CE NU IMI PLACE LA WWW.RAPITORI.RO

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

CE NU IMI PLACE LA WWW.RAPITORI.RO

Mesaj de JONES » 30 Dec 2010, 08:26

Cand am descoperit www.rapitori.ro stiam destul de multe despre spinning dar oameni intalniti aici m-au ajutat sa imi consolidez cunostiintele in domeniu. Odata cu asta am facut achizitii importante de la magazin (*eram in faza de acumulare) si ma laud ca am avut unele din primele comenzi, ocazie cu care am vorbit la telefon cu dan si altele.
Site-ul crestea si zilnic vizitam siteul si magazinul virtual in cautare de informatii si tot ce se poate legat de pescuit dar......si acuma vine partea nasoala....... parca merge din ce in ce mai lent.
Chestii care NU imi plac cand deschid pagina www.rapitori.ro
1.Vad articolul despre o lanseta Ryukon, bunicica la prima vedere dar eu cum nu le am cu jiggingul si deci nu prea ma intereseaza. SI ASTA DE 8 LUNI
2. Vad un anunt de vanzare tot de cateva luni interesant dar nu pentru prim view.
3. Desi are poate cei mai buni moderatori din acest moment tot nu vad articolele pe care le astept. Niste review-uri despre scule (ceva gen www.tackletour.com) sau o sectiune video cu filmulete si alte lucruri de genul asta. E chiar asa de greu sa luati o lanseta si sa faceti o demonstratie sub sarcina si sa filmati totul sau o demonstratie in water-tank (acvariu) cu niste voblere. Poate ar trebui reorganizata si sectiunea galeriei foto sa o faceti mai atractiva.
4. Moderatori sa fie mai stricti si sa-i execute pe niste forumisti care nu care nu dau dovada de sportivitate si fair-play.
5. Site-uri mult mai nacajite din punct de vedere a puterii si influentei stau mult mai bine la domeniu prezentare , nu dau exemple ca sa nu va supar.
6. Stiu ca stati foarte bine la numarul de accesari dar vreau si mai multa informatie obiectiva si de calitate. Si imi pare rau pentru ca stiu ca puteti face asta cu putin efort. Cred ca merita sa incercati.
Toate bune si stiu ca am de observatiile mele vor fi considerate ca atare.
the angler is catching xxx, not by the lure

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 30 Dec 2010, 09:52

"sportivitate si fair-play" sunt criterii subiective si interpretabile. Cu astea se ajunge repede la "iti sterg mesajele ca asa vreau eu" - fapt marturisit mie dealtfel deja de Tudor la un moment dat. Mai mult, pe de alta parte, cu cat se cenzureaza mai usor cu atat se va tinde catre "pastrarea" utilizatorilor vechi si ortodocsi, alora noi care ar avea ceva de spus li s-ar da flit dupa primele post-uri. Si ramane forumul cu o gasca de utilizatori activi care impart aceleasi pareri si se felicita reciproc cat de destepti sunt. Si va puteti lua adio de la dialectica.

Avatar utilizator
AdrianHD
veteran
veteran
Mesaje: 1165
Membru din: 24 Sep 2009, 22:40
Localitate: Brad,Hunedoara
Contact:

Re: CE NU IMI PLACE LA WWW.RAPITORI.RO

Mesaj de AdrianHD » 30 Dec 2010, 10:25

JONES scrie:Niste review-uri despre scule (ceva gen www.tackletour.com) sau o sectiune video cu filmulete si alte lucruri de genul asta. E chiar asa de greu sa luati o lanseta si sa faceti o demonstratie sub sarcina si sa filmati totul sau o demonstratie in water-tank (acvariu) cu niste voblere.
Asta ar fi un lucru extraordinar de bun.
Until next time....Tight Lines!

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 30 Dec 2010, 10:39

Majoritatea postarilor pe forumurile sunt pe langa subiect, adica OFF.
Barca probabil o sa fie acolo pana se vinde si lanseta Ryukon pana apare alt articol ....
Poate de la anu' se fac niste "perieri" printre topicuri si "clone" .

