Expo pescuit Budapesta

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
alinvr
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 10 Feb 2013, 23:42
Localitate: Timisoara

Expo pescuit Budapesta

Mesaj de alinvr » 10 Ian 2017, 20:39

Salutare tuturor. Dat fiind faptul ca pana la Budapesta fac 3 ore m-am hotarat sa merg la targul din 10-12 martie 2017. Ma poate ajuta cineva cu informatii legate de preturile practicate la targ comparativ cu ale noastre. Ca daca tot ma duc pana acolo vreau sa-mi fac achizitiile pentru 2017.
Multumesc

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Expo pescuit Budapesta

Mesaj de vali stratonov » 12 Ian 2017, 19:10

Parerea mea e ca mergi degeaba.. :cry:
In urma cu citiva ani am fost si eu la tirg la Budapesta si pot sa iti zic cu mina pe inima ca e incomparabil mai SLAB decit orice tirg de pescuit din RO.
In afara de sectiunea barci mari , salupe sau barci gonflabile in care aveai ce vedea in rest doar chinezarii si marfa dubioasa.
Romania este cu 10 clase peste Ungaria la stiluri de pescuit, scule si sa nu mai zic despre pescari de competitie....la ce suntem cu mult in urma lor , la ape bine gestionate de asociatii de pescari ....in rest
Spor, :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

alinvr
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 10 Feb 2013, 23:42
Localitate: Timisoara

Re: Expo pescuit Budapesta

Mesaj de alinvr » 12 Ian 2017, 21:15

Multumesc Vali de informatie. Eu m-am uitat pe site uri la ei si am vazut preturi mult mai mari decat la noi, de aceea am intrebat. Plus ca nu stiu nici limba.
As prefera sa merg la noi, dar drumul ma omoara.

Scrie răspuns