Literatura obligatorie

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 13 Oct 2006, 09:57

Sorin scrie:da dom derector ,
uite de ex nu pot trece peste dilema asa :
ce legatura e intre diagrama fier - carbon si si tivul surfilat pas cu pas ?? :D :D
Aaaa....

Piticu' ?? :lol: :lol: :lol:
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 13 Oct 2006, 11:00

hehehe daaaa... piticuuu :lol:

pai satz explic: cum trudeam io odata la furnal la schimbu II, ierea pe la 10 ashea, im scapa ranga. m-aplec s-o ridic - KRRRRR - s-a rupt shalopetzile, frate. din momentul ala am avut ideea ca 3 sam iao o masina de cusut Sanda Lux... si de aici... am intrat in istorie. restul... e legenda.

da' tu ce postliceala ai terminat de-ai sarit de la manevrant de bariera la taietor de carduri? ceva, lecturi obligatorii? :lol:
"Prapaaaad! Prapaaaad! 36 de stiuuuuuci!" - Marin Moraru, Operatiunea Monstrul, 1976

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 13 Oct 2006, 11:24

piticu scrie:hehehe daaaa... piticuuu :lol:

da' tu ce postliceala ai terminat de-ai sarit de la manevrant de bariera la taietor de carduri? ceva, lecturi obligatorii? :lol:
He He He,
e fara de post si e cu GHz.
lecturile sunt oricum obligatorii daca vrei sa nu ramai " manevrant de bariera ".
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 13 Oct 2006, 11:26

scuze mugure... era pentru sorin, ar fi trebuit sa mentzionez... :wink:
"Prapaaaad! Prapaaaad! 36 de stiuuuuuci!" - Marin Moraru, Operatiunea Monstrul, 1976

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 13 Oct 2006, 11:34

aha .... deci totul a purnit de la un crrrr la cufurnal :D :D :D

nu te intreb de ce Sanda Lux si nu Ileana .....

ma, de cand lucram la beriera ii uram pe metalurgisti ca le faceau asa grele si le-am dorit sa le sara galetu de la mulineta intr-un dril pe Faclia si sa-l caute disperati printre trestii ca nu mai au cu ce da :D

cat depsre lectura obligatorie , a constat in principal din instructiuni de folosire de pe spate la electrocasnice , toate volumele de Busteni- Mucart de pe spatele caietelor dictando si evident romanul Rascoala a lu Rebreanu in care n-am reusit sa trec de pagina 355 in care Petre Petre ii arata lu Didina aia cum sta treaba cu rascularea .....
:D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 13 Oct 2006, 11:43

Amandoi sunteti (ne) buni !
Piticu te scuz ...dar ceva intamplari de anul asta cu stiuci n-ai ??/ :D :D
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 15 Oct 2006, 20:41

povestile cu stiuci de anul asta sunt cam anoste. au fost doar citeva, si cam nefericite. anul asta ne-am orientat mai mult pe sa simtzim,

fara multa pedala pe prins peshte. asa a crezut piticu, asa a facut. s-a dixtrat, nu neaparat cu o lingura la o oarecare extremitate a sa. a vazut, a placut, a fotografiat, a iubit, a baut, a mincat, a platit, a vaslit, a dat iar... :lol:

cam asta e farmecu' cind esht ca piticu'. :wink:
te oftici?
"Prapaaaad! Prapaaaad! 36 de stiuuuuuci!" - Marin Moraru, Operatiunea Monstrul, 1976

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 16 Oct 2006, 07:43

piticu scrie:povestile cu stiuci de anul asta sunt cam anoste. au fost doar citeva, si cam nefericite. anul asta ne-am orientat mai mult pe sa simtzim,

fara multa pedala pe prins peshte. asa a crezut piticu, asa a facut. s-a dixtrat, nu neaparat cu o lingura la o oarecare extremitate a sa. a vazut, a placut, a fotografiat, a iubit, a baut, a mincat, a platit, a vaslit, a dat iar... :lol:

cam asta e farmecu' cind esht ca piticu'. :wink:
te oftici?
:D :D

Nu.
De ce ??
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Stefan Tudose
Moderator
Moderator
Mesaje: 557
Membru din: 19 Apr 2004, 08:02
Localitate: Arad/ Timisoara

Mesaj de Stefan Tudose » 16 Oct 2006, 08:08

Mucart. Da, imi amintesc...

marcel v
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 112
Membru din: 17 Sep 2006, 06:49
Localitate: OR.VICTORIA jud.Brasov
Contact:

Mesaj de marcel v » 29 Oct 2006, 21:52

Paul scrie:
Michael scrie:
Paul scrie:Recomand din toata inima "Cartea tanarului pescar sportiv" de Silvius Theodorescu. Este o carte foarte buna, atat pentru incepatori cat si pentru cei avansati. Nu ai cum sa te plictisesti citind-o
O am si pe asta din copilarie,e super...Inca de pe vremea aia erau Mepps si Rapala :shock:
Da Michael... am citit-o de zeci de ori... Arata jalnic... A fost (si este :!: ) carte de baza a vietii mele de pescar :)
Chiar stiu unele pasaje pe de rost, mai ales la clean, mreana si scobar :lol:

Se pare ca azi ne completam :D
Si totusi nu e asta PAUL.Amea e verde si pe coperta e stilizat un soare ,o apa si un peste cu auriu ,tiparita de Intreprinderea poligrafica "13decembrie 1918"
Vreme buna ,fir intins !

Scrie răspuns