Braconaj de nesimtire crasa !!! RED ALERT !

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
BamseBST
veteran
veteran
Mesaje: 806
Membru din: 02 Dec 2005, 21:10
Localitate: Brasov

Mesaj de BamseBST » 18 Ian 2008, 21:50

shotgun!


Mai bine luam o bere si ne asezam frumos undeva sus langa hidrocentrala...

io fac pe observatoru` :lol: :lol: :lol: :lol:

si le punem dupaia pe youtube :wink: :twisted: :twisted:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 18 Ian 2008, 21:52

perfect de acord! vezi ca se prefigureaza bere cu baietii zilele astea...vb mai multe pe privat.

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8221
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 18 Ian 2008, 21:53

Adica in loc sa pescuiti stati sa "paziti" niste cretini???

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 18 Ian 2008, 21:56

Da, si sa avem grija de ei...ca s-a cam incalzit vremea...asa ca ma ofer voluntar sa le fac vant in apa baietilor.... :lol: :lol:

pescuitorul
veteran
veteran
Mesaje: 690
Membru din: 18 Mai 2006, 09:36

Mesaj de pescuitorul » 18 Ian 2008, 22:09

pescuitorul :
oricat ar prinde pescuitorul se gasesc altii care sa le ia locul
nu din pacate nu e asa. ii gasesc cam pe unii si aceeasi . rpoblema e cum am mai spus la lege si instanta.
stiti ce inseamna instanta ptr ei ??????? invata de 10 ori mai mult cum sa fure si cum sa se acopere ptr ca la noi sunt tinuti de vorba(unde ai fost, ce ai facut , cu cine era, era in apa sau pe mal???bla bla ==> vb lunga saracia omului)
va invit pe care doriti sa facem o actiune impreuna ca sa vedeti ce inseamna si ce povesti au.sa privit si de partea asta de baricada.
ce spuneti???
cine se ofera? astept dar nu pe forum ci pe privat ore si zile.

Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Mesaj de Adrian SB » 18 Ian 2008, 22:31

Azi am fost be baraj la Avrig sa probez o barcuta de nadire si sonarul wirelles. Nu mai erau "hatarii" sub baraj. Erau doua trei persoane care doar se uitau chiar sub baraj, din care una cu o lanseta stransa. Poate s-au mai speriat de actiunea de ieri.

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 18 Ian 2008, 22:39

Tot respectul ptr.voi,iar la Dodo ii spun ca sunt si eu acolo la" lansarea "bulangiilor la apa.(mr.avat)

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Mesaj de edâ„¢ » 18 Ian 2008, 23:30

@dane cunosc zona daca se afla de o actiune care sa facut sunt si ei mai vigilentzi ca doar nu-s prosti,si tot se mai gasesc sa dea stai tu linistit numai catzi am vazut eu cum veneau dupa ce plecau astia de la ajvps si dac e pe inserat atunci am mai vazut hatzari, ca e cat de cat lumina de la baraj si pot sa dea in voie

8) nu are rost sa mai vb ca daca ma duc la peste la peste mie capul :twisted: nu la astia ca are cine sa vada de ei

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Ian 2008, 00:08

tincu ilie scrie:Tot respectul ptr.voi,iar la Dodo ii spun ca sunt si eu acolo la" lansarea "bulangiilor la apa.(mr.avat)
Aici pot deveni un pic invidios....ajungi mai des ca mine la Avrig...dar m-as bucura cand ajung eu sa nu mai am ce face... :wink:

Avatar utilizator
p5ih0
veteran
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 03 Dec 2005, 16:01
Contact:

Mesaj de p5ih0 » 19 Ian 2008, 00:27

io mai am o presimtire, si nu e chiar prost fondata, am auzit eu mai demul si nu am bagat de seama, acu mi-am adus aminte cand sunt prins in mijlocul actiunii... deci io am auzit/vazut o discutie pe forum mai demult, cum ca ar fi niste braconieri deastia care au chiar si usere pe forumurile de pescuit inclusiv rapitori.ro...
nu posteaza mai niciodata nici poze nici nimic, stau si se informeaza unde e peste si unde se prinde si daca e aproape de ei hop si ei ... mai mult de atat, se informeaza si de momentele in care se fac actiuni de ecologizare sau flagrante si de locatile acestora :x chestia asta ma enerveaza mai tare, si propun ca daca chiar are vreunu initiativa sa facem o treaba de genu asta, sa imparta MP-uri la toti care ar crede el ca ar fi interesati :idea:
eu unul m-as baga , numa ca nu sunt un prea bun organizator de osti :D asa ca astept mp cu interes :wink:

Scrie răspuns