Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de florin1948 » 20 Feb 2013, 14:28

Foarte interesant tot ce s-a scris pana acum, unele idei sant chiar foarte bune si merita studiate de cei in drept. Dar nu ma pot abtine sa nu remarc ( eu sant ...asa.....mai comunist, nu cred pana nu verific ) ca multi dintre cei ce au scris aici, intr-o situatie sau alta , au comis multe atacuri la persoana ( cele mai multe la adresa lui nea 'Gigi semlecan, Cristi Ene si altii) sau au folosit un limbaj suburban daca nu injurios, chiar daca aveau dreptate in ceea ce sustineau. Degeaba cerem altora sa curete forumul, sa mai limitam postarile, sa modereze mai eficient, etc. pana nu o sa intelegem ca pe acest forum DACA NU SANTEM TOTI PRIETENI SI NE COMPORTAM CA ATARE, degeaba...degeaba...degeaba. Toleranta, respectarea userului si a ideilor lui, chiar daca nu santem de acord cu ele, argumentele corecte pot creea o dezbatere din care toti avem de invatat - si sa nu uit : mai putini atotstiutori, cei care detin "adevarul absolut", nimeni nu s-a nascut invatat si in sportul asta ai de invatat pana iti pune o
undita in coparseu sa ai ce face pe lumea cealalta. Scuze daca nu sant in asentimentul multora, dar asa am gandit eu.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de MuskMd » 20 Feb 2013, 15:00

:lol: e un punct de vedere viabil :D
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
D_ali
veteran
veteran
Mesaje: 1814
Membru din: 31 Dec 2009, 15:49
Localitate: Bucuresti

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de D_ali » 20 Feb 2013, 15:27

...foarte impotranta prezenta pe forum a lui "florin 1948" si-a altora asemenea lui. :respekt:
Sper, si-mi doresc o reactivare a lui MUSTI!
...in fond...omu' sfintzeste locul! :lol:

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de rine » 20 Feb 2013, 18:18

multa lume-i suparata pe rubrica vanzari...eu cu aia -mi incep vizita pe forum.
nu cred ca am 5 anunturi acolo dar fac pariu cu oricine ca, daca dau acum un anunt cu titlul" vand 100 de gume bune pe nimic " sunt zeci de vizualizari si mp-uri in maxim o ora.si raman si fara gume. ca ,doar asa ,ne place. e firesc. ce ne facem daca o sa fie anunturile , mai cu ratie (sa ajunga la toti :lol: )? aici este mai la indemana fiind pasiune comuna.
daca ai o problema si pentru bani trebuie sa renunti la zestre ai pus-o :) a
obligativitatea afisarii localitatii de unde esti ,chiar pare o curiozitate :)
am si eu una: sa fie desfiintata optiunea 'ASCUNDE INDICATORUL DE CONECTARE" :twisted:
sa vedem domn'e cine-i prezent , pe unde umbla pe forum.... nu? :lol: :lol:
in rest ...degeaba,degeaba,degeaba . n-avem cum si nu putem fi toti prieteni :)

:respekt:

Avatar utilizator
mariush
senior
senior
Mesaje: 470
Membru din: 14 Iun 2007, 12:00
Localitate: ORADEA

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de mariush » 20 Feb 2013, 20:07

de cand lumea si pamantul au existat sexul si comertul .cum aici prima se face ocazional si doar verbal,era sa zic alfel,ar fi pacat sa pierdem si partea cu comertul,numai ca ar trebui gestionat un pic mai bine . cred, ca si alti useri ,ca rubrica vanzare-cumparare este sarea si piperul forumului. si celelalte topicuri sunt foarte constructive,dar numai daca citesti printre randuri afli anumite chestii legate de perioade,locuri,momeli...si numai daca ai vreun prieten pe forum sau esti "cu acte in regula"in vreo bisericuta,ca nu trebuie sa ne ascundem...sunt destule.
aceasta dezbatere se poate intinde,si asa va fi daca nu va fi inchisa,pe sute de pagini,iar un lucru cert va fi ca nu se va ajunge niciodata la un consens pentru ca nu suntem toti la fel...si asta-i un lucru bun pana la urma,fara aceasta diferenta nu ar fi nimic,zero progres...am ajunge acolo ca toti am manca un singur tip de salam,ne-am da doar cu un singur tip de masina,am pescui doar cu un singur tip de vobler si un singur tip de lanseta si cel mai probabil toate astea ar fi chinezesti :lol:
eu cred ca administratorul si-a facut deja o imagine,sau o avea oarecum conturata,si va face exact cum crede ca e de cuviinta.
in fond este singurul care decide.
"nevoia este parintele inovatiei" PLATON

