Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de SF » 14 Iul 2017, 19:40

SF scrie:Ma , duc lupte seculare cu indivizii care cred ca pescuitu se cumpara cu bani , si care cred ca ii un negot ! Sa prinzi pesti nu inseamna sa fi pescar ! Ii mai mult , si mult mai mult !

Da , ii mult mai smecher sa scoti bani din vandut zile de pescuit catch and release , insa zau , ganditi un pic ........

Ce se intreaba aia ultimii baboi refugiati in ultimu colt a baltii , inconjurati de pescari cu toate atuurile tehnologice favorabile , ce moarte prefera ?
Si nu-mi veniti cu povesti c&r , ca marea majoritate care o vad pe mal elibereaza pesti deja morti .Poza ii mai importanta !
Revin , ii timpu sa intelegeti ce ii pescuitu :?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iul 2017, 19:53

D-aia ziceam...ce a mai tacut guvernatorul nostru..

http://ziaruldetulcea.ro/adio-proiecte- ... a-r-b-d-d/

Pare-se ca avea Gyorg dreptate..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iul 2017, 20:12

Adelin scrie:
adrian99 scrie:nenorocitii astia de pesedisti...cum au distrus ei tara...
ce bine era cu pedelistii...cate lucruri bune au facut...pentru populatie dar mai ales pentru Delta...
:wallbash:
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Exact asta esti: un aplaudac psd care crede ca peosteste lumea..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de SF » 14 Iul 2017, 20:56

Gigi , raul l-am facut toti :wink:

In orice colt al lumii , indiferent cat de indepartat , pescuitul merge mai departe ! :cry: Insa nu se mai poate numi pescuit :wink: Ii o nebunie ! Am avut ceva frumos , si nu mai ii la fel :cry:

Nu mai ii la fel :cry:

Nu am cuvinte ca sa descriu primele pescuituri , mirosu , foshnetu vegetatiei , un colt de rau acoperit de nuferi , nu tre sa ajung niciunde , is stapanu locului , natural , aiurea , pescuiesc din barca pe mare peste 1000 m adancime , si mai mult , ma intalnesc cu pesti care ma lasa fara fir , insa nu au mai multa importanta decat un scobar sau un oblete in ianuarie , pescuitu ii mai mult decat atat !


Musatescu , ....tre sa demonstreze ca ii pescar , io , pana acuma , nu-l vad ! Nu ii un pescar ! :oops:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de razvan m. » 14 Iul 2017, 22:04

Poate timpul a fost prea scurt ca sa isi dovedeasca iscusinta manageriala. Sa mai avem rabdare !
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de semlecangheorghe » 15 Iul 2017, 17:01

Cum sa nu
SF scrie:Gigi , raul l-am facut toti :wink:

In orice colt al lumii , indiferent cat de indepartat , pescuitul merge mai departe ! :cry: Insa nu se mai poate numi pescuit :wink: Ii o nebunie ! Am avut ceva frumos , si nu mai ii la fel :cry:

Nu mai ii la fel :cry:

Nu am cuvinte ca sa descriu primele pescuituri , mirosu , foshnetu vegetatiei , un colt de rau acoperit de nuferi , nu tre sa ajung niciunde , is stapanu locului , natural , aiurea , pescuiesc din barca pe mare peste 1000 m adancime , si mai mult , ma intalnesc cu pesti care ma lasa fara fir , insa nu au mai multa importanta decat un scobar sau un oblete in ianuarie , pescuitu ii mai mult decat atat !


Musatescu , ....tre sa demonstreze ca ii pescar , io , pana acuma , nu-l vad ! Nu ii un pescar ! :oops:
Lumea e in continua schimbare , pescuitul face parte din ea, nu mai are cum sa fie cum a fost candva.Asta este o realitate..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Iul 2017, 13:22

....reactii??
Malin Musatescu
13 minute ·
Mutumesc din inima tuturor prietenilor care mi-au urat cele bune de ziua mea. Revenind in comunitatea FB dupa doua luni de tacere, timp in care am explorat caile intortocheate ale administrarii celei mai importante Rezervatii din Europa, vreau sa va multumesc deasemenea pentru increderea acordata la investirea mea in functia de Guvernator. Va promit in continuare ca nu va voi dezamagi si ca veti vedea in scurt timp primele rezultate pe care le asteptati. Lucram pentru a pune pe fagasul normalitatii si al legalitatii protectia naturii in egala masura cu dreptul la o viata decenta al locuitorilor Deltei. Proiectele care vor aduce in Delta bani europeni, revitalizarea activitatii Comisariatului Integrat (in principal combaterea braconajului si in general combaterea infractiunilor la legea ARBDD), intrarea in legalitate a portiunilor de plaja unde publicul are acces (Sulina, Sf.Gheorghe, Gura Portitei, Vadu, Corbu) dar si multe alte aspecte ce implica protectia ecosistemelor si a biodiversitatii acestor ecosisteme sunt pe lista de prioritati.
....sursa facebook
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de razvan m. » 16 Iul 2017, 21:18

Daca a avut curajul sa-si propuna sa faca atatea, inseamna ca are intreaga sustinere a PSD-ului !
Si atunci nu e pacat ca i-a injurata atat amar de vreme ?!
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Iul 2017, 12:42

Daca are toata sustinerea psd-ului, sunt sanse sa faca exact ce o implinit psd-ul de cand o ajuns la putere pe baza unor minciuni promovate drept program electoral.Sa nu uitam ca e unicul partid care si-a dat jos premierul.... :lol: te crucesti nu alta, si cand te gandesti ca mai sunt aplaudaci si fani ai acestor mincionsi notorii..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Malin Musatescu, noul Guvernator al Deltei Dunarii?

Mesaj de kleniacul » 17 Iul 2017, 20:01

Eu sint convins că in maxim un an PPT se va distribui cu un bonus de icre negre, măcar 0,5 kg, românești, din Deltă.

Scrie răspuns