatie iar acum au pierdut in Instanta.
Sunt foarte curios sa vad cum rezolva problema. In caz contrar Casa noastra de Avocati este pregetita sa contraatace in Instanta. :respekt: :crazy1: :cooler:

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 04 Aug 2017, 10:18

APSHD scrie:Sunt aproximativ 50% din apele pe care le-au scos la Licitatie.
De geaba le-am tot trimis fel de fel de Instiintari si Notificari ca ei tot le-au scos la Licitatie iar acum au pierdut in Instanta.
Sunt foarte curios sa vad cum rezolva problema. In caz contrar Casa noastra de Avocati este pregetita sa contraatace in Instanta. :respekt: :crazy1: :cooler:

Probabil ca pentru restul de 50% din ape licitatia ramane valabila ????

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de lazarini » 04 Aug 2017, 10:47

APSHD scrie:Sunt aproximativ 50% din apele pe care le-au scos la Licitatie.
De geaba le-am tot trimis fel de fel de Instiintari si Notificari ca ei tot le-au scos la Licitatie iar acum au pierdut in Instanta.
Sunt foarte curios sa vad cum rezolva problema. In caz contrar Casa noastra de Avocati este pregetita sa contraatace in Instanta. :respekt: :crazy1: :cooler:
50% din apele scoase la licitatie in judetul Hunedoara, sau in toata tara?

flydb
veteran
veteran
Mesaje: 615
Membru din: 13 Mar 2005, 14:43
Localitate: Targoviste

Re: NOUL O.M.

Mesaj de flydb » 04 Aug 2017, 11:31

Cred ca este vorba de 50% din apele din Hunedoara! Nu poate fi vorba de toata tara pentru ca este invocat un singur nr. de contract.

In momentul de fata ANPA are o problema si cu Romsilva, pentru ca au fost licitate si atribuite catre unele asociatii ape de munte administrate prin delegare de RNP, conform protocolului de delegare din 2013. Romsilva nu vrea sa renunte la acele ape. Asociatiile au cheltuit bani pentru plata catre institutele de cercetari pentru intocmirea planurilor de management pentru acele ape. Si astfel, ANPA a cazut din nou la mijloc, datorita gravei incompetente si habarnismului.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 04 Aug 2017, 11:43

flydb scrie:Cred ca este vorba de 50% din apele din Hunedoara! Nu poate fi vorba de toata tara pentru ca este invocat un singur nr. de contract.

In momentul de fata ANPA are o problema si cu Romsilva, pentru ca au fost licitate si atribuite catre unele asociatii ape de munte administrate prin delegare de RNP, conform protocolului de delegare din 2013. Romsilva nu vrea sa renunte la acele ape. Asociatiile au cheltuit bani pentru plata catre institutele de cercetari pentru intocmirea planurilor de management pentru acele ape. Si astfel, ANPA a cazut din nou la mijloc, datorita gravei incompetente si habarnismului.
Punctat foarte CORECT :crazy1: :cooler: :respekt:

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 04 Aug 2017, 11:50

APSHD: Sa inteleg ca acel contract 105/2006 este facut doar pentru apele din judetul Hunedoara ?
Daca este asa atunci in restul judetelor licitatia este valida.

Scrie răspuns