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de grizzly » 20 Feb 2013, 20:22

problema e ca doar vreo 20 dintre userii inregistrati au intrat sa dea o sugestie aci. multi dintre cei inscrisi prefera sa critice pe un topic sau altul, decat sa incerce sa propuna o solutie. e usor sa ai pretentii, mai greu sa ai idei.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de SF » 20 Feb 2013, 23:53

mariush scrie:de cand lumea si pamantul au existat sexul si comertul .cum aici prima se face ocazional si doar verbal,era sa zic alfel,ar fi pacat sa pierdem si partea cu comertul,numai ca ar trebui gestionat un pic mai bine . cred, ca si alti useri ,ca rubrica vanzare-cumparare este sarea si piperul forumului. si celelalte topicuri sunt foarte constructive,dar numai daca citesti printre randuri afli anumite chestii legate de perioade,locuri,momeli...si numai daca ai vreun prieten pe forum sau esti "cu acte in regula"in vreo bisericuta,ca nu trebuie sa ne ascundem...sunt destule..
Ce sex si comert , menirea forumului ii una si clara , sa te intalnesti cu alti pescari , nu talcioc , auzi la el sarea si piperu forumului ii sectiunea vanzare-cumparare :shock:

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de tudor » 21 Feb 2013, 00:05

Hai mai SF. Iti explic cum sta treaba.
Un om coboara seara in beci sa caute o sticla de vin. Constata ca beciul e plin de material de pescuit. Face curatenie de primavara si pune totul pe forum. A doua zi se trezeste, trece prin sufragerie, si vede ca nu mai are loc sa treaca ca iar a crescut materialul de pescuit. Alta curatenie, alta vanzare. A treia zi se urca in pod si isi da seama ca nu mai poate intra din cauza invaziei materialului de pescuit. Il vinde si pe asta. Uffff. Iese omul in curte sa respire putin, si ce sa vezi ? Un camion plin cu material de pescuit ocupa tot locul. Mama lui ! Nu trebe sa scape de el ? Astea sunt vanzarile ocazionale in limita regulilor forumului. :lol:

Avatar utilizator
mitzza
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 29 Feb 2012, 19:43

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de mitzza » 21 Feb 2013, 00:21

un chat cred ca ar fi ok :D , as vedea asta ca o rezolvare a multor topic-uri noi gen, "parere fir textil 'sau "parere voblere rapala nu stiu decare", sunt foarte multe topic-uri care abordeaza aceste subiecte si au foarte putine raspunsuri sau vizualizari.....si cred ca s-a pus prea multa importanta pe subiectul "vanzare/cumparare",nu cred ca asta ar fi un interes major! Si crearea unui "grup"sa zic asa, persoane din acelasi judet sa poata vorbi acolo, si la o data stabilita sa faca o iesire impreuna, cunosti persoana fata in fata si schimbi mai multe informatii si idei...pareri personale, no offence! :respekt:

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de MuskMd » 21 Feb 2013, 06:43

tudor scrie:Hai mai SF. Iti explic cum sta treaba.
Un om coboara seara in beci sa caute o sticla de vin. Constata ca beciul e plin de material de pescuit. Face curatenie de primavara si pune totul pe forum. A doua zi se trezeste, trece prin sufragerie, si vede ca nu mai are loc sa treaca ca iar a crescut materialul de pescuit. Alta curatenie, alta vanzare. A treia zi se urca in pod si isi da seama ca nu mai poate intra din cauza invaziei materialului de pescuit. Il vinde si pe asta. Uffff. Iese omul in curte sa respire putin, si ce sa vezi ? Un camion plin cu material de pescuit ocupa tot locul. Mama lui ! Nu trebe sa scape de el ? Astea sunt vanzarile ocazionale in limita regulilor forumului. :lol:
Si a patra zii nesimtitul de vecin mai varsa o remorca in fata curtii ..... :twisted:
bre, pe forumurile de afara si din tara exista sectiuni de @classifieds@ dar la care nu au acces decat userii inregistrati si exista reguli f clare. de exemplu cand eu cu 2 posturi am vrut sa iau un bat d ela un nene din alberta, cred ,mi-a explicat sec ca nu stie cine sunt , nu are referinte si sa mai astept sau sa incer pe ebay :D ....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns