Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de cristi.albu » 07 Ian 2017, 21:28

Imagine

Organizator: The Fishing & Hunting Channel
Perioada: 3-5 martie 2017
Locație: Complexul expozițional ROMEXPO, Pavilioanele C4-C5-C6
Program vizitare zilnic: 10.00 – 18.00

Site web: http://www.fishingandhuntingexpo.ro
Facebook: http://www.facebook.com/FHExpo

___________________________________________________________

Salut!

Îmi face plăcere să anunț a doua ediție a Fishing & Hunting EXPO, o expoziție organizată de The Fishing & Hunting Channel.

Prima ediție a reprezentat pentru noi verificarea potențialului F&H Channel de a aduna mase importante de pescari cât și un prim pas de normalitate în acest domeniu, sprijiniți fiind de companiile participante.

Ediția a doua a expoziției va avea loc în perioada 3-5 Martie, în cadrul Romexpo, pavilioanele C4, C5 și C6, pe o suprafață de peste 7500 de mp, cu 2500 mai mare ca ediția din acest an, la care am avut peste 13.000 de vizitatori.
____________________________________________________________

Avem confirmari din partea FOX International, Energofish, Normark Romania, Mim Team, Decathlon, PF-Givadi, Relax, Pe Apa, .

Pentru prima data vor expune Baracuda, ETTA Fishing (Spro, Gamakatsu), Pescuit la somn - Zoran Wiener, F isela si altii ...

Pe masura ce voi avea noutati imi voi permite sa vi le spun si voua aici.

Fir intins!

marius35
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 208
Membru din: 08 Dec 2013, 19:25
Localitate: Focsani

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de marius35 » 18 Feb 2017, 15:49

Stie cineva cat este taxa de intrare ???


Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de ionutz_gr » 03 Mar 2017, 22:57

Am fost azi...în prima zi. Câteva impresii subiective:
-Destul de puține reprezentări ale magazinelor on-line.... Cu foarte puține produse pe stoc....cel puțin ce am cautat eu...fire și genți.
-Cel mai bine reprezentat mi s-a părut Power fishing...de unde am cumpărat și cele mai multe produse...2genți,cizme,artificiale...băieții foarte amabili și săritori
-Total fishing... Destul de anost....poate ca e din cauza ca nu îmi plac magazinele cu produse în spatele tejghelei... Am luat un fir sufix deoarece era singuru stand unde l-am găsit
-Pe.apa....foarte slab....puține produse...dintre care multe sunt de la Berti
-Fox...stand mare...și cam gol....nu prea venea nimeni sa te ajute
-Era un stand de la DAM.... Interesant....cu produse variate....nu mi-a plăcut ideea cu bilețelul unde îți trecea ce produse cumperi
-Relax..ca întotdeauna ok....răbdători...Ilie mi- a arătat n fire pana m-am hotărât...fără sa se încrunte.... Poate din cauza ca suntem amândoi moldoveni.... Ca și bila neagra...nu am găsit toate modelele mele preferate...nici nu am mai întrebat deoarece timpul era limitat
-Am fost dezamăgit ca nu au venit și producătorii români de bărci
-O bila alba pt standul Storm...omul chiar știe sa își promoveze produsele
-Nu mâncați la prima zona de afara...se numea ceva cu lam.... Micii cruzi....mâncare proasta
-Experienta merita...te mai întâlnești cu vechi prieteni....vorbești cu oameni deosebiți....ex....Dome Gabor... Mai cumperi ceva....dar se poate și mai bine.
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

florinachepop
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 209
Membru din: 27 Dec 2013, 17:45

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de florinachepop » 04 Mar 2017, 14:50

