Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
danielldnl
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 22 Aug 2016, 17:48

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de danielldnl » 09 Dec 2016, 20:38

salutari .. stiu ca sunt nou pe aici si poate nu merita sa ma bagati in seama.. :P dar ar fi o idee buna ca in rubrica de anunturi (din forum) sa se faca o grupare pe categorii .. de ex vanzari/cumparari la general apoi categorii secundare de genul: lansete,mulinete,naluci, etc. ar fi mai usor sa gasesti ceea ce te intereseaza avand in vedere numarul mare de utilizatori si implicit de posturi (mai ales ca unele titluri sunt cel putin confuze) .. multa bafta!

danielldnl
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 24
Membru din: 22 Aug 2016, 17:48

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de danielldnl » 17 Dec 2016, 10:35

dupa cateva zile de navigat pe forum, am obosit ... deci sunt convins ca toata lumea are aceasta parere, daca se face aceasta reorganizare ar fi bine sa fie structurata total diferit si mult mai precis ... altfel stai ore ca sa cauti niste informatii .. e pacat pt ca avand foarte multi useri, e si multa informatie dar e foarte greu de accesat in modul in care e acum .. de ex de vreo ora caut info despre ce gume de salau sa iau si nu am gasit ceva concret dar in schimb cred ca am vazut vreo 10 posturi cu relativ acelasi titlu "pescuit la clean" de cateva pagini fiecare ... si tot asa cu echipament pt clean sau ce lanseta sa iau la clean... etc (sunt doar exemple) ... si sunt foarte multe posturi care ar trebui mutate in unul general ... deasemenea cred ca ar trebui organizate si pe specii, daca cineva cauta info despre clean sa fie toate posturile in acelasi loc ... etc .. nu critic pe nimeni ci incerc sa aduc niste idei constructive pt simplificare ... bafta!

Avatar utilizator
Angler_rou
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 258
Membru din: 21 Mar 2013, 07:58
Localitate: Iasi

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de Angler_rou » 29 Dec 2016, 14:17

danielldnl scrie:dupa cateva zile de navigat pe forum, am obosit ... deci sunt convins ca toata lumea are aceasta parere, daca se face aceasta reorganizare ar fi bine sa fie structurata total diferit si mult mai precis ... altfel stai ore ca sa cauti niste informatii .. e pacat pt ca avand foarte multi useri, e si multa informatie dar e foarte greu de accesat in modul in care e acum .. de ex de vreo ora caut info despre ce gume de salau sa iau si nu am gasit ceva concret dar in schimb cred ca am vazut vreo 10 posturi cu relativ acelasi titlu "pescuit la clean" de cateva pagini fiecare ... si tot asa cu echipament pt clean sau ce lanseta sa iau la clean... etc (sunt doar exemple) ... si sunt foarte multe posturi care ar trebui mutate in unul general ... deasemenea cred ca ar trebui organizate si pe specii, daca cineva cauta info despre clean sa fie toate posturile in acelasi loc ... etc .. nu critic pe nimeni ci incerc sa aduc niste idei constructive pt simplificare ... bafta!
Subscriu la cele mentionate de @daniel - impartirea pe sub-categorii
Sa fii domn, e o intamplare, sa fii OM, e lucru mare!

RNN57
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 122
Membru din: 11 Iun 2016, 13:18
Localitate: România

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de RNN57 » 02 Feb 2017, 23:56

Salutare d-le Radulescu, MODERATORILOR si utilizatorilor acestui forum,

Daca vreti o adevarata REORGANIZARE a acestui forum, ati putea incepe cu a pune interdictia de a vorbii mult-prost-fara rost la fiecare Topic deschis de cate cineva SI prin diminuarea tupeului a flegmaticilor-infumuratilor-frustratilor, care la orice scrii si lor nu le convine incep cu ghionturi si marsavii.

De ce cand cineva deschid un topic sa intrebe de o lanseta sau o mulineta, 1-2 raspund calumea si restul bagatorilor de seama si a pescarilor de calculator, incep sa scrie verzi si uscate? Am citit nenumarate astfel de posturi, in care omul intreaba frumos ceva si 2-3 putiflici incep sa isi povesteasca cum si-au pieptanat cizmele ieri dimineata. Vi se pare normal? MIE NU! Sincer.

