Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
spiridusul
veteran
veteran
Mesaje: 1994
Membru din: 11 Mai 2008, 14:12
Localitate: bucuresti

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de spiridusul » 20 Feb 2013, 09:07

Cipic, eu nu impun nimic ca nu e casa mea sa fac eu regulile. Eu doar imi spun parerea fara sa am pretentia sa multumeasca pe toata lumea. Deciziile le iau altii. Pentru restul comentariilor tale nu dau raspuns pentru ca ar insemna sa incepem balacareala si nu e cazul. Ideea acestui topic e alta.

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de tudor » 20 Feb 2013, 09:17

Vad ca certurile vin numai de la rubrica vanzare/cumparare. Moderarea e imposibila la aceasta rubrica pentru ca apar trei anunturi pe secunda si nu are nimeni timp sa citeasca tot.
Aici era un forum despre pescuitul rapitorilor nu talcioc. Eu as desfiinta aceasta rubrica, iar cei care vor sa cumpere sau sa vanda sa se duca pe ebay, ocazii etc.

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de George1985 » 20 Feb 2013, 09:20

Pana la urma exista si rubrica anunturi de pe site!
Forumul poate exista si fara vanzari-cumparari :wink:

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de steff » 20 Feb 2013, 09:31

Si uite asa ne-am invatat sa cerem doar de la altii... ba sa faca moderatorii, ba sa se implice mai mult administratorul, ba aia, ba ailalta dar numai de la noi nu vrem nimic. Nu credeti ca a venit vremea sa fim si noi responsabili cu ceva? Cineva ne-a pus forumul la dispozitie iar calitatea forumului este responsabilitatea noastra.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Gogol » 20 Feb 2013, 09:32

Spiridus, exagerezi putin. :)
Nu poti impune ce si cat sa vanda, adevarul e ca sunt destui "rotiti" si nu ii poti condamna. Asta tine de pasiune. Esentialul este sa nu se cumpere cu un pret de pe forum si sa se vanda tot aici cu un pret mai mare. Cat despre marfa adusa din afara tarii, mi-am spus parerea si o repet: sunt cu totul de acord, dar nu stiu ce parere are Danr.
Pana la urma nu poti castra rubrica de comert al unui forum, ea da sarea si piperul in proportie de 40-50%. Pana si micile impunsaturi sau polemici mai fac deliciu si trafic, dar din pacate degenereaza si se ajunge la cu totul altceva.

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de tudor » 20 Feb 2013, 09:32

George1985 scrie:Pana la urma exista si rubrica anunturi de pe site!
Exact, nici nu ma gandisem la asta.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de MuskMd » 20 Feb 2013, 09:44

Cu niste reguli ok cred ca se poate pastra si partea de vanzare daca nu e un efort prea mare ...
in rest cred ca totul se rezolva cu moderare ok dar asta inseamna ca niste oameni sa faca un efort :) ....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de anem » 20 Feb 2013, 09:48

MuskMd scrie:Cu niste reguli ok cred ca se poate pastra si partea de vanzare daca nu e un efort prea mare ...
in rest cred ca totul se rezolva cu moderare ok dar asta inseamna ca niste oameni sa faca un efort :) ....

asa e musko dar pe langa efortul moderatorilor ar putea si cei care vand sa faca un efort si sa se potoleasca cu toata ideea de bisnitareala. am mai zis, e OK un user sa bage la vanzare 10 voblere ... dar cand baga cate 10 voblere pe ora plus lanseta si mulineta deja treaba devine enervanta la care adaug si interminabilele UP-uri ...

uite-te la o gramada de useri sa vezi cate mesaje au scrise unde ... ca sa iti dai seama cine sunt cei care sunt interesati strict doar de partea aia a forumului.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
George1985
veteran
veteran
Mesaje: 2454
Membru din: 21 Apr 2012, 08:26
Localitate: Medgidia
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de George1985 » 20 Feb 2013, 09:48

Gogol scrie:
Pana la urma nu poti castra rubrica de comert al unui forum, ea da sarea si piperul in proportie de 40-50%. Pana si micile impunsaturi sau polemici mai fac deliciu si trafic, dar din pacate degenereaza si se ajunge la cu totul altceva.
Comertul este important, forumul este un loc pentru discutii, dezbateri. Sunt destule polemici la rubrica Echipamete si Accesorii unde putem discuta despre acestea, apar tot timpul in discutii gen Shimano vs Daiwa :lol1:
Si eu am vandut si cumparat de pe forum si imi este util uneori sa cumpar de aici pentru a evita politica site-urilor specializate in pescuit de a vinde in cantitati mari, exemplu sunt jigurile care in unele cazuri trebuie sa le comanzi cu miile de bucati!!!
Este necesara o reducere spre minim a anunturilor, mai ales ca se stie ca unii s-au inregistrat pe forum doar pentru a vinde...

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de SF » 20 Feb 2013, 11:47

tudor scrie:Vad ca certurile vin numai de la rubrica vanzare/cumparare. Moderarea e imposibila la aceasta rubrica pentru ca apar trei anunturi pe secunda si nu are nimeni timp sa citeasca tot.
Aici era un forum despre pescuitul rapitorilor nu talcioc. Eu as desfiinta aceasta rubrica, iar cei care vor sa cumpere sau sa vanda sa se duca pe ebay, ocazii etc.
+ 1 :D

Scrie răspuns