DRILL APARTE - CIVILIZATIE DUSA LA EXTREM SAU STUPIDITATE?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 16 Feb 2005, 23:36

Tarponul nu se maninca nici chiar de populatiile tarilor foarte sarace. Nu e toxic dar se pare ca nu e bun.
Adevarul e ca ce vezi in emisiuni nu corespunde intotdeauna realitatii. Poate aia au prins altceva decit tarpon, sau poate toata scena a fost falsa pentru ca nu tragea nimic si atunci au facut un drill de sanchi ca sa nu platesca o echipa intreaga o alta zi de filmare. Cam asa se intimpla. Si mie mi s-a intimplat sa plec cu o echipa de filmare dupa somni uriasi si aia ciuciu. Pescarii "vedete" pe care-i intilnisem acolo prevazusera chestia si aveau doi somni mari "prizonieri" legati de un copac. Deci inainte sa apuna soarele au tras un prizonier pina in mijlocul riului, l-au agatat in cirlig, si i-au dat drumul. In acelasi timp noi filmam cum ii pleaca undita pescarului vedeta. Si asa a iesit scena. Cit putea astepta toata echipa ? Timpul costa nu ?

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 17 Feb 2005, 08:22

Anul trecut ,la un concurs de pescuit a venit Tibanu si mi-a cerut sa scot un crap , tocmai prins , sa-l agat inapoi in lanseta , sa redam scena drilului. Pentru spectacol , cica !
Poate ai si tu dreptate , Tudor dar deja vb de "manevre" la care cred ca apeleaza toti producatorii , un fel de trucaje 8).
Daca prind un monstru de 60 si ceva de kg , sfarseste in sufragerie pe panoplie, garnisit cu formol si alte cele, sa fie sigur !
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Andrei Tianu
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 13 Oct 2004, 09:23
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei Tianu » 17 Feb 2005, 10:02

Nu era la Rex Hunt , era la John Wilson ... care vad ca a facut un obicei de a ne arata in fiecare emisiune numai monstruleti (ca de fiecare data cand vad emisiunea ma uit cu repros la broasca testoasa din acvariul personal si imi spun in gand - tu de ca nu stii sa faci asa ?) ...
Cu vreo 3 emisiuni ale lui John-ica asta in urma a fost in Canada la sturioni ... sa vezi acolo pescuit de U-boat ... au scos vreo 2 de 40kg si strambau din nas ... am inteles de ce - ca la sfarsitul emisiunii au scos unul de vreo 130kg si 2,5m ... (foarte interesanta emisiunea din Canada cu sturioni pentru ca fiecare peste capturat era masurat si cantarit si daca nu avea deja i se implanta un cip - cica au in desfasurare de vreo 4-5 ani un program de sustinere a populatiei de sturioni )
Descoperi Tv e foarte bun cu astia ca mine asa care balosesc dupa pescuit pana in primavara ...

Scrie răspuns