Expozitie pescuit

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Expozitie pescuit

Mesaj de bebe13 » 28 Apr 2008, 13:02

am auzit ca pe 8-11 mai este deschisa o expo. pentru pescari mai stie cineva ceva detalii se fac reduceri sau ceva de genul asta? Ne pregatim de shoping sau e teapa?

Avatar utilizator
p5ih0
veteran
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 03 Dec 2005, 16:01
Contact:

Mesaj de p5ih0 » 28 Apr 2008, 13:51

"nunu , nu-i minciuna pescareasca" :P expo aventuri incape anu asta mai repede in perioada 8-11 mai la romexpo bucuresti... o sa fie lume multa si buna, standuri cat cuprinde, produse de ultima generatie ,demonstratii, reduceri substantiale si binenteles ... avantajul de a-ti cumpara ceva pe care poti pune mana inainte sa dai banii :wink: tot ce vrea sufletelu tau de la carlige pana la salupe de jdemii de $$$ :lol:
si sa nu uitam ...sireneleee :lol:

Avatar utilizator
marianu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 169
Membru din: 31 Oct 2005, 19:54
Localitate: Rm.Valcea

Re: Expozitie pescuit

Mesaj de marianu » 28 Apr 2008, 20:14

bebe13 scrie:am auzit ca pe 8-11 mai este deschisa o expo. pentru pescari mai stie cineva ceva detalii se fac reduceri sau ceva de genul asta? Ne pregatim de shoping sau e teapa?



vezi programul aici http://www.romexpo.org/program_expozitional_2008.php

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 28 Apr 2008, 23:31

domn' marianu' ma-i inteles gresit nu programul vroiam sa-l stiu asta e sigur vroiam parerea unuia care a mai fost la astfel de tirguri in Romania pt ca afara la un astfel de tirg poti sa pui mina pe o "scula" buna la juma'de pret

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 29 Apr 2008, 00:01

anul trecut am fost la expo la Bucuresti si la preturi nu am gasit la jumate de pret.cred ca la fel o sa fie si anul asta.chestia cu targu e ca poti vedea sculele pe care ai vrea sa ti le cumperi si nu le gasesti in oras la tine.sa pui mana pe ele inainte sa le coamnzi online daca esti adeptul acestei metode.in rest si demonstratiile sunt interesante si in general atmosfera.dar la jumate de preat nu stiu daca o sa gasesti.
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 29 Apr 2008, 00:12

pai daia traim in romania ca timem la tavaleala aici nimic nu e normal daca faci o expozitie cu produse cu care vrei sa spargi piata dai promo la juma' de pret citeva bucati asa fac toti marii producatori dar aici impresari nu mai baga promo dau tot cum vor ei si se duce la expo tot romanu' ca e multe "scule" ala cu bani tot cumpara si ala fara tot se uita :wink:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 29 Apr 2008, 01:00

Simbata am fost eu la o expozitie sau tirg , cum o fi . Chestiile noi aparute la preturi de nou , in schimb Rapala , de ex. puteai lua trei la pret de unu , alegi trei care vrei tu , model si culoare si platesti unu . La nave spatiale nu m-am uitat , ca-mi vin asa ginduri delictive hehe!! Plus reduceri bune la mulinete , evident modele anterioare , unele bete ,etc . Plus posibilitatea de a vorbi cu respectivele firme , cu un catalog in fata , toti aduc pe comanda orice au in cataloagele caselor cu care lucreaza . Deci daca vrei o scula din catalogu Shimano pentru Europa , ala ti-o aduce , fara sa te friga la pret . Asa mi-am luat ultimu bat . Valabil pentru orice catalog au , inclusiv la naluci .
Nu am vazut pe nimeni sa faca demonstratii cu nimic , nu stiu de ce , eventual barcile , care pluteau pe apa , deci cel putin demonstrau ca nu se scufundau .
Banuiesc ca datorita cumparaturilor facute pe net , casele care vind echipament si-au schimbat punctu de vedere , insa ii bine pentru pescari .
Prin tot tirgul nu am gasit insa fabulosu SS Tournament hehehe!!
Tin minte ca anu trecut cineva mi-o zis ca nu se merge la tirguri pentru reduceri , ci pentru altceva , o fi incercat el sa-mi zica ceva , nu mai stiu cine , is curios care ar fi audienta tirgului din tara daca la un mulinel de 150 euro capeti cadou o naluca JDM , un vobler , sau poti lua trei voblere Rapala la pret de unu .

Fir Intins!!!

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 29 Apr 2008, 01:08

la ce tirg ai fost ca asta de vb noi e pe 8 mai?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 29 Apr 2008, 01:21

Pe afara pe undeva , da nu asta conteaza .

Fir Intins!!!

bebe13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 126
Membru din: 17 Feb 2008, 12:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de bebe13 » 29 Apr 2008, 01:43

conteaza pt cei ce nu mai fac shoping afara aici nu stiu sa se fi organizat oarece expo cu vinzare ca stiu ca este rost de "scule" aproape MOCA daca n-telegi? :twisted:

Scrie răspuns