Lacul Belis din Jud.Cluj-permisele ANPA nevalabile

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 26 Apr 2009, 02:25

apsalba scrie:Am sa va dau o veste trista. Directia Silvica respectiva care are in zona sa lacul, are aprobat de gigi stefan planul de management pe respectiva locatie. FNPSR a notificat ANPA in vederea anularii acelor decizii, ca fiind ilegale, dar raspunsul a fost stupefiant: au produs efecte juridice. Ce este si mai gogonat urmeaza acum: sa dam noi solutia pentru rezolvarea situatiei. Solutia este simpla: planurile de management au fost solicitate si aprobate in perioada cand OM 331/2008 era suspendat. Prevad alte procese, nervi, etc. Decizia respectiva a fost publicata pe www.anpa.ro
Nu spui in intregime adevarul. Acel plan de management aprobat a fost valabil probabil in 2007-2008, acum cu siguranta ca nu mai e!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 26 Apr 2009, 08:38

Daca citeai deciziile respective era imposibil sa nu retii ca sunt incheiate pe cinci ani. Erau scrise in limba romana. Nu conta ca cei care au intocmit respectivele inscrisuri confundau Directiile silvice cu asociatiile. Poti verifica in continuare.

PS Permisele sunt valabile, doar ca padurarii pot percepe o taxa egala cu jumatate din valoarea permiselor. Sa vad cum fac imparteala la pensionari. :lol: :lol: :lol:

PPS Fario, la tine este doar 5 lei. Dupa cum stiu eu nebunia este considerata handicap. Daca este handicap sever, poti pescui gratis, asa ca nu esti afectat. :lol: :lol: :lol: Apropo, ai si carnet de ala cu dunga rosie sau asa te alinta parintii si cunoscutii?

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Fario_nebunu » 26 Apr 2009, 19:53

apsalba scrie:Daca citeai deciziile respective era imposibil sa nu retii ca sunt incheiate pe cinci ani. Erau scrise in limba romana. Nu conta ca cei care au intocmit respectivele inscrisuri confundau Directiile silvice cu asociatiile. Poti verifica in continuare.

PS Permisele sunt valabile, doar ca padurarii pot percepe o taxa egala cu jumatate din valoarea permiselor. Sa vad cum fac imparteala la pensionari. :lol: :lol: :lol:

PPS Fario, la tine este doar 5 lei. Dupa cum stiu eu nebunia este considerata handicap. Daca este handicap sever, poti pescui gratis, asa ca nu esti afectat. :lol: :lol: :lol: Apropo, ai si carnet de ala cu dunga rosie sau asa te alinta parintii si cunoscutii?
Mda, sa stii ca ne-am adunat un grup de nebuni (schizofrenici, paranoici etc) si am facut inca din decembrie 2008 petitie scrisa catre ANPA cum ca, data fiind situatia naostra speciala, ar trebui sa putem pescui moca pe toate apele tarii. Directorul ANPA ne-a raspuns abia pe 25 ianuarie si a aprobat cererea cu conditia sa anexam certificate medicale la zi. Permisele noastre sunt bleu, ca ale pensionarilor, dar se disting de acestea deoarece au 3 stelute verzi in coltul dreapta sus. De asemenea, cei de la ANPA mi-au mai spus ca s-ar putea sa dam peste membrii ai unor asociatii de pescari care sa nu ne recunoasca permisul acesta. Recomandarea lor a fost ca in asemenea cazuri sa ii luam pe respectivii responsabili sau directori de asociatii de turul pantalonilor si sa ii aruncam de sus in jos in apa cea mai clocita si mocirloasa ca sa se invete minte. Nu as fi vrut sa spun asta in public dar....in lista data de directorul ANPA cu personaje recalcitrante care nu recunosc permisul national pe langa Pityu si altii ca el se regasea si numele tau Apsalba. Asa ca daca voi avea "onoarea" sa te intalnesc pe malul apei, pe tine sau un reprezentant al tau, ar fi bine sa veniti cu camasa neagra si pantaloni maro! Pentru ca daca sunt albi se va vedea nuanta maro la spate si te vei face de kko! :lol: Da, ai dreptate, asa ma alinta toti cunoscutii dar mai ales gagicile dupa o partida de sex nebun, fara preludiu si fara "guma", aud mereu in ureche "opreste-te nebunuleeeee! ma omori!" S-a aflat de chestia asta de mult...

Avatar utilizator
adrian25
senior
senior
Mesaje: 377
Membru din: 29 Dec 2007, 08:21
Localitate: Bucuresti / Piatra Neamt

Mesaj de adrian25 » 27 Apr 2009, 06:28

esti irecuperabil fario, no offense, dar ai un dar aparte de a pune punctul pe i, Keep Rolling............ :twisted:
NU POTI ALEGE SA IMBATRANESTI SAU NU;
DAR POTI ALEGE SA EVOLUEZI

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de pityu » 27 Apr 2009, 07:44

Eu zic sa nu va mai conversati cu acest specimen periculos si irecuperabil. Lasati-l sa converseze cu cei de teapa lui, ca are cativa chiar aici pe forumul acesta. Oricum, nu-l mai vindeca nimeni, nici cu medicamente straine :lol: :!:

pityu
veteran
veteran
Mesaje: 802
Membru din: 26 Mai 2006, 00:00
Localitate: LUPENI

Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de pityu » 27 Apr 2009, 07:50

Aproppo. I-am gasit un nume nou. Mai trebuie doar sa-i dau mielul (cu conditia sa-mi dea pielea inapoi). Ce ziceti de numele asta? ... "Homo Forumus Retardus Bucuresteanus"

Tudor00
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 25 Apr 2009, 22:32
Localitate: Cluj - Napoca
Contact:

Mesaj de Tudor00 » 27 Apr 2009, 12:45

Salut,
Pana la urma pot pescui la Belis cu chitanta/permis ANPA (de 1 mai) fara sa trebuiasca sa ma cert cu jandarmii, sau si mai rau sa ii dau in judecata?

Fario_nebunu
veteran
veteran
Mesaje: 3014
Membru din: 30 Ian 2008, 11:10
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul Belis din Jud, Cluj permisele ANPA nevalabile

Mesaj de Fario_nebunu » 27 Apr 2009, 13:35

pityu scrie:Aproppo. I-am gasit un nume nou. Mai trebuie doar sa-i dau mielul (cu conditia sa-mi dea pielea inapoi). Ce ziceti de numele asta? ... "Homo Forumus Retardus Bucuresteanus"
OK, adu mielu si batem palma! Iti dau si pielea de pe creier inapoi, pt ca inteleg ca tremura de frig circumvolutiunile alea (putin numeroase). Daca tu esti amator de nume zoologice in latina asa sa fei. Propun si eu "pseudo-homo Pityu-cantropus gorilosus Lupensis". OK? :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 27 Apr 2009, 14:45

Exista o intrebare la care nu ai raspuns. Omul are trei capete si un singur creier. Unde este cerebelul tau? Acolo unde se adreseaza pacienta cu ''nebunule''? Atunci ar trebui sa te numesti '' omul maimuta, juma'te om juma'te ....'' Tu care jumatate esti? Dupa vocabular nu este greu de ghicit. :lol: :lol: :lol:

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 27 Apr 2009, 16:09

Felicitari ,fario! apsalba,n-o fi avind fario cerebel dar obraz are !

Scrie răspuns