Am fost si eu ieri:
-bila alba pentru organizatori, organizarea a fost peste anii trecuti; e loc de mai bine in atragerea mai multor comercianti - asteptam o prezenta mai mare a magazinelor online care nu ar trebui sa rateze astfel de ocazii de a oferi hands-on experience
-bila alba pentru fishshop, am putut pipai St Croix, Megabass; bonus o masa plina de voblere Yozuri la 29lei/bucata
-relax: bila alba pentru gamele noi de produse japoneze (fire, voblere), bila mai putin alba pentru preturile acestora si pentru organizarea standului - la ora la care am fost era aglomeratie si haos, ar fi fost bun un stand mai mare
-energofish: ok, la fel ca anul trecut..
-totalfishing: ca si anii trecuti..slab... ei nu inteleg ideea de targ in sensul ca e mai interesant sa le vizitezi magazinul decat standul la targ unde gasesti mai putine produse, la aceleasi preturi, si in spatele tejghelei..ar trebui sa fie mai canalizati in strategia prezentei la targ de care s-ar putea folosi pentru a promova produse noi sau pentru a oferi reduceri si a-si curata stocurile
Per total a fost ok, am avut la ce ma holba

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de APSHD » 05 Mar 2017, 10:14

Ceva firme straine sunt la tirg ? Ele cum se prezinta ?

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16021
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de adrian99 » 05 Mar 2017, 19:39

se prezinta in maghiara! :lol:

romica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 247
Membru din: 24 Mar 2005, 10:47

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de romica » 06 Mar 2017, 01:17

ionutz_gr scrie: -Am fost dezamăgit ca nu au venit și producătorii români de bărci
Daca te uitai mai bine prin targ ne-ai fi vazut si pe noi (MotoCraft Boats) cu o ambarcatiune Angler 495 SC (varful de gama).

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de Sorin » 06 Mar 2017, 09:27

am fost sambata
cred ca a fost mai mare ca oferta si mai bogat decat altadata ....multe firme , marfa sa iti pui si in cap ....peste nu avem la restul suntem f ok

daca vrei plastice Relax a cam monooolizat oferta ....gasesti f multe
daca vrei rapala - Total Fishing
Berti are multe nouati - oferta tot mai mare
powerfishing - are marfa pe care altii nu o au , interesant

Nu a mai Vnit Abrevis si parca a lipsit un Japanes tocuh ...

era si un stand de linguri produse de niste ungurieni care vorbeau o engleza ff buna ....:)

cum ziceam peste nu avem ca restul e din ce in ce mai bine
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

goodmans
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de goodmans » 06 Mar 2017, 16:10

Eu am fost vineri la pranz ca sa evit aglomeratia.
A fost mai mult targ Fishing decat Hunting dar prea putin m-a interesat pentru ca nu sint vanator.A fost o remarca a unui amic care este vanator.
Standuri multe,mai bine organizat ca anii trecuti.

Nu am intrat la standurile cu marfa in spatele tejghelei,dupa cum a spus cineva mai sus.De aia e targ,ca sa pipai si eu una-alta nu sa stau la coada ca sa cer un produs sa vad daca imi place sau nu.

Stand bun la PowerFishing la MimTeam la Echipamente Joy la Relax,acestea fiind si cele care mi-au scos banii din buzunar pentru ca au stiu sa o faca.
Mi-a placut standul celor de la Storm,cei cu barcile din Ucraina si cu ocazia asta m-am lamurit ca oamenii aia chiar stiu sa faca barci bune la pret foarte bun.
Tipul de la storm mi-a explicat absolut tot ce am vrut sa stiu,mi-a aratat diferente la material intre barci diferite,tot ale lor,despre podina,etc nota 10 si chiar am sa comand la recomandarea lui o barca Lucky 260 chila gonflabila,podina rigida iar materialul este de 850 gr in 5 straturi un pvc foarte catifelat/cauciucat la atingere.Mi-a spus ca nu face cute la impachetare ca vechiul material pvc.Imi trebuie o barca usoara si rapida cu 5cp de o persoana,care sa faca pescuitul o placere nu un chin.

Asta mi-am dorit de la targ si am gasit la cei mentionati mai sus.Barci,mulinete,fire,huse,jiguri,etc.
Nu am cautat nimic pentru pescuit stationar si nu am urmarit prezentarile expozantilor si nici nu prea am vazut lume sa o faca.Cred ca e o pierdere de timp si de bani,cine sta sa vada cum misca cutare vobler prin apa sau cum se indoaie nush ce feeder? sa fim seriosi.

Fire intinse!

Scrie răspuns