ne implicam in populare?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 30 Sep 2009, 11:46

miky scrie:de acord !
eu nu ma refeream la "oportunitatea" de a introduce bass in incinte, asa cum zici, chestie cu care in principiu sunt de acord, ci la legalitatea modului de actiune inteles si de altii, ca si de noi, in baza aceleasi situatii triste de la noi din tara ... voiam doar sa subliniez ca din punctul asta de vedere nu sunt cei care au facut posibila popularea asta, mai condamnabili decat ceilalti !
E drept ca poate nu trebuia sa-i asociez pe cei cu astfel de intentii, cu inconstientii mandri de prostia proprie, dar credeam ca se va intelege unde bat ! :)
Miky, din nou, toata stima noastra, ati aratat ca sunteti oameni de actiune! Dar asa un pic de lauda nu merit si eu pt ca am introdus cateva zeci de regine ale baltii in lacul Sarulesti ca sa mai tina in frau raspandirea exagerata a crapului? Aud ca banditul de Radutza deja a pus pret pe "capul" meu dupa ce a citit aici pe forum toata povestea... :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 30 Sep 2009, 11:47

miky, iata o idee buna.
Sa inteleg ca apsalba si-ar putea oferi sprijinul la urmatoarea populare prin punerea la dispozitie a studiului de specialitate, obtinerea autorizatiilor si tot tacamul...
sa o facem ca la carte.
Plata serviciilor o facem prin compensarea facturii tale de la Bradisor, pretul mi se pare corect.
Nu am nicio indoiala ca ne va oferi, asa cum ne-a obisnuit deja, din partea casei inca 10 milioane pentru peste, cu ce mai strangem noi, numa bine.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 30 Sep 2009, 12:08

Fario_nebunu scrie:... Aud ca banditul de Radutza deja a pus pret pe "capul" meu dupa ce a citit aici pe forum toata povestea... :lol:
pai... cat ii recompensa ? ... sa vedem, poate e tentanta ! :lol: :lol: :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 30 Sep 2009, 12:11

miky scrie:
Fario_nebunu scrie:... Aud ca banditul de Radutza deja a pus pret pe "capul" meu dupa ce a citit aici pe forum toata povestea... :lol:
pai... cat ii recompensa ? ... sa vedem, poate e tentanta ! :lol: :lol: :lol:
Asa....Si tu, Brutus? :lol:

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 30 Sep 2009, 12:17

Fario,
cu mine faci pace usor, mai ales daca imi promiti ca pentru fiecare reginuta bagata in Sarulesti, bagi cate un pastravior mic cat o reginuta, in Prahova, cu sau fara autorizatie, cum vrei tu !
atentie insa sa nu te vada padurarii ca vor avea un shoc... sau vor crede ca e o noua diversiune de-a ta !
:lol: :lol: :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 30 Sep 2009, 12:36

dar mai baieti, mi so parut mie sau confuz, popularea nu s-a facut pe un rau din Slovenia? io parca asa vad pe inregistrari :lol:

dar aceea e populare??? parca facuram noi un experiment , am dat drumu cu vidanja la cativa litri de apa printre niste chetre si am scuipat cativa pastravi sa vedem noi cam pe unde se ascund ei de fel :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 30 Sep 2009, 21:22

felicitari baieti!!!
Trebuie sa va spun ca ma bucur de reusita voastra. Nu prea cred sa reusesc sa pescuiesc in curand in sibiu, dar poate peste un an sau doi o sa reusesc sa le prind urmasii...
P.S. nu mai asteptati nimic de la d-l Popescu. asa este el... vorbeste mult si face mai putin. nu e pt prima oara cand o da la intors, asa ca stati linstiti o scuza tot o sa apara. Poate aia ca a fost rugat sa nu mai intervina in acest topic
PPS hell trebe sa-mi cer scuze ca la un moment dat am crezut ca... nu mai conteaza nimic in afara de faptul ca niste pesti pot ajuta la refacerea populatiei de peste dintr-un parau.
PPPS va rog nu bagati bass in tara. Se pescuieste frumos dar parca e mai fain de prins un clean sau un biban. am pescuit aici in italia pe o balta aproape salbatica si parca e destuș de hamesit... e prea usor de prins
astept cu nerabdare Sperante de viitor editia a doua :wink:

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 01 Oct 2009, 06:48

luci_t scrie:P.S. nu mai asteptati nimic de la d-l Popescu. asa este el... vorbeste mult si face mai putin.
Putin? Asta numesti "putin"????
Apoi da-mi voie sa-ti spun ca daca faci "putin", inseamna ca totusi ... faci ceva!
Dar in cazul de fata cuvantul potrivit e "nimic"! Sau a facut deja ceva si nu s-a laudat pe forum? Pana acum am citit aici doar despre visele de viitor si despre banii luati de la oameni!

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Ne implicam in populare

Mesaj de pityu » 01 Oct 2009, 13:19

Miky a scris:
in cazul asta "organele" ar trebui sa se sezizeze si sa caute autorizatiile si in cazul popularilor fortate facute consiliul judetean Alba, la "Serbarile Apusenilor" din 2008, sau cele ale Romsilva in parteneriat cu Salmocarpatica lu' Pityu (asa s-a batut cu pumnii in piept la vremea aia) pentru concursul din Retezat tot din 2008
Afirmatie total gresita (ca deobicei, dealtfel) :!:
Salmo-Carpatica nu a populat nimic in parteneriat cu Romsilva. Doar a oferit sprijin in organizarea concursului si nimic mai mult. La actiunea de populare nici nu am fost de fata. Faptul ca s-a populat o stiam de la Dl. Tarus si Dl. Minca de la Romsilva.
Noi facem populari anual cu pastravi indigeni maturi (3 veri) de la Bradisor, cu aprobare prealabila de la ANPA si sub directa coordonare si participare a Inspectorului Piscicol Zonal.

radonneus
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 10 Mai 2008, 18:56
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de radonneus » 01 Oct 2009, 22:56

Domnule pityu, apropos de (re)populari: FILMATI, faceti POZE (sau fotografii), aratati-ne. Amu` in epoca megapixelilor, gigapixelilor azi-maine, nu cred ca este o problema. Inchideti-ne guriţele :) Puteti ? Sper !
Curaj !

Scrie răspuns