Lansete pentru seabass

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Lansete pentru seabass

Mesaj de semlecangheorghe » 07 Oct 2018, 08:44

Sunt curios de o asemenea lanseta pentru aplicatii pe Mures, woblere, oscilante ,gume..o lanseta care sa duca mai multe tipuri de naluci sa nu trebuiasca sa cari dupa tine lansete ''specializate''

A pescuit cineva cu o astfel de lanseta?? Unii spun ca este prea moale, pescuitul la seabass fiind un fel de pescuit la clean..Eu am gasit filmuletul asta cu un ''clean'' de 9 kg..Pareri de la eventuali utilizatori ar fi extrem de binevenite..

https://www.youtube.com/watch?v=uOXQkWhmL2g
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
stefanflorin
veteran
veteran
Mesaje: 2431
Membru din: 23 Mar 2010, 10:43
Localitate: Bucuresti/Craiova

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de stefanflorin » 07 Oct 2018, 09:40

sunt oarecum similare cu lansetele de Salmon and Steelhead.
Urasc atarnatorii!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de semlecangheorghe » 07 Oct 2018, 10:18

Fara sa tin vreodata una in mana, exact asa mi-am imaginat si eu..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de SF » 08 Oct 2018, 12:57

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ai gasit tu un filmulet pe google , pai mai cauta ...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Era vorba despre mosoare ,nu zice nimeni ca lansete de seabass is moi , ii o minciuna de-a ta , asa , ca sa o spunem pe scurt , da :wink:
AI bagat de seama cumva ca omu da cu ceva mosor heavy duty cum visai tu :wink: :lol:
Ce fir crezi ca avea acolo , poate vreun 30 de lb cu leader pe masura , asa poti duce mosoru si chiar batu la limita , insa ma indoiesc ca pescuia peste 20 de lb , vezi tu Gigel , ca ai gasit dupa multe cautari un video :lol: :lol: :lol: , atata vreme cat nu intelegi ce si cum ii aiurea .....nu stiu cum sa-ti mai spun :lol: :lol: :lol:

O iesire eleganta pentru tine ar fi sa zici ca Popescu , cineva ti-o spart parola si o scris cu contu tau , revii cu o clona si nici usturoi nici miros , simplu :lol: :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de SF » 08 Oct 2018, 13:09

Stai ca ma insel , omu zice ca da cu unitika 1,2 , ala ii 25 de lb , no , mai pierd si io reflexe , insa asta nu schimba prea mult treaba , adica nu prea pescuieste nimeni la seabass cu peste 4000 mosor , exceptie daca vrei sa pescuiesti seabass cu pilkere de 80 de grame , insa alea is alte universuri , unde tre sa ajungi departe , de aia pilkere , nu pentru ca ai nevoie de echipament tare la seabass , si oricum ii o treaba deja pierduta , japonezii banuiesc ca nici nu pescuiesc in fel asta .

Hai Gigel , mai cauta ceva :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de semlecangheorghe » 08 Oct 2018, 17:37

1.Mi-o fost teama ca ai patit ceva ...
2.Din respect pentru colegul T-Dum ti-am deschis topic aici sa nu mai aberezi pe topicul omului..
3.Daca nu reusesti cumva sa iesi dintr-un anumit grad de previzibiltate io ma plictisesc si te abandonez..

P.S. Felicitari ca ti-ai gasit sustinator..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de SF » 08 Oct 2018, 18:19

semlecangheorghe scrie:
08 Oct 2018, 17:37
1.Mi-o fost teama ca ai patit ceva ...
2.Din respect pentru colegul T-Dum ti-am deschis topic aici sa nu mai aberezi pe topicul omului..
3.Daca nu reusesti cumva sa iesi dintr-un anumit grad de previzibiltate io ma plictisesc si te abandonez..

P.S. Felicitari ca ti-ai gasit sustinator..
Care ii ala grad de previzibilitate Gigi , cand ti-am spus ca o sa te apuci de musca si o sa dai lectii :wink: ,ala era :wink: bine , ti-o tinut muscaritu fix nimic , de doua ori mai putin ca si castingu , intre ai revenit pe spin , cu putin impuls revii la vatra , alun plus rama rosie , si se termina chinuiala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cum ma abandonezi , deschizand topicuri :lol: :lol: :lol:

Is altii aia care te-au abandonat , bine , nu ai fost niciodata inauntru , o fi ca si-au dat seama cat esti de panarama :lol: :lol: , ai plimbat tu steagu o vreme pana ai bagat de seama ca ii gratis , si dupa aia ai inceput sa urasti lumea , si asa , in lumea aia , ieseam io in ochii tai mai mult ca altii , lucky me , insa , recunosc , am adunat numere , acuma , odata ce ii clar ca esti un caz de manual , cum ar fi sa accepti ca poate ai nevoie de un spatiu separat , in general ingradit , ca sa nu musti :lol: :lol: :lol: :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de SF » 08 Oct 2018, 18:20

Iar o sa ma baneze , din acelasi motiv

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de SF » 08 Oct 2018, 18:24

LAnsete pt seabass , am vorbit de cativa ani despre lamsetele de seabass , intre timp ce am spus acum cativa ani se intampla :wink: , si anume ca lumea pescuieste bete mai lungi , si asta ca m-am vorbit cu oameni pe forumu asta , care fata de tine stiau pescuit .

Desi ii clar pt toata lumea ca numa de bete de seabass nu-ti arde tie , te intreb , vrei sa stii ceva despre bete sau inca esti bolnav cu mine :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Lansete pentru seabass

Mesaj de semlecangheorghe » 09 Oct 2018, 17:16

Vreau Tailwalk-ul ala pt seabass, de aia am intrebat..
Tu esti doar un moft amuzant pina la un punct..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns