Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

goodmans
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 04 Mai 2009, 00:19

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de goodmans » 06 Mar 2017, 16:14

romica scrie:
ionutz_gr scrie: -Am fost dezamăgit ca nu au venit și producătorii români de bărci
Daca te uitai mai bine prin targ ne-ai fi vazut si pe noi (MotoCraft Boats) cu o ambarcatiune Angler 495 SC (varful de gama).

Am vazut si standul celor de la motocraft dar si al celor de la "faimoasa barca" care au niste preturi nesimtite de le prevad un faliment foarte curand.
Niste copai neaccesorizate la vreo 3000-4000 de euro de parca erau facute din vreun material de nava spatiala de la NASA si nu din banala fibra de sticla armata cu rasini.
Sa fie la ei acolo si sa astepte pana le trec eu pragul.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de paul » 07 Mar 2017, 08:29

Am ajuns si eu, pentru prima data la aceasta expozitie sambata. Asa de mult mi-a placut incat am ajuns si duminica cateva ore. Lume multa, produse diverse si cum scria un coleg, mai mult fishing decat hunting. Nu am gasit in tocmai ceea ce am cautat, dar per total am fost multumit si incantat. Probabil ca avea putina dreptate un domn care imi soptea la ureche in timp ce cautam niste slidere micute la Relax; "Dom'le, nu ai sa gasesti ce cauti aici pentru ca astia aduc numai ce nu se vinde" Am zambit si am cautat in continuare pana m-am facut ca am gasit ce doresc.
In mare am vizitat toate standurile (pe unele de cateva ori). Mi s-a parut ca s-a pus un mai mare accent pe stationar.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de APSHD » 07 Mar 2017, 09:44

Va salut .
Pentru cei care au fost la tirg , as dori sa stiu :daca au fost firme din Ungaria ? si daca au fost ce parere v-au facut . :respekt:

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de kleniacul » 07 Mar 2017, 17:24

APSHD scrie:Va salut .
Pentru cei care au fost la tirg , as dori sa stiu :daca au fost firme din Ungaria ? si daca au fost ce parere v-au facut . :respekt:
Să nu punem Energofish la socoteală,eu am dat de niște unguri cu un stand mic,producători de linguri pentru știucă.Oameni mi s-au părut amabili,ne-am înțeles cît de cît în engleză,am și luat 4 linguri pentru știucă.Lingurile sint mai scumpe decît la Berti sau Mișu,dar mai mult de curiozitate le-am luat.Am mai văzut ceva pentru vînătoare,sculpturi în os ,dar nu mă interesau,mai era un stand cu ceva chinezării neinteresante,ăștia păreau de pe la noi,d-na de la stand vorbea romănește.

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de kleniacul » 07 Mar 2017, 17:29

Am uitat de Haldorado,standul părea bine aprovizionat și erau și ceva vizitatori,Vineri pe la 14.00,dar nu am intrat,mă interesa doar pescuitul la răpitori.

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de APSHD » 07 Mar 2017, 18:10

kleniacul scrie:Am uitat de Haldorado,standul părea bine aprovizionat și erau și ceva vizitatori,Vineri pe la 14.00,dar nu am intrat,mă interesa doar pescuitul la răpitori.
Firma Haldorado si Maros Mix mi-au spus ca vor participa la tirg cu ultimele produse din gama de : Stationar si de Feder. :respekt:

romica
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 247
Membru din: 24 Mar 2005, 10:47

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de romica » 07 Mar 2017, 20:47

Walter Tamas a venit cu Maros Mix / Tubertini etc si a avut un stand destul de mare si de bine aprovizionat cu scule de stationar. Singurul la care au fost expuse roubeziene de 13 mt de exemplu.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16152
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de adrian99 » 08 Mar 2017, 09:04

dupa multi ani a revenit caius(fishshop) :D .e drept cu putine produse(lansete din gama st croix si megabass),ceva voblere si gume.a iesit din scena(cu parere de rau)abrevisul...

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO 2017 - editia de primavara

Mesaj de paul » 08 Mar 2017, 09:10

adrian99 scrie:dupa multi ani a revenit caius(fishshop) :D .e drept cu putine produse(lansete din gama st croix si megabass),ceva voblere si gume.a iesit din scena(cu parere de rau)abrevisul...
Da, cu o gama variata de voblere yo-zuri doar la 29 lei :)

Scrie răspuns