Clean la macaroana, fructe, dulciuri, artificiale ?

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 22 Iul 2004, 14:44

lolz. nu vazusem ca esti din cluj. respect!

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 22 Iul 2004, 17:20

horacleus scrie:Hm, tin sa te contrazic un pic eugen.Eu pescuiesc preponderent clean si pot sa-ti spun ca il prind constant din martie-aprilie(in functie de an) si pina toamna tirziu.Pescuiesc doar cu woblere.Pe unde pescuiesc sint si muscari-ei au prezentari si capturi mai multe dar net mai mici.De ex, saptamina trecuta am avut unul de 1,4 kg 3 la 1 kg si multi intre0.250-0,750.Am doua woblere "killer" un rapalla de suprafata si un cosma, unul imitatie boistean iar celalalt imitatie pastravior care nu dau gres.Dar eu pescuiesc pe lac din barca...

poti se ne spui daca nu e secret exact ce tip e acel Rapala de suprafatza si ce dimensiune are?

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 22 Iul 2004, 19:39

adilucu scrie:Michael, unde e locul asta? :lol:
Aproape de Lugoj,e o comuna-Jabar.Intreba de podul de cale ferata,ti se va spune.In weekend mai fac localnicii baie acolo,ca la strand.De mers in timpul saptamanii.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 22 Iul 2004, 19:45

horacleus scrie:Pai un lac din Cluj,nu? :D.
De fapt, exista o salba de lacuri pe care le bat constant -Tarnita, Somesul Cald, Gilau...Sint lacuri de acumulare unde majoritar este cleanul si din cind in cind mai apare pastravul...Am o casa chiar pe malul lacului asa ca dupa servici viteza acasa... barca...batul...lanseurile...drilul...hai c-am plecat! :lol:
Ferice de tine.Ce n-as da sa am si eu casa langa un lac.Barca,ponton,etc.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 22 Iul 2004, 19:49

eu as da mai mult doar sa am un lac ca ala macar la 50km distanta. :)

Scrie răspuns