NOUL O.M.

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: NOUL O.M.

Mesaj de kleniacul » 06 Iul 2017, 21:58

APSHD scrie:
willi scrie:Prea grea intrebarea ? :respekt:
Nu este deloc grea . Dar informatia de pe Forum a ajuns la urechile CONCURENTEI , scuze dar nu pot divulga toate actiunile mele.
Membri APS-HD pot fi siguri ca vor pescui si incontinuare pe toate apele din jud. Hunedoara. :respekt: cu toate ca noi nu vom participa la nici o licitatie. :respekt: :crazy1:
Se pare că pe la sfirsitul lui Iulie voi veni pe la Deva la un prieten in concediu .Dacă mai e valabilă invitaţia d-voastră aş fi bucuros să ne întâlnim. Cît despre Fane, acum savurează probabil victoria, dar in pat cu dusmanul nu va fi uşor.Oricum mi se pare o ceartă fără miză, nu are afiliere la CIPS, nu poate lua bani de la pescarii amatori pt licențe de pescuit,nu vin bani de la MTS, doar niste ambiţii personale.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 07 Iul 2017, 11:22

Va astept cu drag . Sunatima cind veniti.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 13 Iul 2017, 07:19

Ieri s-au deschis la ANPA plicurile Asociatiilor care au solicitat atribuirea de Contracte pentru apele publice.
Pentru Transilvania au fost cel putin 1m cub de dosare insumind citeva zeci de mii de pagini.
As vrea sa vad si eu care este acea Comisie care va citi si va puncta toate acele Dosare . Cel mai stufos dosar cuprinde 585 de pagini. Comisia din care fac parte citiva functionari ai ANPA foarte bine pregatiti le va trebui cel putin citeva luni ca sa studieze si sa puncteze toate dosarele in mod obiectiv . :help: :crazy1:

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: NOUL O.M.

Mesaj de kleniacul » 13 Iul 2017, 11:13

Apoi contestaţiile care vor urma, probabil următorii doi ani.Adică o perioadă de haos.

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 13 Iul 2017, 14:34

APSHD scrie:Ieri s-au deschis la ANPA plicurile Asociatiilor care au solicitat atribuirea de Contracte pentru apele publice.
Pentru Transilvania au fost cel putin 1m cub de dosare insumind citeva zeci de mii de pagini.
As vrea sa vad si eu care este acea Comisie care va citi si va puncta toate acele Dosare . Cel mai stufos dosar cuprinde 585 de pagini. Comisia din care fac parte citiva functionari ai ANPA foarte bine pregatiti le va trebui cel putin citeva luni ca sa studieze si sa puncteze toate dosarele in mod obiectiv . :help: :crazy1:

Al Dvs. cate pagini are ? :twisted:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 13 Iul 2017, 17:17

rcorbu scrie:

Al Dvs. cate pagini are ? :twisted:
Eu dupa cum am promis nu am depus nici un dosar.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 18 Iul 2017, 11:14

In jud. Hunedoara s-au cam respins unele dosare de la Licitatie .
De ce oare :?: :crazy1: :help: :respekt:

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: NOUL O.M.

Mesaj de APSHD » 25 Iul 2017, 12:58

S-a publicat pe Saitul ANPA listele cu Asociatiile care au cistigat Licitatiile.
Pina la ora actuala sunt depusa 8 Contestatii la ANPA. :respekt:

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: NOUL O.M.

Mesaj de rcorbu » 25 Iul 2017, 18:26

APSHD scrie:S-a publicat pe Saitul ANPA listele cu Asociatiile care au cistigat Licitatiile.
Pina la ora actuala sunt depusa 8 Contestatii la ANPA. :respekt:
Dar nu sunt mentionate si apele pe care le-au castigat !!!!

Avatar utilizator
lazarini
veteran
veteran
Mesaje: 1106
Membru din: 18 Mar 2005, 00:50
Localitate: Arad

Re: NOUL O.M.

Mesaj de lazarini » 25 Iul 2017, 18:55

rcorbu scrie:
APSHD scrie:S-a publicat pe Saitul ANPA listele cu Asociatiile care au cistigat Licitatiile.
Pina la ora actuala sunt depusa 8 Contestatii la ANPA. :respekt:
Dar nu sunt mentionate si apele pe care le-au castigat !!!!
Sunt mentionate.
La fiecare serviciu regional ANPA ai doua fisiere: unul cu punctajele obtinute de fiecare asociatie si un altul (proces verbal) cu modul in care au fost atribuite apele.

Scrie răspuns