in caz de..

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
BamseBST
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 02 Dec 2005, 21:10
Localitate: Brasov

in caz de..

Mesaj de BamseBST » 04 Feb 2006, 20:55

lunia trecuta am fost la pescuit la Dridif in judetu Bv undeva pe langa Fagaras...
mai eram cu inca vreo 4 prieteni si dadeam la biban, stiuca , cu pestisor viu..pe la ora 9 am unul dintre noi a agatat o stiuculita pe la vreo 300 de grame, dupa care a eliberat-o!..pana aici toate bune si frumoase..dar nu trec 10 minute ai apar toti(10) "parapantistii" langa noi ! langa noi inseamna vreun metru doi! nu mai mult! si incep baietii a-si da copci, baga plasele si scot o stiuca de 4 kg jumate pe langa cele 5 -6 kg de caras..si alea luate tot la plasa desigur...
Ei in cazul respectiv , care este numarul de telefon la care trebuie sa sun sa vina cineva de la filiala..sa ia masurile care trebuiesc luate?
Noi dam banii pe permise degeaba? Sau numa de dragu de a-i da?
De treburile astea cine se ocupa??? :shock: :shock: :shock:

Avatar utilizator
Gerula
veteran
veteran
Mesaje: 2282
Membru din: 07 Noi 2005, 19:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gerula » 04 Feb 2006, 21:03

Cred ca poti suna direct la 112 si sa chemi politia. Din cate stiu eu braconajul e infractiune.
Cu lacrimi Bastus!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 04 Feb 2006, 21:11

Intereseaza-te care e numarul de telefon al Inspectiei Piscicole competenta la voi in zona.
Cred ca daca i-am bomberda cu telefoane si mail-uri ar trebui sa ia si ei ceva masuri. Doar pentru aia sunt platiti.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de bogdank » 04 Feb 2006, 21:28

Numerele de telefon ale Inspectiei Piscicole: http://www.maap.ro/pages/page.php?self= ... 503&lang=2

Numai sa raspunda...

alin c.
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 07 Dec 2005, 18:52

Mesaj de alin c. » 05 Feb 2006, 12:04

:D :D :D :D :D Cind vreodata vor rasunde unei sesizari cei de la inspectia piscicola :?: Dar daca o vor face ii vor anunta pe cei de la AJVPS care la rindul lor ii vor anunta pe braconieri " fugiiiiiiiiiiti ca vineeeee ." :D Hotul neprins negustor cinstit .Asa este in toata tara ,marea majoritate a braconierilor sunt oamenii AJVPS-ului si ai politiei .

Numai bine fir intins

Avatar utilizator
blackmind
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 285
Membru din: 06 Sep 2004, 14:30
Localitate: pitesti

Mesaj de blackmind » 05 Feb 2006, 12:17

Noi dam banii pe permise degeaba?
hihihi stai sa ma gandesc DA
sEe yOu aGaIn wHeN I dIe

Avatar utilizator
bogdank
veteran
veteran
Mesaje: 892
Membru din: 03 Sep 2004, 09:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de bogdank » 05 Feb 2006, 12:56

alin c. scrie::D :D :D :D :D Cind vreodata vor rasunde unei sesizari cei de la inspectia piscicola :?:
Ai incercat vreodata??
La o sesizare in scris sunt obligati sa raspunda.

alin c.
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 07 Dec 2005, 18:52

Mesaj de alin c. » 05 Feb 2006, 16:47

Toate controalele care sau facut in aceasta zona au fost anuntate cu 2-3 zile inainte :?: Toata lumea sa pus la adapost , ce rost mai au controalele :?: Legaturile sunt bine stabilite degeaba ne alarmam noi ca toate treburile se fac la mica intelegere .

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 06 Feb 2006, 08:55

bogdank scrie:
alin c. scrie::D :D :D :D :D Cind vreodata vor rasunde unei sesizari cei de la inspectia piscicola :?:
Ai incercat vreodata??
La o sesizare in scris sunt obligati sa raspunda.
Da am incercat eu chiar ieri 05.02.2006 si nu a avut nici un ecou interventia mea telefonica.Au bagat triunghiurile de plasa la 0,5 m de copca mea.Acum o luna la Ucea cineva i-a apostrofat verbal pe braconieri ,acestia nu au zis nimic si au plecat ................sa-i taie cauciucurile de la masina ....(si le-au taiat!!!!!!)

alin c.
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 07 Dec 2005, 18:52

Mesaj de alin c. » 06 Feb 2006, 18:21

:D :D :D :D :D Exact ce spuneam eu nu :?:

Scrie răspuns