Almanahul AVP - pareri

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 11 Dec 2007, 17:43

MihaiV scrie:dar revista ... revista mai apare? ca pe site-ul lor s-a oprit timpul in loc la luna iunie. Tot astept sa apara numarul pe iulie sa merg apoi sa-l caut la chioscuri! :lol:

Acu pe bune, mai apare revista?

...dom'profesor,incercati la anticariate,nr.-ul din iulie.... :lol: :lol: :lol:
...nr.-ul din decembrie,urmeaza :wink:

Avatar utilizator
dan bobei
veteran
veteran
Mesaje: 8225
Membru din: 08 Dec 2005, 19:07
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de dan bobei » 11 Dec 2007, 20:45

Mda. L-am luat si eu azi. Pentru cine are revistele, almanahul e de colectie. :wink:

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Mesaj de StefanDinu » 11 Dec 2007, 21:01

Am rasfoit ... articole vechi dar bune.
Caricaturi vechi dar tari :twisted: :twisted: !!!
Cred ca ar fi si cateva articole noi.
Retrospectiva competitionala pe spin si stationar.
Desi sunt pescar de spin cred ca de data asta crapul si musca sunt clar desavantajate!

Dar sa luam lucrurile bune: este un inceput! Asa a fost si revista: un nou inceput. Acum a devenit o revista cu adevarat profesionista. Asa a fost si cu targul de pescuit: un inceput. La anul va fi mai bine! La anul sper sa apara revista cu DVD (sau macar videoCD), un calendar, un almanah original, un eveniment expozitional de mare exceptie etc ...
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 11 Dec 2007, 21:55

acum , ca am terminat de citit almanahele, concluzia e una: prea multe stiuci!
eu, in 22 de ani de pescuit (am30) nu am prins nicio stiuca (dar multi salai), nici nu vreau sa prind, am avut vreo 3-4 taieturi in timp ce dadeam la salau si m-am bucurat ca mi-au taiat
nimic in toata cartulia despre pescuitul salaului...chiar si povestioare... pentru stiucari cred ca este un almanah bun.

fir tensionat!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

pasek
senior
senior
Mesaje: 494
Membru din: 25 Iun 2005, 08:50
Localitate: tirgu-jiu

Mesaj de pasek » 12 Dec 2007, 09:11

As fi dorit mai mult articole tehnice, chestiile cu " discul de foc se inalta sfios printre crengile batrinului stejar, fag,brad... etc" ma cam lasa rece intr-o revista de pescuit, respectiv almanah. Chestiile interesante : cele doua noduri pentru textil si mustele prezentate. Mi se pare ca aduce mai mult a manual de literatura.
in rest ... we are the best!

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 12 Dec 2007, 11:41

A aparut si revista.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
costi
veteran
veteran
Mesaje: 1473
Membru din: 03 Oct 2004, 16:47
Localitate: Deva

Mesaj de costi » 12 Dec 2007, 21:26

Azi le-am gasit si eu..am luat si almanahe si revistu' :lol: .... inca nu am avut timp sa le citesc.. doar le-am rasfoit.... la revista un calendar cu solunare + fazele lunii + ora de rasarit si apus... destul de interesant... oricum.... unele articole din almanah chiar o a-mi faca placere sa le recitesc.

Avatar utilizator
Cristi E
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 01 Mai 2004, 21:51
Localitate: Sibiu

Mesaj de Cristi E » 13 Dec 2007, 12:04

am gasit si eu almanahul si revista cu solunare....in almanah sunt o serie dintre cele mai interesante articole din revista si cateva noi...asa la o prima privire.
revista pe decembrie e super faina...mai ales articolele lui Eugen Petrescu-esox hibernatus,Florin Negrutu,M.A.Dumitru :wink:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 13 Dec 2007, 12:55

Presupunand ca esti din Sibiu, unde ai gasit almanahele?

Revista e faina.

Avatar utilizator
Cristi E
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 01 Mai 2004, 21:51
Localitate: Sibiu

Mesaj de Cristi E » 13 Dec 2007, 13:00

Tavi scrie:Presupunand ca esti din Sibiu, unde ai gasit almanahele?
presupui bine...sunt din Sibiu :lol: ...le-am gasit la un chiosc(la Cedonia)....ai mp :lol:

Scrie răspuns