:idea: :idea: :idea: Acesta este punctul meu de vedere, nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni. Nu sunt in masura sa impun sau sa fac reguli, dar macar BUNUL SIMT ar trebuii sa existe. Va rog luati totul ca atare. Multumesc!

P.S. Probabil domnule Radulescu ( danr ) dumneavoastra va convine si tolerati aceste aspecte, pentru ca asa este forumul activat, dar aveti foarte mult de pierdut. Se pierde informatie, se denatureaza tot.... Stiti ca aveti asa zisi "pescari", care dau sfaturi la unu si la altul dar ei se lauda la ei in oras ca ce bine se distreaza si rad de "prostii aia de pe forumu cu pescuit"? Probabil sunteti constient, dar si asta o tolerati.
< º))))><

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de johnnybravo » 03 Feb 2017, 09:42

Exista doar o mica toleranta la discutiile offtopic, nu e dictatura. Daca cineva e jignit sau incomodat de astfel de mesaje, sau discutia o ia pe aratura, se intervine, recomand folosirea butonului de raportare a acelor mesaje.
Atentie, atacurile la persoana nu sunt tolerate!
Recomand recitirea regulamentului general plus cel "special" de la rubrica anunturi.

alin_za_man
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 28 Iun 2013, 20:27

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de alin_za_man » 04 Mai 2017, 19:27

Propun si eu sa dispara din anunturi mesajele de genul: "Nu trimit in tara" , mi se pare o jignire pentru cei care nu suntem din Bucuresti.Cine nu vrea sa trimita sa nu aiba dreptul sa puna anunturi, suna comunist, dar mi se pare foarte corect.

Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de mircea13 » 11 Mai 2017, 07:00

Salut
Am sa te rog daca poti sa faci cateva modificari la acest site pentru al aduce la parametrii moderni.
Am vrut sa pun o copie dupa un document de la CIPS si nu reusesc deoarece nu imi permite.E vorba de o coala A4
Daca am vazut ca nu imi permite sa pun mesajul am vrut sa il sterg si tot nu imi permite.Parca as fi la examenyl de admitere la facultate cand nu poti schimba prima coala de hartie primita.
Vezi poate faci ceva ca sa se poate pune si poze ceva mai mari deoarece acum noile telefoane smart fac poze mai mari fata de cele vechi.Nu vrea nimeni sa caute diverse site care micsoreaza pozele pentru a le pune pe site.Lumea e grabita merge sa pui poze bine iar daca nu merge renunta definitiv.si nu mai incearca alta data. E mare pacat sa nu ai pe site si poze de la useri. care sunt bomboana de pe coliva.Lasa-mi libertate sa pot modifica mesajul de mai multe ori chiar si dupa ce l-am trimis dar nu si dupa ce un alt user a postat un mesaj dupa mine.
Astept cu nerabdare modificarile. Numai bine si multa sanatate.Mircea13
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de semlecangheorghe » 18 Mai 2017, 10:36

Am un prieten care si-a facut cont de mai bine de o saptamana si nimeni nu il activeaza..ce trebuie sa mai faca omul ca sa i se rezolve problema??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de danr » 19 Mai 2017, 21:47

conturile se activeaza de catre utilizator, prin intermediul mail-ului pe care il primeste in urma procesului de inregistrare

Avatar utilizator
mircea13
veteran
veteran
Mesaje: 569
Membru din: 21 Feb 2009, 18:17

Re: Dezbatere publica - reorganizarea forumului

Mesaj de mircea13 » 28 Aug 2017, 07:04

Pe acest forum sunt inregistrati 14886 useri pe 497 pagini.Ca sa parcurgi
cele 497 pagini dureaza dar am constatat prin sondaj ca sunt multi useri care nu au scris nici un mesaj pe forum.Dece oare?Toti userii care au zero mesaje trebuie stersi de pe lista de membri ca nu foloseste nimanui prezenta pe lista a unor inactivi.
@ danr
Am scris mai sus un mesaj si nu am primit nici un raspuns. Dece oare?
Am dreptul sa am alta parere decat dvstra!

Scrie răspuns