mica hotie la targ

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
andriipopa75
veteran
veteran
Mesaje: 733
Membru din: 08 Iul 2008, 00:45
Localitate: Craiova

Re: mica hotie la targ

Mesaj de andriipopa75 » 25 Feb 2016, 21:53

ai dreptate cu eticheta si relax are dreptate cu preturile. din pacate gumele lor, cu cat sunt mai populare sunt mai scumpe si nu cred ca de la polonezi pleaca pretul umflat.

Avatar utilizator
RelaxSpinning
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 128
Membru din: 07 Noi 2014, 17:31
Contact:

Re: mica hotie la targ

Mesaj de RelaxSpinning » 26 Feb 2016, 11:39

andriipopa75 scrie:ai dreptate cu eticheta si relax are dreptate cu preturile. din pacate gumele lor, cu cat sunt mai populare sunt mai scumpe si nu cred ca de la polonezi pleaca pretul umflat.
Gumele Relax sunt fabricate in USA si pretul lor este in $. Daca urmariti evolutia dolarului in ultimii 2 ani, veti observa o crestere considerabila :
2014 - 3.3 lei
2015 - 3.8 lei
2016 - 4.1-4.2 lei

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: mica hotie la targ

Mesaj de Constantin37 » 26 Feb 2016, 21:08

RelaxSpinning scrie:
andriipopa75 scrie:ai dreptate cu eticheta si relax are dreptate cu preturile. din pacate gumele lor, cu cat sunt mai populare sunt mai scumpe si nu cred ca de la polonezi pleaca pretul umflat.
Gumele Relax sunt fabricate in USA si pretul lor este in $. Daca urmariti evolutia dolarului in ultimii 2 ani, veti observa o crestere considerabila :
2014 - 3.3 lei
2015 - 3.8 lei
2016 - 4.1-4.2 lei
Incerc sa exprim elegant... asta e prosteala, vrajeala obosita, pentru ca:
1. Orice import din UE se face in EURO
2. Chiar daca preturile s-ar raporta la USD, dolarul a crescut cu 30% si preturile RELAX in ROMANIA cu peste 50%
3. Si inca n-ar fi o problema daca din experienta ati fi invatat putin in acesti ani sa va organizati importurile (comenzile), sa aveti stocuri tampon macar la produsele care au vanzare constanta (multe culori si dimensiuni la Relax; la Fudo cand nu aveti carlige, cand nu aveti plumb sa turnati jigurile asa cum s-a intamplat si anul trecut in perioada targului), sa aprovizionati la timp si sa completati prin magazine unde ti se spune "noi le-am cerut, dar nu ne-au adus..." (pentru proba celor scrise oricine poate sa intre macar pe site la total)...
Pot continua daca va fi cazul... O afacere din pescuit nu se construieste greu, dar se pierde foarteeeee usor!!!

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: mica hotie la targ

Mesaj de Gyorg » 03 Mar 2016, 13:57

Constantin37 scrie: Pot continua daca va fi cazul... O afacere din pescuit nu se construieste greu, dar se pierde foarteeeee usor!!!
Constantin, de curiozitate, ce profesie sau specialitate ai?
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: mica hotie la targ

Mesaj de RYOBI » 03 Mar 2016, 14:48

Constantin iti dau perfecta dreptate nu inteleg o chestie gumele Relax nu sunt poloneze?
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2686
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: mica hotie la targ

Mesaj de johnnybravo » 03 Mar 2016, 21:47

prin 2010 cand am vrut sa aduc si eu am aflat ca-s USA made :)

Dear Sir,

Thank you for your inquiry in regards to our soft plastic division.

Relax soft plastic lures are exclusively sold in Europe and its neighboring countries.
Product is exclusively manufactured with highest quality standards here in the U.S.A – unfortunately our company does not plan to distribute any models in North America.
All products’ batches are shipped overseas.

Best Regards
Team BFUSA
Expodex Coproration –Poland
Bentley Fishing USA

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16149
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: mica hotie la targ

Mesaj de adrian99 » 03 Mar 2016, 22:27

ce baieti buni americanii astia...cum s-au gandit ei sa produca doar pentru batrana Europa...

nici Gambler(care este o companie americana)nu produce in SUA ci Mexic iar cei de la Relax vor sa ne convinga ca marfa lor este 100% americana

mai mult ca sigur plasticele sunt "turnate"in China(ca mai toate)pe plan mondial....

Avatar utilizator
pupu
veteran
veteran
Mesaje: 608
Membru din: 19 Iun 2004, 09:08

Re: mica hotie la targ

Mesaj de pupu » 04 Mar 2016, 07:10

Chiar daca or fi facute in China sunt destul de bine turnate si cel mai important e ca spre deosebire de altele fabricate acolo plastisolulu chiar daca nu e premium e de buna calitate.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fantasticeinplastic.webnode.ro

Constantin37
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 11 Oct 2015, 22:46
Localitate: Bucuresti

Re: mica hotie la targ

Mesaj de Constantin37 » 04 Mar 2016, 10:13

Gyorg scrie:
Constantin37 scrie: Pot continua daca va fi cazul... O afacere din pescuit nu se construieste greu, dar se pierde foarteeeee usor!!!
Constantin, de curiozitate, ce profesie sau specialitate ai?
Esti curioasa ? :wink:

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: mica hotie la targ

Mesaj de Gyorg » 04 Mar 2016, 12:34

ma gandeam eu ca putem sa stam de vorba pe un singur subiect, ca in bancul cu blonda si savantii :)
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Închis