ADIO ANPA

Lista de discutii libera, pe teme de pescuit la rapitori sau aspecte colaterale.

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

misulica70
veteran
veteran
Mesaje: 1934
Membru din: 03 Sep 2012, 21:37
Localitate: Radauti/Sv.
Contact:

Re: ADIO ANPA

Mesaj de misulica70 » 23 Mai 2018, 16:54

Pina la faza cu adio ANPA ,tot la puţa lor trebuie sa ajung ptr un rahat de carton albastru.
Vreun coleg din Botosani stie cumva daca au cartoane albastre sa ajung si eu pe vineri 25.05 2018 ?
Ca am 2 nr telefon la care tovaraşii de la directia agricola nu mai raspund de ceva vreme probabil deranjati de pescari pentru informatii.
Am inteles ca in ultima vreme se dau doar cu traditie adica pe sistem PCR.
Daca tot e gratis normal de ce sa nu manince si gura lor ceva.

Multam de info daca imi raspunde cineva.
Si aproopo,a fost cumva a doua sesiune de atribuire ,ca pe site la ANPA nu e nimic actualizat[am inteles ca trebuia sa fie pe 15 mai]
Nu de alta dar in judetuL Sv e ca la nimeni,litigii etc

Dan64
junior
junior
Mesaje: 52
Membru din: 12 Mar 2016, 23:50

Re: ADIO ANPA

Mesaj de Dan64 » 23 Mai 2018, 22:57

misulica70 scrie:Pina la faza cu adio ANPA ,tot la puţa lor trebuie sa ajung ptr un rahat de carton albastru.
Vreun coleg din Botosani stie cumva daca au cartoane albastre sa ajung si eu pe vineri 25.05 2018 ?
Ca am 2 nr telefon la care tovaraşii de la directia agricola nu mai raspund de ceva vreme probabil deranjati de pescari pentru informatii.
Am inteles ca in ultima vreme se dau doar cu traditie adica pe sistem PCR.
Daca tot e gratis normal de ce sa nu manince si gura lor ceva.

Multam de info daca imi raspunde cineva.
Si aproopo,a fost cumva a doua sesiune de atribuire ,ca pe site la ANPA nu e nimic actualizat[am inteles ca trebuia sa fie pe 15 mai]
Nu de alta dar in judetuL Sv e ca la nimeni,litigii etc

Pe 25 05 se dau rezultatele.Dar, in SV cred ca lucrurile tot neclare ramin (litigiu cu ajvps).

Avatar utilizator
ady_fly
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 13 Aug 2012, 17:37

Re: ADIO ANPA

Mesaj de ady_fly » 30 Iul 2018, 07:50

Până să devină realitate aceste Adio ANPA, dacă va deveni vreodată, mai toate apele vor fi concesionate! Pe 10 ani!!!
Se depun eforturi majore în acest sens, vezi pagina oficială a ANPA!
În cazul fericit, se va putea pescui pe acele ape contra unei taxe, în cel nefericit, vor pescui pe acele ape doar membrii asociației concesionare! :(

P.S. Sunt curios cine va controla obligațiile concesionarilor privind curățenia, controlul și populările pe apele concesionate!? :lol1:

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16151
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: ADIO ANPA

Mesaj de adrian99 » 31 Iul 2018, 14:07

ca si pana acum:nimeni! :wallbash:

Scrie răspuns