Timbota1
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 19
Membru din: 02 Mar 2006, 17:45
Localitate: Arad

Mesaj de Timbota1 » 30 Dec 2010, 10:53

Da ! Si la rating sa existe optiunea de a putea vedea cine a dat note. Poate asa ar gandi fiecare, mai bine si mai atent, atunci cand noteaza o poza.

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 30 Dec 2010, 11:00

Ca idee .... Subiectele vechi(ex. 2004-206)sa fie mutate intr-o arhiva, iar topicurile inchise toate intr-un fisier separat....

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 30 Dec 2010, 11:40

burtea scrie:"sportivitate si fair-play" sunt criterii subiective si interpretabile. Cu astea se ajunge repede la "iti sterg mesajele ca asa vreau eu" - fapt marturisit mie dealtfel deja de Tudor la un moment dat. Mai mult, pe de alta parte, cu cat se cenzureaza mai usor cu atat se va tinde catre "pastrarea" utilizatorilor vechi si ortodocsi, alora noi care ar avea ceva de spus li s-ar da flit dupa primele post-uri. Si ramane forumul cu o gasca de utilizatori activi care impart aceleasi pareri si se felicita reciproc cat de destepti sunt. Si va puteti lua adio de la dialectica.
Te-am avertizat cu stersul mesajelor in momentul in care te bagai aiurea peste anunturile de vanzare a unui user doar ca sa-i explici ca-i scump.
Cu toate ca nu m-am bagat in nici un alt topic unde ai intervenit si nici nu am sters nimic vad ca iti place s-o faci pe martirul. De ce nu deschizi un topic unde sa explici tuturor ce rau sunt eu si ce bun esti tu. Asa te vei putea lamenta linistit on topic.

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 30 Dec 2010, 11:51

kzoli scrie:Majoritatea postarilor pe forumurile sunt pe langa subiect, adica OFF.
.
Aici nu ai ce sa faci. Pana la urma este vorba de un site de socializare, canalizat pe o pasiune comuna. Daca o discutie aluneca catre un subiect adiacent, nu o intrerupi ptr ca asa scrie in regulament. De cele mai multe ori este un lucru benefic, mai ales ca nu tinem o prelegere in aula universitatii. Ca se bate mult campii, asta este o alta poveste si cand discutia aluneca grav catre bazaconii, trebuie ca moderatorii sa intervina, iar utilizatorii n-au altceva de facut decat sa aiba incredere in buna apreciere a moderatorului.
In rest , sunt perfect de acord cu ce ati scris toti mai sus !

marian olteanu
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 23 Dec 2004, 11:56

CE NU IMI PLACE LA WWW.RAPITORI.RO

Mesaj de marian olteanu » 30 Dec 2010, 11:51

salutare,nici pozele din galeria foto nu au mai fost actualizate...

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Mesaj de geppetto » 30 Dec 2010, 12:03

tudor scrie:
burtea scrie:"sportivitate si fair-play" sunt criterii subiective si interpretabile. Cu astea se ajunge repede la "iti sterg mesajele ca asa vreau eu" - fapt marturisit mie dealtfel deja de Tudor la un moment dat. Mai mult, pe de alta parte, cu cat se cenzureaza mai usor cu atat se va tinde catre "pastrarea" utilizatorilor vechi si ortodocsi, alora noi care ar avea ceva de spus li s-ar da flit dupa primele post-uri. Si ramane forumul cu o gasca de utilizatori activi care impart aceleasi pareri si se felicita reciproc cat de destepti sunt. Si va puteti lua adio de la dialectica.
Te-am avertizat cu stersul mesajelor in momentul in care te bagai aiurea peste anunturile de vanzare a unui user doar ca sa-i explici ca-i scump.
Cu toate ca nu m-am bagat in nici un alt topic unde ai intervenit si nici nu am sters nimic vad ca iti place s-o faci pe martirul. De ce nu deschizi un topic unde sa explici tuturor ce rau sunt eu si ce bun esti tu. Asa te vei putea lamenta linistit on topic.
Am zis eu ca cineva e rau sau bun? Da pentru mesaju ala formulat "ca asa vreau eu" o sa-ti amintesc cu orice ocazie pana ies la pensie. Jos cenzura! :lol:

Scrie răspuns