De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia oare?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
AndreiB
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 175
Membru din: 01 Noi 2004, 13:14
Localitate: Bucuresti

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de AndreiB » 04 Dec 2012, 20:19

Dupa numar, banuiesc ca e vorba de mine... :)
Nu ma bag in seama doar de dragul de a face postari, inainte de a scrie ceva, stau si ma gandesc daca e absolut necesar ... si de obicei nu e !
Chiar daca am ceva pertinent de spus, caut sa vad daca nu s-a mai spus ... de cele mai multe ori (n-159), s-a mai spus pe undeva asta si ma abtin. Multe comentarii sunt doar emoticoane sau comentarii la alte posturi de genul : "tare", "super", etc ...
Citesc tot ce se scrie aici, de cand s-a infiintat site-ul ... nu glumesc, de 3-4 ori pe zi verific toate sectiunile.
De multe ori e pierdere de timp, dar am aflat si foarte multe lucruri interesante.
Acum scriu de suparare, n-am mai vazut coada de peste de 3 saptamani.... sevraj :)
Invata din greselile altora pentru ca nu vei trai destul ca sa le faci tu pe toate.
http://www.kanciclub.webs.com

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de old_radu » 05 Dec 2012, 10:31

AndreiB scrie:...
Acum scriu de suparare, n-am mai vazut coada de peste de 3 saptamani.... sevraj :)
...de unde si denumirea clubului : "Kanci" (n.r. peste)

...SCUZE ! pt. off-topic , dar ca si unu' "trecut de prima tinerete" si cu dorinta de a avea cat mai multe postari , nu m-am putut abtine :lol:

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de MARIUS POPA » 05 Dec 2012, 17:33

DEce oare am stat azi 5 ore pe ninsoare cu bolo in mana??
Nu ca nevoia m-a trimis, nu ca aveam norma de facut, nu ca muream de foame...pentru ca, cleanului i place pe ninsoare :D 8)
MAgnetizmul asta , ne cam tine departe de plapumioara, multi nu-nteleg, multi se uita pe geam si rad:"ui si la tembelul ala, afara is -2 gr. si el mere la pesti..."
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de noname » 05 Dec 2012, 19:48

@ Marius tu macar stateai pe mal dar sa stai in apa pana la brau in chiloti la sfarsit de noiembrie si sa pescuiesti ce mai zici:))?> Adevaru e ca aia a fost cea mai tare partida de pana acu chiar daca m=au durut ..... o vreme:))

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de MARIUS POPA » 05 Dec 2012, 21:03

PAi cine te-a pus , in noiembrie, fara izoprene fara nimic...cam extrem zic eu, sau nu?!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de noname » 05 Dec 2012, 21:09

:D avea numai un loc in care se hraneau la maxim si nu ajungeam de pe mal cu naluca cu care pescuiam era musai sa inaintez 10 m in apa pentru a i-o propti la bot. Am patit-o si anul asta cand am cazut in apa (am alunecat) si tot in noiembrie e naspa rau senzatia macar atunci cand am stat pe moment nu am simtit frigul
Ps: Paul stie:)))

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de MuskMd » 05 Dec 2012, 22:43

love hurts..... se mai baga si altii in apa ..... :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

cdf
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 07 Dec 2012, 20:16

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de cdf » 07 Dec 2012, 20:37

De ce pescuitul?
Pentru ca suntem defecti.
Dar marele nostru defect este probabil si cea mai mare calitate a noastra. Noua nu ne place sa ne petrecm timpul in salile de jocuri prin cazinouri, noua nu ne place sa jucam la pacanele ca disperatii, noua nu ne place sa fim stalpi de cafenele sau sa fim MEREU cu gandul la urmasele Evei. Nu, noua ne place sa iesim in natura, ne place sa ne bata vantu-n freza, ne place sa auzim susurul apei cand se pravale printre bolovani si cantecul ciocarliei in inaltul cerului. Noua ne place claritatea şi puritatea apelor, iarba verde a malurilor şi florile minunat colorate care o împestriţeazǎ, rǎsǎriturile şi apusurile de soare, rǎsǎriturile şi apusurile de lunǎ, freamătul frunzelor sub bǎtaia vântului, oglindirea feericǎ a Luceafǎrului în valurile tremurânde, umbrele grǎbite şi mereu speriate ale sǎlbǎticiunilor care vin la adǎpat…. Pe noi nimeni si nimic nu ne poate impiedica sa visam si sa speram deoarece nimeni si nimic nu poate sta in calea unei vointe ferme si a unei maiestrii ce tinde spre arta.

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de MARIUS POPA » 07 Dec 2012, 20:45

frumos, bine ai venit!
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Avatar utilizator
MARIUS POPA
veteran
veteran
Mesaje: 3263
Membru din: 15 Iul 2007, 15:57
Localitate: Bistrita si Alba Iulia(Ro)

Re: De ce pescuitul, de ce nu altceva?...care-i explicatia o

Mesaj de MARIUS POPA » 07 Ian 2014, 11:45

Mai facem o incercare: de ce pescuitul si nu altceva :) ?
Imagine
Mai intai ii faci hoti, si apoi ii pedepsesti ca fura!....V.Hugo
Daca vrei sa stii cine este un om, da-i o functie de conducere. (Robert Brasillach)
Fii pescar nu talhar.

Scrie răspuns