Cu si despre rapitori - PVTV

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Cu si despre rapitori - PVTV

Mesaj de cristi.albu » 16 Noi 2011, 15:36

Imi face placere sa va anunt ca incepand de astazi postul PVTV se poate vedea si online. Tot ce aveti de facut este sa intrati pe site si sa dati click pe butonul care trimite catre player - VEZI AICI PVTV ONLINE

Iata si cateva filme cu rapitori care se pot vedea (sau se vor vedea curand) la PVTV, productii romanesti
Șalău în trei culori
215 știuci între 4 și 12 kilograme
Știuci la Marea Baltică
Pescuit la șalău cu echipa Rapture
CM de pescuit la pastrav - Italia 2011
Cu știuci, din Haromfa


Cu permisiunea admin/moderatori am sa va tin la curent cu productiile studioului din Romania.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 16 Noi 2011, 16:23

fix in momentul asta e un baiat care da la feeder cu momeala stropita cu aditiv cu alcool. :lol: Nu stiu cum se face dar si el pare stropit putin cu alcool, e de inteles la ce vreme e afara da e super amuzant :lol:

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 16 Noi 2011, 16:31

Este vorba de Costica Mateescu - Maty, care nu mai bea de ani buni. Da un search pe Google sa vezi cine e ...

Pârlita Mare şi Mică
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 13 Noi 2011, 13:41

Re: Cu si despre rapitori - PVTV

Mesaj de Pârlita Mare ÅŸi Mică » 16 Noi 2011, 17:38

cristi.albu scrie:Imi face placere sa va anunt ca incepand de astazi postul PVTV se poate vedea si online. Tot ce aveti de facut este sa intrati pe site si sa dati click pe butonul care trimite catre player - VEZI AICI PVTV ONLINE

Iata si cateva filme cu rapitori care se pot vedea (sau se vor vedea curand) la PVTV, productii romanesti
Șalău în trei culori
215 știuci între 4 și 12 kilograme
Știuci la Marea Baltică
Pescuit la șalău cu echipa Rapture
CM de pescuit la pastrav - Italia 2011
Cu știuci, din Haromfa


Cu permisiunea admin/moderatori am sa va tin la curent cu productiile studioului din Romania.
se mai poate folosi si softul de pe http://pbxtelecom.ro , ce ajuta la vizionarea pe telefon mobil sau pe calculator! :wink:
crap si rapitor
Parlitaa Mare, Parlita Mica, Pasarea 5
DN 4, Buc+Olteniţa, km 31, Frumusani
harta: http://bit.ly/sihWow
http://laCRAP.ro
vodafone- 0726 637 050
http://facebook.com/laCRAP.ro
http://youtube.com/crapsirapitor

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 17 Noi 2011, 18:20

cristi.albu scrie:Este vorba de Costica Mateescu - Maty, care nu mai bea de ani buni. Da un search pe Google sa vezi cine e ...
:lol: El era 100% . Daca n-a baut sigur n-a stat bine cu somnul. Frumoase platicile oricum.

Avatar utilizator
vanatoruldepesti
veteran
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 24 Sep 2004, 18:30

Mesaj de vanatoruldepesti » 19 Noi 2011, 08:59

Streaming-ul la PV-TV este foarte bun! Se vede foarte bine
Nu va faceti probleme! Cand vom trece Stixul, vom avea o pila... Sf. Petre a fost pescar :)

Avatar utilizator
victor fishing
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 129
Membru din: 30 Iul 2008, 14:37

Mesaj de victor fishing » 25 Noi 2011, 20:37


Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 28 Noi 2011, 12:38

O creatura ciudata. Nu pare a fi nimic din ceea ce inoata prin preajma stiucii care se adaposteste in spatele tulpinilor de stuf. Dar este o singura vietate sau este chiar un banc de pestisori alergati de rapitorul flamand? Flash-ul celor doua palete metalice, zumzetul, vibratia sunt stimuli care ajung la stiuca noastra declansandu-i instinctele predatoriale. Si asta nu este totul. Undeva, mai jos de tot taraboiul creat de paletele rotative se afla un snack la indemana, nimic altceva decat carligul ascuns de skirtul stufos, format din filamentele suple de silicon. Nu cred ca stiuca are nevoie de mai mult pentru a iesi din apatia ce pusese stapanire pe ea intreaga zi. Deja la a doua trecere a acestei naluciri stiuca isi paraseste adapostul pentru a o urmari scurt, accelerat si decisiv. Atacul este ferm si vine aproape intotdeauna in skirtul care pulseaza sub paletele rotative. Spinnerbait.
VEZI UN ARTICOL DESPRE SPINNERBAIT SEMNAT MALIN MUSATESCU

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Mesaj de cristi.albu » 09 Dec 2011, 15:26

Pentru pescarii de rapitori aflati la inceput de drum, iata un set de spinning care acopera in mare toate necesitatile pentru acest stil - SET SPINNING

Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Mesaj de Sami » 10 Dec 2011, 17:19

Aceleasi emisiuni ,reluate de ,,n'' ori.
Prea putine emisiuni despre rapitori,iar acelea sunt facute pe balti private.
Cred ca ar fi fost mai interesant sa vedem niste emisiuni pe Dunare,Olt si alte ape curgatoare .
Fir intins!

Închis