HUB DC++ pentru pescari

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 10 Mar 2008, 12:59

in dc:
file/settings/sharing/upload slots-setezi pe 3
Michael va recomanda Regulamentul forumului

alin_mg
junior
junior
Mesaje: 38
Membru din: 22 Mar 2006, 11:17
Localitate: Bistrita

Mesaj de alin_mg » 10 Mar 2008, 15:57

Merci ! deci daca-mi cere cineva sa-i dau un slot incrementez numarul respectiv ?

Avatar utilizator
DonCarlo
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Ian 2007, 15:17
Localitate: Timisoara
Contact:

Se poate shi altfel

Mesaj de DonCarlo » 10 Mar 2008, 19:35

alin_mg scrie:Merci ! deci daca-mi cere cineva sa-i dau un slot incrementez numarul respectiv ?
Dai click dreapta pe persoana care-ti cere slot, shi ai acolo optiunea Add Extraslot....

Bafta

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 10 Mar 2008, 20:14

nu,daca iti cere careva pe privat sa-i acorzi sloturi,dai click dreapta pe acel user si ai optiunea extra slots pe ce perioada de timp vrei tu.
sunt cazuri in care ti se va cere pe anumite hub-uri,pe pagina principala a acelui hub sa maresti sloturile de up pana la 5.
dar daca nu e cazul,eu zic sa nu fie mai mult de 3 acolo,desi nu e normal,intotdeauna rata de transfer a upload-ului iti va afecta download-ul.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

alin_mg
junior
junior
Mesaje: 38
Membru din: 22 Mar 2006, 11:17
Localitate: Bistrita

Mesaj de alin_mg » 11 Mar 2008, 22:30

Multumesc !
Mi s-a intamplat pe Horgasz.. nu reuseam sa ma conectez si i-mi cerea 3 sloturi libere cu toate ca aveam deja 3. E rau ca am modificat numarul de sloturi la 6 ?

Avatar utilizator
AxA
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 192
Membru din: 02 Oct 2006, 09:22
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de AxA » 12 Mar 2008, 00:16

alin_mg scrie:Multumesc !
Mi s-a intamplat pe Horgasz.. nu reuseam sa ma conectez si i-mi cerea 3 sloturi libere cu toate ca aveam deja 3. E rau ca am modificat numarul de sloturi la 6 ?
Eu am 70 si tot m-au dat afara ungurienii :lol: Pe motiv de prea multe huburi...


PS: ca regula generala, trebuie sa ai minim 2 sloturi la 1hub deschis. Adica daca ai in lista 30 de huburi deschise simultan, sa ai min 60 de sloturi.

Avatar utilizator
DonCarlo
junior
junior
Mesaje: 79
Membru din: 17 Ian 2007, 15:17
Localitate: Timisoara
Contact:

Mda...

Mesaj de DonCarlo » 12 Mar 2008, 10:51

Sunt cam nehotaratzi ungurii aia de pe hub-ul de pescari unguresc....defapt sunt nishte tineri care merg la pescuit din 'gand in gand'...la operatori ma refer...shi pe mine ma da afara robotul lor de-oarece am prea multe slot-uri...sa fie sanatoshi...cum itzi ashterni, asha dormi !

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 12 Mar 2008, 12:56

AxA scrie: PS: ca regula generala, trebuie sa ai minim 2 sloturi la 1hub deschis. Adica daca ai in lista 30 de huburi deschise simultan, sa ai min 60 de sloturi.
eu cu 3-5 sloturi de upload in sharing,ma conectez la circa 20-25 hub-uri fara probleme.

daca sunt resurse suficiente la ceea ce descarc,depasesc si "bariera sonica" de 3 MBs download. pentru mine,e ceva...
dar pentru rata asta de de transfer trebuie sa ma conectez direct la cablul utp al rds,nu prin router(care ma tine wireless prin zona)

daca deschizi asa multe sloturi de upload,vei deveni o "vaca buna de muls" si atat. download-ul va deveni un vis pentru tine :-))
ori poate esti foarte darnic, faci acte de caritate...no offense
:-)
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Cucu Ionel
senior
senior
Mesaje: 351
Membru din: 16 Ian 2006, 17:41
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 12 Mar 2008, 17:42

Michael,Carlo,va rog sa-mi explicati de ce eu,pe UPC,am viteza mica ptr.download?Cine ma restrictioneaza,RDS-ul sau UPC-ul?Ms.! :?:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru!

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 12 Mar 2008, 18:04

Cucu Ionel scrie:Michael,Carlo,va rog sa-mi explicati de ce eu,pe UPC,am viteza mica ptr.download?Cine ma restrictioneaza,RDS-ul sau UPC-ul?Ms.! :?:
daca ISP-ul tau este UPC,cum ar putea RDS sa te restrictioneze? :shock:
daca ai rata de transfer mica,numai cei de la UPC te pot lamuri.
vezi la relatii cu publicul.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Scrie răspuns