HUB DC++ pentru pescari

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
AxA
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 02 Oct 2006, 09:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de AxA » 13 Mar 2008, 10:30

Michael scrie: eu cu 3-5 sloturi de upload in sharing,ma conectez la circa 20-25 hub-uri fara probleme.

daca sunt resurse suficiente la ceea ce descarc,depasesc si "bariera sonica" de 3 MBs download. pentru mine,e ceva...
dar pentru rata asta de de transfer trebuie sa ma conectez direct la cablul utp al rds,nu prin router(care ma tine wireless prin zona)

daca deschizi asa multe sloturi de upload,vei deveni o "vaca buna de muls" si atat. download-ul va deveni un vis pentru tine :-))
ori poate esti foarte darnic, faci acte de caritate...no offense
:-)
Sunt multe huburi bune care conditioneaza o proportie de 2 sloturi/hub, si pe buna dreptate. De ex eu am putine sanse sa gasesc la tine un slot liber din 3 sau 5. De la mine trage fiecare cu cat il tine banda, nu ma deranjeaza, si eu trag cu pana la 7 MB/s daca gasesc destui useri sau unul cu teava buna. O limitare la upload ar fi justificata numai daca ti se contorizeaza traficul lunar...

greere4
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 10 Ian 2008, 16:40

Mesaj de greere4 » 13 Mar 2008, 11:06

prin ce aveti net?? rds click ?? cum reusiti sa faceti dwlnd cu 3 7 Ms :shock: :shock: :lol1: eu mai mult de 100 K/s nu reusesc sa iau niciodata (sunt pe rds )

Avatar utilizator
AxA
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 02 Oct 2006, 09:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de AxA » 13 Mar 2008, 11:26

FDX, retea de cartier :D . Merge teava si cu alte retele , nu numai in reteaua proprie. Folosesc Revconect, o varianta de DC care trage de la mai multi useri simultan acelasi fisier.Daca trag de la 10, din care 1-2 cu teava de 2-3 MB si restul cu cateva sute de KB fiecare rezulta un 5-7 MB la mine. Bineinteles, valorile astea sunt destul de rare dar in general pt un fisier destul de raspandit iese un 2-3 MBps decent .

Revconect - Downloadabil la www.fdx.ro


PS: RDS, UPC, etc iti limiteaza banda la cat ai tu abonamentul. Daca ai 1Mbps, asta inseamna ca tragi un maxim teoretic de 128KBps, maxim care nu prea se atinge. Rezultatul, 100K Atentie la diferenta intre Mb si MB :idea:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 13 Mar 2008, 16:03

AxA scrie:O limitare la upload ar fi justificata numai daca ti se contorizeaza traficul lunar...
nu neaparat,in caz ca nu ai observat uploadul iti reduce rata de download.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
AxA
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 02 Oct 2006, 09:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de AxA » 14 Mar 2008, 10:56

Michael scrie:
AxA scrie:O limitare la upload ar fi justificata numai daca ti se contorizeaza traficul lunar...
nu neaparat,in caz ca nu ai observat uploadul iti reduce rata de download.

La mine nu am observat treaba asta, poate doar sa imi incetineasca procesorul/HDD daca trag multi si cu viteza mare. Cat eram la UPC era la fel, banda de upload era separata, numai ca mi se contoriza traficul.

Avatar utilizator
DonCarlo
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Ian 2007, 15:17
Localitate: Timisoara
Contact:

Asta este motivul...greere

Mesaj de DonCarlo » 18 Apr 2008, 08:21

greere4 scrie:prin ce aveti net?? rds click ?? cum reusiti sa faceti dwlnd cu 3 7 Ms :shock: :shock: :lol1: eu mai mult de 100 K/s nu reusesc sa iau niciodata (sunt pe rds )
Vitezele mari se ating cand userii sunt de pe acelashi provider...indiferent orashul...s-au creat deja retele nationale metropolitane...problema mare ramane inca legatura RDS-ASTRAL din pacate...in unele localitati ASTRAL=UPC.....mai depinde shi de setarile de router in cazul in care folosesti asaceva...

Avatar utilizator
micutsebastian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 26 Iul 2006, 08:48
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de micutsebastian » 01 Iun 2008, 00:29

de ce nu mai merge hubul????

Avatar utilizator
DonCarlo
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Ian 2007, 15:17
Localitate: Timisoara
Contact:

Au fost probleme

Mesaj de DonCarlo » 03 Iun 2008, 07:29

micutsebastian scrie:de ce nu mai merge hubul????
Din pacate au fost probleme cu serverul din cauza providerului de net...s-a rezolvat !

X@Li
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 2
Membru din: 07 Feb 2008, 01:40
Localitate: Galati

Hub pt pescari !

Mesaj de X@Li » 10 Aug 2008, 16:46

Cu scuzele de rigoare vreau sa va aduc la cunostinta adresa acestui hub pentru a intra pe el daca doriti si, a ne informa unii pe altii in diferite aspecte ce tin de partea pescuitului in general si nu numai !
Aici puteti gasi de asemenea tot ce tine de pescuit, filme, jocuri si multe altele !

Adresa hubului este pescarulsportiv.zapto.org !

neo_galati
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 13
Membru din: 05 Sep 2008, 10:24
Localitate: Galati
Contact:

Hub 195.7.12.8

Mesaj de neo_galati » 05 Sep 2008, 10:31

Salutare tuturor pescarilor. Hubul 195.7.12.8 nu functioneaza. Puteti incerca pe pescarulsportiv.zapto.org , sau pe pescuit.no-ip.org . O zi buna...si fire intinse. salutare Don Carlo, salutare Vali

Scrie răspuns