comenzi plat co jp

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
valeriu28
veteran
veteran
Mesaje: 1276
Membru din: 16 Aug 2014, 21:04
Localitate: Bucuresti

comenzi plat co jp

Mesaj de valeriu28 » 08 Feb 2016, 21:28

Salut,

mi-am facut cont la ei, am facut un test, insa nu pot sa-mi dau seama, cam cat ar trebui sa coste transportul pana in Ro?
aveti idee ce costuri de shipping au? am vazut ca au inclusiv costuri de handling vreo 20 eur.

Are cineva mai multe detalii?

Multumesc
Money can't buy happiness, but it can buy a lot of fishing gear !

lionking80
junior
junior
Mesaje: 81
Membru din: 12 Aug 2008, 08:03
Localitate: Brasov

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de lionking80 » 09 Feb 2016, 09:10

Eu am comandat de la ei doar ceva foarte mic (si ieftin) - un tub de vaselina:
Ardent Reel Grease Butter: EUR6.49
Shipping:Air mail(100) EUR1.85
handling charge: EUR0.43
Total: EUR8.77

Pentru colete mai mari (si mai scumpe) cu siguranta altfel stau lucrurile.

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de RYOBI » 09 Feb 2016, 20:40

Da i in puii mei cu taxa lor de handling am luat de multe ori de la ei dar sunt singuri cu taxa asta lor de handling nu mai iau numai daca au ceva reduceri mari altfel pa sunt destule magazine online
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Avatar utilizator
razvan u.
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 02 Ian 2016, 17:15

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de razvan u. » 10 Feb 2016, 22:20

http://www.marunouchishop.com/index2.html
Nu au toate produse afisate pe site.
In cazul unui produs nelistat, trimite-ti un mail cu o cerere de oferta.
Transportul este in jur de 20 de eur.
Coletele ajung in 5 zile in Romania.

Avatar utilizator
valeriu28
veteran
veteran
Mesaje: 1276
Membru din: 16 Aug 2014, 21:04
Localitate: Bucuresti

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de valeriu28 » 11 Feb 2016, 18:28

dar de
https://japanlureshop.com/
ati auzit?

au preturi bune dar nici date de contact, nimic...
Money can't buy happiness, but it can buy a lot of fishing gear !

Avatar utilizator
mihale
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 120
Membru din: 22 Feb 2011, 18:13

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de mihale » 11 Feb 2016, 21:23

valeriu28 scrie:dar de
https://japanlureshop.com/
ati auzit?

au preturi bune dar nici date de contact, nimic...
Nu stiu daca sunt seriosi dar le-am trimis odata 2 emailuri si nici macar nu s-au sinchisit sa raspunda.

Avatar utilizator
razvan u.
junior
junior
Mesaje: 46
Membru din: 02 Ian 2016, 17:15

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de razvan u. » 11 Feb 2016, 22:25

Un site care nu prezinta la contact decat adresa de mail nu este de incredere.

Mihai.Petras
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 15 Iun 2015, 18:39
Localitate: Tîrgu Mureş

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de Mihai.Petras » 25 Feb 2016, 11:13

Incearca si jpangler.com. Sunt super profi baietii, iti poti calcula shipping cost-ul inainte de a plasa comanda, alte taxe nu au. Si gasesti mult echipament la promotie.
In principiu transportul e in jur de 15 euro. Dar asta la colete relativ mici. La lansete s-ar putea sa fie mai mare.

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de Gyorg » 03 Mar 2016, 14:04

cu bune si rele, site-urile de afara au ceva dezavantaje majore:
1. faptul ca m-am trezit cu o lanseta care scria ceva si de fapt avea total alta actiune.
2. garantia produsului, iar odata primit nu mai poate fi reclamat. Am avut situatii in care am primit produsul gresit, iar ei mi-au spus sa le trimit produsul retur si imi vor da altul la schimb. Numai ca trasportul de retur costa de 5 ori mai mult decat transportul de la ei. Raman la convingerea ca Romania este gandita ca o societate de consum, iar cei ce ne guverneaza ii doare fix in pix.
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: comenzi plat co jp

Mesaj de RYOBI » 03 Mar 2016, 14:35

Gyorg asa ceva nu se poate, daca ei au gresit si ti au trimis alt produs decat ce scrie in comanda platesc transportul tur retur fara discutie cu conditia ca magazinul sa se respecte adica sa fie un magazin de renume.Eu am cumparat o mulineta care s-a stricat de pe cabelas i am contactat si le-am zis de problema mi -au trimis print labelu de pe cutie si au zis sa o ambalez si sa o trimt cu cu plata shippingului la ei a ajuns mulineta si m-au intrebat ce vreau sa-mi trimita o mulineta noua sau sa-mi restituie banii.Magazinele noaste sunt la anii lumina la acest capitol care se numeste satisfactia si fidelizarea clientului cu mici excepti cum sunt de ex f64 care-ti da posibilitatea ca in 30 de zile sa trimiti produsul inapoi si sa iei banii fara nici un motiv binenteles cu niste conditi,dar e singurul magazin care face asta.Si oferta de la totalfishing mi se pare f buna transport gratuit peste 100RON verificarea coletului cred ca i singurul din tara care accepta asta si sa sti ca la noi multa lume este rau intentionata adica fac comanda sa vada doar un produs il desfac si l returneaza fara nici o jena, dar pe termen lung magazinul o sa aiba de castigat cu strategia asta de marketing.
Am cumparat in ultimi 10 ani in proportie de 99% scule doar de afara au fost si incidente cu pachete pierdute sculre ajunse deteriorate niciodata nu am ramas pagubit de 1$ toate s au rezolvat deci vorbesc in cunostinta de cauza trebuie sa respectii o singura regula cand cumpari sa cumperi doar de la magazine marii si cu fedbackuri f bune in relatia client-vanzator.
Acum datorita cursului leu dollar nu mai merita sa cumperi nimic in $$$$$ decat in cazuri exceptionale.
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

Scrie răspuns