Joia la carciuma - LOCATIE NOUA! (TEMPORAR)

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns

cand sa fie, cand sa fie????

Chestionarul s-a închis pe data de 13 Oct 2004, 17:18

intre 1 si 3 octombrie?
1
6%
intre 8 si 10 octombrie?
2
13%
intre 15 si 17 octombrie?
5
31%
intre 22 si 24 octombrie?
8
50%
 
Voturi totale: 16

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Joia la carciuma - LOCATIE NOUA! (TEMPORAR)

Mesaj de costica_fishing » 10 Sep 2004, 19:04

Mare intalnire mare!!!!!!! Vreti domnilor ??????????

A se citi: mare betie, mare partida, mare scandal... etc..


Nu sunt cel mai pescar, nu e sitele lu'mama, nu am cel ma imult timp liber, dar ce ar fi ......


Perioada: hotarati (dar anul asta)! Eu ziceam 15-17 octombire a.c.

Locatia: hotarati! (dar:1)sa fie si (cel putin) o balta prin preajma!) si 2) sa fie la mai putin de ..... 500 km de Buc si sa nu ma treceti granita! :lol: :lol:)

Eu ziceam de Faclia, cu cazare la Medgidia ca e ieftin si aproape!


Poate e o prostie, dar altfel cantaresc pentru mine sfaturile si opiniile unuia pe care il vad in actiune. AUZI W?
Ultima oară modificat 01 Mar 2005, 13:30 de către costica_fishing, modificat de 3 ori în total.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 10 Sep 2004, 19:15

Eu unul, sunt de acord.... Imi surade ideea. Medgidia este in drumul meu spre mare. Fac vreo sase ore noaptea cu trenul. Faclia habar n-am unde e, dar ma descurc.
15 octombrie pica vineri si am sta pana duminica... Ar merge :)
Ar fi si o ocazie sa ne cunoastem, ma refer la forumisti... Cat despre ce spunea Costica, cu aratatul sculelor.... Eu nu prea am cu ce ma lauda (am scris pe am intr-un alt topic)
Dar, sincer, mi-ar place :)

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 10 Sep 2004, 19:23

Se rezolva de la Medgidia la Faclia! Sunt 15 km pe aratura dar ne grupam! Tocmai cauta sa-mi schimb amortizoarele de la masina! :D


Am zis Medgdia ca sa nu zic Delta!!! Era prea frumos!

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 10 Sep 2004, 20:01

Deocamdata vad ca nu mai are nimeni nici o parere. de fapt, il mai vad doar pe Costica pe forum. In rest... cred ca lumea buna se pregateste pentru partida de maine :evil:

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 11 Sep 2004, 10:02

Ideea este excelenta, locatia "aiurea". De ce tocmai Faclia si nu Gorgova? Se ajunge cu masina, putem avea o cabana intreaga la dispozitie (8 camere duble, circiuma , etc.) cu 10 Euro/zi (3 mese incluse) si locuri de pescuit girla (canalul Sulina, canalul 22, canalul Sontea, lacurile Gorgova si Fortuna). Pentru toate stilurile si toate gusturile. E de vorbit oricum.
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 11 Sep 2004, 10:18

Wavedancer scrie:De ce tocmai Faclia si nu Gorgova? Se ajunge cu masina, putem avea o cabana intreaga la dispozitie (8 camere duble, circiuma , etc.) cu 10 Euro/zi (3 mese incluse).....
Si cine n-are masina? Si , oricum, cine sta sa ia 3 mese pe zi cand are balta aproape (si nu orice balta, Delta). Eu, unul... cred ca as sta toata ziua la pescuit :)

Lucian Anghel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 12 Aug 2004, 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lucian Anghel » 11 Sep 2004, 11:11

VENIM !!!!!!!!!!!!!!

Gorgova mi se pare mai potrivita decat Medgidia.Parerea mea.

Numai o singura mare rugaminte - nu 15-18 Oct. Oricare alta data dar nu asta. Am o deplasare in strainatate la care nu pot renunta. As muri de ciuda sa nu pot veni

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 11 Sep 2004, 11:32

Lucian Anghel scrie:Numai o singura mare rugaminte - nu 15-18 Oct. Oricare alta data dar nu asta. Am o deplasare in strainatate la care nu pot renunta. As muri de ciuda sa nu pot veni
Nimic nu este batut in cuie. Nici macar intalnirea... este o propunere care, daca dorim cu adevarat se poate realiza. Si mie mi-ar place, dar ramane de vazut pana atunci ce mai este
Oricum, vorba lui wavedancer.. "E de vorbit oricum"

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 11 Sep 2004, 12:07

Nu-mi displace Faclia, dar am propus Gorgova, exact din punct de vedere al diversitatii. La Faclia sintem limitati la mirlite si bibani, basca drumul ala infernal de 15 km, de facut zilnic, pe malul canalului. La Gorgova, iesi din cabana, mergi 50 de metri si dai in canalul Sulina la salau, somn sau avat.
Pentru cei fara masina, asa cum propunea Costica, se pot face aranjamente. In ultima instanta, pentru 8-10 participanti se poate inchiria un vaporas din Tulcea. Posibilitati sint, ramine sa ne organizam intr-un fel. Avind in vedere ca ideea i-a apartinut lui Costica, ii predau stafeta! Domnu' avocat, aveti cuvintul!
Ultima oară modificat 11 Sep 2004, 12:12 de către Wavedancer, modificat 1 dată în total.
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Lucian Anghel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 12 Aug 2004, 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lucian Anghel » 11 Sep 2004, 12:08

Wave,
Poti sa ne spui care-i pensiunea la care te referi - daca nu-i un secret.
Ma intereseaza , daca se poate, un nume/tel de contact - chiar daca nu facem intalnirea acolo.
Multumesc mult.

Scrie răspuns