Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluarii

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

kleniacul
veteran
veteran
Mesaje: 1221
Membru din: 20 Ian 2011, 22:45
Localitate: bucuresti localitate înfrăţită cu Cernobîl

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de kleniacul » 31 Dec 2016, 18:50

Gabriel68 scrie:In atentia domnului Kleniacul.Eu nu prostesc pe nimeni.Nu fac parte din aceasta asociatie. Mi-am exprimat un punct de vedere citind statutul lor postat de un alt coleg pe forum. Eu am citit din statut in limba romana,si nu am gasit nimic scris despre fantezii sexuale sau alte lucruri neplacute. Am sa caut mai multe informatii despre aceasta asociatie sa imi fac o pare mai clara despre ei. Din postarea mea reiese ca nu sint de acord cu braconajul,daca a-ti citit acest lucru, nu ca sint fan Lavinia. Ma bucur ca aveti ïncredere in ANPA, Politie si Jandarmerie, eu nu am, pentru ca de 27 de ani ne pazesc de braconieri, iar numarul lor tot creste.Esti un roman care ai incredere in institutiile statului, si sant convins ca ai fost si sa votezi.Eu nu am fost pentru ca nu am incredere in institutiile statului. Diferenta dintre noi este ca eu nu te-am jignit si nu sint nici sfant.Mult noroc in noul an.':
Bine , m-aţi convins , vă accept scuzele :headbash: De calificativul ,, arhanghel"nu scăpaţi, că vă văd blînd ca porumbeii şi ñevinovat ca mieluşeii.Mai ales că veti schimba pescuitul din temelii dacă nu vă prezentaţi la vot .Poate nu ştiţi că Poliţia, Jandarmeria şi ANPA au şi dreptul şi obligaţia de a controla pescarii şi de a lua măsurile legale , dacă e cazul.Lavinia Ghedan doar în visele ei poate face ceva , legal, în afară de a suna la 112.Cît despre neapartenenţa d-voastră la miscarea de prostit pescarii denumită frps si ancbp, vă felicit, dar nu vă cred 100%.Mai rămîne de văzut.La Multi Ani!

chiscaru'
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 04 Ian 2015, 20:34

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de chiscaru' » 31 Dec 2016, 19:16

kleniacul scrie:
Gabriel68 scrie:In atentia domnului Kleniacul.Eu nu prostesc pe nimeni.Nu fac parte din aceasta asociatie. Mi-am exprimat un punct de vedere citind statutul lor postat de un alt coleg pe forum. Eu am citit din statut in limba romana,si nu am gasit nimic scris despre fantezii sexuale sau alte lucruri neplacute. Am sa caut mai multe informatii despre aceasta asociatie sa imi fac o pare mai clara despre ei. Din postarea mea reiese ca nu sint de acord cu braconajul,daca a-ti citit acest lucru, nu ca sint fan Lavinia. Ma bucur ca aveti ïncredere in ANPA, Politie si Jandarmerie, eu nu am, pentru ca de 27 de ani ne pazesc de braconieri, iar numarul lor tot creste.Esti un roman care ai incredere in institutiile statului, si sant convins ca ai fost si sa votezi.Eu nu am fost pentru ca nu am incredere in institutiile statului. Diferenta dintre noi este ca eu nu te-am jignit si nu sint nici sfant.Mult noroc in noul an.':
...Cît despre neapartenenţa d-voastră la miscarea de prostit pescarii denumită frps si ancbp, vă felicit, dar nu vă cred 100%.Mai rămîne de văzut
Gabriele,
... macar cu STEAUA tii ? ? ? ... :lol:
Daca ziceai si ca tii cu STEAUA si nea JIJI,... poate te credea 100% ! Asaaa... esti inca dubios, ramai in probe !
:lol: :lol: :lol:

Hai,... La Multi Ani la toata lumea ! 8)

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Ian 2017, 08:04

Aceasta asociatie nu poate face decat un singur lucru..Daca mai era ceva de discreditat, un 3-5 la suta colo, in combaterea braconajului o sa discrediteze cu succes..La fel cum mareata federatia popesciana a discreditat pe termen lung formula asta de asociere in pescuitul de competitie..Cum o sa faca asta??Simplu, prin gargara ieftina cu efect pe termen lung....cand o sa dispara bulele roz din aer o sa se vada asa cum e..un recipient gol pe dinauntru , bun de aruncat la tomberon..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Gabriel68
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 139
Membru din: 14 Apr 2014, 12:49

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de Gabriel68 » 01 Ian 2017, 11:00

Anul care a inceput speram sa fie mai bun. Chiar daca uneori avem pareri diferite, speram ca ele sint constructive.Nu sint suparat pe nimeni si tin sa fac aceasta precizare. Nu sint stelist, dar imi place fotbalul si tin cu echipa nationala si ma bucur atunci cind cistiga. Despre domnul Gigi, am o parere foarte buna.E un roman original, autentic si cu mult bun simt.Sa nu uit, e si darnic.Cinste lui.Tuturor romanilor le doresc un an mai bun, iar pescarilor fir intins.La multi ani!

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de rcorbu » 01 Ian 2017, 14:56

Gabriel68 scrie:Anul care a inceput speram sa fie mai bun. Chiar daca uneori avem pareri diferite, speram ca ele sint constructive.Nu sint suparat pe nimeni si tin sa fac aceasta precizare. Nu sint stelist, dar imi place fotbalul si tin cu echipa nationala si ma bucur atunci cind cistiga. Despre domnul Gigi, am o parere foarte buna.E un roman original, autentic si cu mult bun simt.Sa nu uit, e si darnic.Cinste lui.Tuturor romanilor le doresc un an mai bun, iar pescarilor fir intins.La multi ani!

Buna gluma, asta cu Gigi !
La multi ani !

Gabriel68
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 139
Membru din: 14 Apr 2014, 12:49

Re: Asocatia Nationala de Combatere s Braconajului si Poluar

Mesaj de Gabriel68 » 01 Ian 2017, 19:15

Da stimate coleg, am glumit.Am incurcat personajele.Era vorba despre darnicia Presedintelui Iohanis care in doi ani de mandat a reusit sa-si creasca salariul la7000 de euro si sapte case .Mare om de stat, mare caracter.Peste doi ani vom fi chemati la vot sa-l votam,sa-i creasca leafa, vilele si poate familia. Acum chiar am fost rautacios. La multi ani.

Scrie răspuns